Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582564
NickTG έγραψε:Και εκεί που λέω δεν θα χαλάσω άλλα λεφτά πάει και βγάζει το Πλαίσιο την 580 σε προσφορά!

Ποιος να το περίμενε!

μόλις βγουν οι navi εγώ ψήνω να σκοτώσω την 480 μου κάνα 100αρικο πάντως :hmmm:

καλές οι polaris, αλλά αυστηρά για 1080p (με όλα συνήθως maxed βέβαια)

δυστυχώς όχι πάντα για 1440p και για 4Κ μόνο για κάνα life is strange το πολύ
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582567 Για 1080p ενδιαφέρομαι ούτως ή άλλως.
Απλά δεν παίζω στο PC αυτή την περίοδο παιχνίδια που να τη χρειάζονται και για αυτό το σκέφτομαι.
Στα 180€ όμως μαζί με 2 παιχνίδια είναι καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#582602
NickTG έγραψε:Δεν νομίζω να είναι θέμα Nvidia.
Τελευταία φορά που είχα διαβάσει για το θέμα νομίζω η επίσημη απάντηση ήταν για θέματα ασφαλείας και επικέντρωση στο gaming κομμάτι.

Αυτή την περίοδο στο Switch παίζω Dark Souls που το βρήκα σε καλή τιμή.
Από εκεί και πέρα εννοούνται τα παιχνίδια της Nintendo, Octopath Traveller, αν δεν τα έχεις παίξει Bayonetta 1+2, Hollow Knight αν για κάποιο λόγο δεν το έχεις παίξει, Xenoblade Chronicles 2, Donkey Kong Country Tropical Freeze, Ikaruga, πολλά καλά Indies γενικά αν δεν τα έχεις παίξει αλλού που είναι ότι πρέπει για φορητά, Golf Story (ξεχωριστή αναφορά γιατί διαβάζω παντού τα καλύτερα), Mario + Rabbids, Monster Boy, Fast RMX αν έπαιζες Wipeout.

Γενικά έχει παιχνίδια. Λεφτά να υπάρχουν! :s_tongue


nice , λεφτά δεν υπάρχουν :shifty: αλλά 2 λειτουργικά νεφρά , μη καπνίζων ,νηφάλιος αρκετές μέρες τις εβδομάδας , καθαρές εξετάσεις, ε κάτι θα παίξει :ninja: :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582615 Εγώ πάντως και μόνο που μπορώ να έχω μαζί μου τέτοια παιχνίδια θεωρώ πως δεν πήγαν χαμένα τα λεφτά μου.

Κατά τα άλλα έβαλα τελικά μια παραγγελία για RX580. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα και αν τη θέλω και αύριο θα πάω να παραλάβω!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#582618
QsisVTS έγραψε:
NickTG έγραψε:Και εκεί που λέω δεν θα χαλάσω άλλα λεφτά πάει και βγάζει το Πλαίσιο την 580 σε προσφορά!

Ποιος να το περίμενε!

μόλις βγουν οι navi εγώ ψήνω να σκοτώσω την 480 μου κάνα 100αρικο πάντως :hmmm:

καλές οι polaris, αλλά αυστηρά για 1080p (με όλα συνήθως maxed βέβαια)

δυστυχώς όχι πάντα για 1440p και για 4Κ μόνο για κάνα life is strange το πολύ

αν τα coins πανε ψηλα 100 ειναι λιγα :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582630 Την είχα πάρει 315€ από Ελλάδα το φθινόπωρο του '16 , πρόλαβα τη φάση πριν τη φούσκα των coins και τις εξωφρενικές τιμές (και ήταν μια σχετικά αξιοπρεπής custom rog όχι reference) οπότε αν το '20 τη δώσω ένα 100αρικο που λογικά σίγουρα θα το πιάνει θα είναι μια καλή απαξίωση

Αντίστοιχα είχα παίξει και με την 7950 πριν

Αν και πρώτα με ενδιαφέρει να βγουν οι ryzen 2 να χτίσω νέα πλατφόρμα για καμιά 5ετια και σε 2η φάση gpu και 4Κ τηλεόραση (οθόνη πήρα ήδη)

Το θέμα είναι να βγει ps5 να ξεφουσκωσουν γενικά όλες οι φούσκες με το gaming hardware των pc, όταν θα τους γλενταει ολόκληρο μηχανάκι με 500€ θα λογικευτουν και θα ηρεμήσουν
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#582648 υποτιθεται πως τωρα τουλαχιστον οι της amd με 8 gb μπορουν να τρεχουν 2 coins ταυτοχρονα οποτε καταλαβαινεις τι θα γινει

και να βγει το ps5 δεν νομιζω να δεις τιποτα γιατι μην ξεχνας το 90% των ports ειχαν nvidia gameworks και ειναι αηδιαστικα και μονο quad core τα πιο πολλα..
τωρα αν η amd καταφερει και περασει τις δικες της τεχνολογιες στο pc ισως αλλα δεν το βλεπω
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582655 ποια nvida gameworks ρε συ, αυτά είναι καθρεφτάκια για ιθαγενείς :lol:

ο,τι γίνεται στις κονσόλες μόνο έχει σημασία και κονσόλες = amd θέλουν δε θέλουν μερικοί
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#583445 οτι και να γινει με αυτο το παιχνιδι τα γραφικα του θα ειναι κυριολεκτικα απο αλλο πλανητη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#583557 A Plague Tale: Innocence :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#586010


ΑΧ ΚΟΥΛΑ :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Καμπαλα πατωνεις; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#586017
g8777 έγραψε:


ΑΧ ΚΟΥΛΑ :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Καμπαλα πατωνεις; :shifty:

αχ μικρα και αθωα πλασματα ποτε θα μαθετε να μην εμπιστευεστε τιποτα απο την activision? :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#586028 Ρίο Αντίρριο θα στον κάνει ο Cpt Price. :twisted:

Τί να λέμε τώρα, συγκίνηση . :s_cry
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#586041
g8777 έγραψε:Ρίο Αντίρριο θα στον κάνει ο Cpt Price. :twisted:

Τί να λέμε τώρα, συγκίνηση . :s_cry

να δω την φατσα σου οταν θα σου χρεωσει διοπτρα 10.99