Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#574403
drdino έγραψε:Γιατί πέθαναν τα κουμπιά σου;
Απ' το 2012 είχαν ξεκινήσει να μην υπακούνε. Μια φορά τότε στο σερβις στην Ξάνθη, τους είχα πει να το δούνε. "Θέλουν αλλαγή, 70€." η εύκολη απάντηση.
Επίσης πέρυσι πριν τα φτύσει η μπαταρία, παρεδωσαν πνεύμα και οι φωνητικές εντολές. Άλλαξα την μπαταρία, δεν αναστηθηκαν ποτέ!
Ευτυχώς λειτουργεί ακόμα το Bluetooth!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#574406 για αντικατάσταση ice , το έψαχνα πριν απο κάνα μήνα :lol:

Η λογική ήταν απλή, αφού υπάρχει ήδη κάποιου είδους οθόνη στο αμάξι , να μπεί ακριβώς μια ίδιων
διαστάσεων με περισσότερες λειτουργίες (streaming κ gps με ενδιαφέρει).

Έψαξα τους Κινέζους (android 7-8" ), είτε ξεφεύγουν σε τιμές (πάνω απο 400Ε) είτε δεν δουλεύουν τα κουμπιά στο τιμόνι κ στην κονσόλα
(ένας ιταλός έπαιζε με μια γραφίδα, μου θύμισε το τιμημένο HTC Touch 2 , γέλασα , έκλεισα το vid)

Έπειτα χαζοψάχνω, μτχ τις Navi εκδόσεις που έπαιζαν τότε κ έχουν παραπάνω πραγματάκια αλλά λόγο δουλειάς τελευταία το άφησα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#574534 Ford Cougar 2019


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Επιτελους :thumbsup: , καλωσηλθε στα πριμιουμ σαλονια των Γερμανων :s_howdy κοιταζει στα ματια χωρις ναι μεν αλλα την αντιστοιχη suvoγκαμα της BMW. :shifty: Και το Δεκεμβρη θα ειναι οπως τοτε παλια θυμασαι Χρηστο; :s_bye


Όσον αφορά του κινητήρες, το Kuga τρίτης γενιάς επικεντρώνεται στην ηλεκτροκίνηση, μιας και η Ford θέλει να καλύψει το χαμένο έδαφος σε αυτόν τον τομέα. Έτσι το νέο Kuga θα είναι το πρώτο μοντέλο του Μπλε Οβάλ στην Ευρώπη που θα διατίθεται σε επαναφορτιζόμενο υβριδικό. Μια έκδοση που συνδυάζει έναν 4κύλινδρο 2,5λιτρο βενζινοκινητήρα που λειτουργεί σε κύκλο Atkinson με ένα ηλεκτρομοτέρ, σύστημα που αποδίδει μέγιστη ισχύ 225 PS. Αυτό το σύστημα κίνησης συνταιριάζεται με σασμάν CVT. Η μπαταρία των 10,3kWh είναι αρκετή για να ελπίζεις ότι μπορείς να κάνεις περισσότερα από 50 km χωρίς σταγόνα αμόλυβδης. Η επαναφόρτιση γίνεται από μια πρίζα που βρίσκεται στο εμπρός φτερό από τη μεριά του οδηγού. Εκτός από την επαναφορτιζόμενη, στην γκάμα θα υπάρχει και μια απλή υβριδική έκδοση 2,5 λίτρων.


Σε αντίθεση με άλλα SUV που δεν έκαναν λόγο για ντίζελ, το Kuga θα προσφέρεται ακόμα με το μοτέρ EcoBlue. Στην γκάμα του θα υπάρχει το μικρό 1.500άρι των 120 PS και το δίλιτρο σε δύο εκδόσεις ισχύος: 150 και 180 PS. To 150άρι θα επωφελείται από μια ελαφρά υβριδοποίηση, με μίζα-εναλλάκτη. Όσον αφορά τη βενζίνη, θα υπάρχει και ο 3κύλινδρος 1.5 EcoBoost, με 120 ή 150 ίππους.


:eat: :eat: :eat:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#574536 Να 'ναι καλά το google translate.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#574539 Σε ποναει που η Ford κανει cherry picking απο ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ και παρουσιαζει αραβουργηματα ε; :s_laughat

Κατσε να φτιαξω γκρουπ Ford Hooligans στο Fb ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ. :x
Άβαταρ μέλους
By drdino
#574540 Με χαλάει που το Drive δεν κοιτάει λίγο καλύτερα τα γραπτά του.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#574582 Μόνο εμένα μου θυμίζει υπερυψωμένο Focus? Ελπίζω από κοντά να δείχνει καλύτερο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#574587
Focusman91 έγραψε: Ελπίζω από κοντά να δείχνει καλύτερο.


Το αυτό. Στις πρώτες του φωτογραφίες δεν μου λέει και πολλά.
Κάπως διαφορετικό το περίμενα.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#574590 Προσωπικά μου αρέσει που δεν έχει την μαύρη πλαστικίλα από κάτω και είναι ομοιογενές το χρώμα του. Απ' την άλλη βέβαια εμένα δεν μου αρέσει το styling των SUVs οπότε μάλλον είμαι μειοψηφία...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#574593 Με 4,60μ μήκος αρκετά μεγάλο θα είναι σαν το 5008 ή το Kodiak.

Πίσω θυμίζει πολύ Tiguan. Από τις άλλες μεριές σαν Focus που φούσκωσε στον φούρνο

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#583364 8 ετη εργοστασιακη εγγυηση
https://www.zougla.gr/automoto/news/art ... po-ti-ford
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#583450 Οι προδιαγραφές σας
fiesta
Μοντέλο ST - 2
Στυλ αμαξώματος 5-θυρο
Κινητήρας και κιβώτιο ταχυτήτων 1.5L EcoBoost 200PS M6
Χρώμα Frozen White
Εσωτερικό Ebony Gozil - Motion Blue

Περίληψη τιμής
Αρχική τιμή 16.714 € :lipsealed:
Τελική τιμή 16.714 € :help:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#583457
mousatos έγραψε:Οι προδιαγραφές σας
fiesta
Μοντέλο ST - 2
Στυλ αμαξώματος 5-θυρο
Κινητήρας και κιβώτιο ταχυτήτων 1.5L EcoBoost 200PS M6
Χρώμα Frozen White
Εσωτερικό Ebony Gozil - Motion Blue

Περίληψη τιμής
Αρχική τιμή 16.714 € :lipsealed:
Τελική τιμή 16.714 € :help:
Χωρίς ΦΠΑ

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#583461 αχά , ΟΚ . υπέθεσα οτι παίζει προσφορά .
Άβαταρ μέλους
By markvag
#583516
alexm έγραψε:
mousatos έγραψε:Οι προδιαγραφές σας
fiesta
Μοντέλο ST - 2
Στυλ αμαξώματος 5-θυρο
Κινητήρας και κιβώτιο ταχυτήτων 1.5L EcoBoost 200PS M6
Χρώμα Frozen White
Εσωτερικό Ebony Gozil - Motion Blue

Περίληψη τιμής
Αρχική τιμή 16.714 € :lipsealed:
Τελική τιμή 16.714 € :help:
Χωρίς ΦΠΑ

.


Και τέλη ταξινόμησης, κτλ...