Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582447 τέτοια γραφικά δεν είναι πρόβλημα να έχεις, αρκεί να έχεις το κατάλληλο hw

κάτσε να δούμε το άλμα στον οπτικό τομέα που θα έρθει με το ps5, αυτή τη στιγμή τα παιχνίδια χτίζονται για να τρέχουν σε hw του '13 και παρόλα αυτά υπάρχουν κάποια που είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακά

στην επόμενη γενιά θα παίξει γενικά πολύ ο φωτορεαλισμός και φαντάζομαι ότι και το 4Κ με τα ανάλογα textures θα είναι δεδομένο

πάντως όσες φορές και να εντυπωσιάστηκα στην αρχή από tech demos, στη συνέχεια εντυπωσιάστηκα πολύ περισσότερο όταν βγήκαν πραγματικά παιχνίδια που χρησιμοποιούν αυτές τις τεχνολογίες

δηλαδή, πίστεψέ με θα δεις πολύ πιο όμορφα πράγματα από αυτά που βλέπεις στο συγκεκριμένο ντέμο, πχ αν μιλάμε για κάνα exclusive της σονυ μέσα στην επόμενη 3τια, θα κλαις
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#582455 Εγώ να πιστέψω, θα πιστέψω κ τη Nintendo που παραδοσιακά δείχνει οτι τα διασκεδαστικα παιχνίδια δεν εχουν ανάγκη 8k, unreal engine 7 κ 32.5 gb ram

To Switch πάει καλά απο 'οτι βλέπω
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#582458 ποτε ειδες tech demo να εχει γινει παιχνιδι? μετα το tech demo που εδειξε το half life 2 ολα τα αλλα ειναι εντελως meh δεν εχουμε δει ξανα τετοιο jump σε details
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#582459 Στα tech demos προφανώς εκμεταλλεύονται πλήρως το κορυφαίο hw που (θα) υπάρχει στην αγορά. Λογικό είναι κάτι τέτοιο να μην εμφανίζεται στο μεγαλύτερο ποσοστό των παιχνιδιών. Αν είναι να θες 1500€ το λιγότερο για να είναι οπτικά playable τότε απλά θα πάει άπατο το παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#582463
georgetz έγραψε:Εγώ να πιστέψω, θα πιστέψω κ τη Nintendo που παραδοσιακά δείχνει οτι τα διασκεδαστικα παιχνίδια δεν εχουν ανάγκη 8k, unreal engine 7 κ 32.5 gb ram

To Switch πάει καλά απο 'οτι βλέπω


Μιας και ανέφερες το Switch, πριν από έναν χρόνο το πήρε ο γιός μου παρά τις ενστάσεις μου (απλά ήθελα το PS4 Pro λόγω δυνατοτήτων και της μεγαλύτερης ποικιλίας πιο προσιτών παιχνιδιών). Οι ενστάσεις εξαφανίστηκαν όταν ήρθε στο σπίτι το Zelda Breath of the Wild, οπότε και η κονσόλα πρακτικά "κατασχέθηκε" από μένα. Μιλάμε ότι κόλλημα που έφαγα με το παιχνίδι υπήρξε ανησυχητικό :oops: ...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582467 Ελπίζω να έχεις ήδη πάρει τα Mario Odyssey, Mario Kart, Smas Bros.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#582469
NickTG έγραψε:Ελπίζω να έχεις ήδη πάρει τα Mario Odyssey, Mario Kart, Smas Bros.

Το Kart ήταν πακέτο με την αγορά, πήραμε μετά το L.A. Noire (γιατί το ήθελα για μένα :inlove: ), την τριλογία του Crash, το Odyssey και το Labo (01).
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582471 Το Crash περιμένω να πέσει να το πάρω και εγώ.
Το Smash πάντως αν σου αρέσει το είδος είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρεις.
Δες το.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#582473 Αυτά τ' αφήνω για τα παιδιά μου, εγώ προτιμώ μόνο ό,τι έχει ...τροχούς ή ανήκει στα survival horror :lol: .
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#582474
NickTG έγραψε:Το Crash περιμένω να πέσει να το πάρω και εγώ.


