Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#583859 Ξέρει ο Δίας, πηγαίνει σε μέρη που ούτε ο δορυφόρος δεν τον πιάνει! :lol:

ΥΓ. Τώρα θυμήθηκα πως παλιότερα υπήρχε και χώρος πίσω από το Παλατάκι, με κατεύθυνση προς Αρετσού, τον οποίο και αυτόν κατήργησαν φτιάχνοντας πεζοδρόμιο με αποτέλεσμα να μην μπορείς να βγεις στην αλάνα. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#583869 Θα σας το χαλάσω αλλά στον Αγιο Αλέξανδρο και μέχρι παρακάτω στα χαλασματα της ΜΟΜΑ μένουν βουλγαρογυφτοι με τα καροτσάκια. Κάθε 2μηνο επιχείρηση σκούπα τους μαζεύει και επανέρχονται.
Εκει η τσόντα είναι διεθνής παραγωγή ...

Πριν κανα μήνα σε αμάξι με νεαρό ζευγαράκι τους έσπασαν το τζάμι του αυτοκινήτου απλά για να τρομάζουν και να φύγουν.

Επίσης. Στην Σχολή Δικαστων το παρκινγκ μπροστά είναι στο οπτικό πεδίο των καμερων φύλαξης της. Πίσω της στην θάλασσα όταν είναι η μπαριερα ανοιχτή υπάρχει συνηθως περιπολικό στα σκοτάδια ... για ξεκούραση. Έτσι διώχνει και τα μαστουρια του Φοίνικα που συχναζαν εκεί.
Και ετσι η Καλαμαριά παραμένει παρθένα και αγαμητη!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#583871
cosneo έγραψε: Κάθε 2μηνο επιχείρηση σκούπα τους μαζεύει και επανέρχονται.

Το έκανα εικόνα να σε μαζεύουν πάνω στην φάση μαζί με τους βουλγαρόγυφτους... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#583933
Dimitris_P έγραψε:Γιατί είναι αλλοιωμένη στο maps η περιοχή; Από το πολύ βάψιμο; :lol:


Το στρατόπεδο Κόδρα είναι -στα χαρτιά- ακόμα στρατιωτική περιοχή. Στην πράξη, η μόνη εγκατάσταση που λειτουργεί ακόμα είναι το μικρό κομμάτι απέναντι από το σχολείο στο τέρμα της Σοφούλη.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#583961
g8777 έγραψε:Μαρκοβαγγος τώρα:

Εικόνα

:ninja:



:s_cool :s_cool :s_cool

Εικόνα

Όχι θα φτιάχνω ζώνες αποκλεισμού και @@ μέντολες. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By melos86
#584074
Zorz έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Γιατί είναι αλλοιωμένη στο maps η περιοχή; Από το πολύ βάψιμο; :lol:


Το στρατόπεδο Κόδρα είναι -στα χαρτιά- ακόμα στρατιωτική περιοχή. Στην πράξη, η μόνη εγκατάσταση που λειτουργεί ακόμα είναι το μικρό κομμάτι απέναντι από το σχολείο στο τέρμα της Σοφούλη.

Θρυλικο 11μηνο υπηρετησα εκει....
Στο παρκινγκ μπροστα απεναντι απο το λεζαζου παντως να ξερετε σας γραφουν οι καμερες! Ειχαμε αρκετα βιντεακια απο ζευγαρακια απο τις "σκοπιες" μας!
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#584078 Είχα ακούσει από «έναν φίλο» (!) πως υπάρχει μια ωραία καβάτζα επί της Σοφούλη δεξιά, κοντά στο Βενζινάδικο προς τα γήπεδα τέννις. Εκεί έχει ένα εκκλησάκι. Πάνω στο κύμα. Αλλά εγώ έχω εμπειρία πριν 10 χρόνια από τον «φίλο» (!). Δεν ξέρω πως είναι σήμερα...


< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#584091 Εκεί μαζεύει πολύ κόσμο, ενώ τέτοια εποχή πλακώνουν και οι νύφες για φωτογράφιση στην προβλήτα που υπάρχει στην θάλασσα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#584101 Παιδιά ο κόσμος προοδεύει. Δεν είμαστε το 80 να ψάχνουμε καβάτζες για δήθεν ροματζάδα. Η δουλειά γίνεται και σε ένα ήσυχο εστιατόριο με καθαρές τουαλέτες. Αν μιλάμε τώρα για αγκαλιές φιλιά κτλ ευτυχώς έχουμε επιλογές ημιδιαμονής με κόστη προσαρμοσμένα στην Θεσσαλονίκη της κρίσης. Αν είσαι πιο άπλας κλείνεις δωμάτιο σε generic hotel Εγνατίας και αν είσαι εναλλακτικός κλείνεις Airbnb. Τι κρυφά σποτ συζητάτε; Έχετε ιδέα από 20χρονα του 2019;
Άβαταρ μέλους
By alexm
#584197
PeterPan έγραψε:Είχα ακούσει από «έναν φίλο» (!) πως υπάρχει μια ωραία καβάτζα επί της Σοφούλη δεξιά, κοντά στο Βενζινάδικο προς τα γήπεδα τέννις. Εκεί έχει ένα εκκλησάκι. Πάνω στο κύμα. Αλλά εγώ έχω εμπειρία πριν 10 χρόνια από τον «φίλο» (!). Δεν ξέρω πως είναι σήμερα...


< >
Σε εκείνο το σημείο ήμουν με την τότε καλή μου πριν από 4 χρόνια (γύρω στις 2 το βράδυ).
Σκάει μύτη ασημί primera station και σβήνει φώτα μηχανή πριν φτάσει σε μένα (δεν είχα καταλάβει Χριστό).

Ξαφνικά βλέπω έναν γλοιώδη τύπο να προσπαθεί να κοιτάξει μέσα από τα φιμε του φιέστα.

Δεν είμαι τύπος που του αρέσει η βία, αλλά στους συγκεκριμένους αξίζει ότι χειρότερο.

.