Ακόμα δεν το πήρες; :omg:
Εντωμεταξύ βγαίνουν κι αυτά όπου να 'ναι





:inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582475 Τότε αν πετύχεις σε καλή έκπτωση και δεν τα έχεις παίξει μπορείς να δεις τα δύο Resident Evil Revelations.

Επίσης αύριο βγαίνει το Darkwood. Δες και αυτό! :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582476
mikeerfol έγραψε:
NickTG έγραψε:Το Crash περιμένω να πέσει να το πάρω και εγώ.


Ακόμα δεν το πήρες; :omg:


Η αλήθεια είναι ότι έχω τόσα πολλά να παίξω που δεν βιάζομαι.
Έχω πολλά παιχνίδια αγορασμένα day one που δεν τα έχω βάλει καν να δω αν δουλεύουν έστω! :s_tongue

Οπότε περιμένω να πέσει το πολύ στα 20€.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582479 καλή η nintendo, αλλά πολύ ακριβή

δεν μου πάει η καρδιά
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#582481 Η αλήθεια είναι ότι τα first party της Nintendo που με ενδιαφέρουν τα αγοράζω σε special editions που όλες οι εταιρείες τις βγάζουν σε αντίστοιχες τιμές οπότε δεν μου κάνει κάποια διαφορά.

Γενικά είναι γεγονός πως τα παιχνίδια της κρατάνε τις τιμές τους.
Τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις μιλάμε για καλά παιχνίδια ενώ πολλά από αυτά έχουν και αντίστοιχα πολύ περιεχόμενο.
Υπάρχει πάντα και η επιλογή για πώληση εφόσον μιλάμε για φυσική έκδοση.

Βέβαια αν δούμε το μέσο αριθμό παιχνιδιών που αγοράζει κάποιος στη διάρκεια ζωής μιας κονσόλας δεν έχουν και τόσο σημασία οι τιμές.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#582482
NickTG έγραψε:
Βέβαια αν δούμε το μέσο αριθμό παιχνιδιών που αγοράζει κάποιος στη διάρκεια ζωής μιας κονσόλας δεν έχουν και τόσο σημασία οι τιμές.

εγώ φίλε αγοράζω ποσότητα, παίζω ποσότητα, οπότε οι τιμές μετράνε

και από τη στιγμή που από ps και pc έχω πάρα πολλούς τίτλους (και πάρα πολλούς ποιοτικούς τίτλους) που με το ζόρι προλαβαίνω να παίξω το switch δεεεν

θα ήθελα πάρα πολύ να παίξω κάποια παιχνίδια του, αλλά δεν ψήνομαι καθόλου να μπω σε ένα μαγαζί και να ακουμπήσω 500-600 ευρώ για να φύγω με 3 τίτλους

δεν γίνεται να μου πουλάς ακόμα το zelda στο θεό, ενώ έχω πάρει dragon quest, persona ,nier, ni no kuni σε τιμές πάτωμα.. θέλω πολύ να το παίξω αλλά σαν παλιατζούρα που είναι αυτή τη στιγμή δώστο 20αρικο να μιλήσουμε

είναι βέβαια τέτοιο το μοντέλο τους και καλά κάνουν οι άνθρωποι, αλλά έχω μάθει διαφορετικά

αν ήταν να παίζω κάτω από 10 παιχνίδια το έτος ίσως και να άντεχα το κόστος, αλλά όταν θέλω να παίζω καμιά 30αρια (και όχι πολύ παλιά, γενικά παίζω σύγχρονους τίτλους δεν αφήνω πολύ μεγάλο backlog) δεν βγαίνω με τη nintendo

η σόνυ τα δικά της τα παιχνίδια μέσα στο 6μηνο θα στα έχει βγάλει τουλάχιστον μισοτιμή