Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#577589 Δεν πρόλαβα να σχολιάσω το άρθρο γιατί ήμουν έξω όταν το είδα και το πόσταρα μην το ξεχάσω.
Κάτι τέτοια τοπικά άρθρα τα βρίσκω εντελώς υποκειμενικά.
οκ μπορεί όντως μια μέρα να έγινε πανικός, ίσως για κάποιο λόγο να μπλόκαρε κάπου η κίνηση και να προκλήθηκε όλο αυτό το κομφούζιο. Είναι καθημερινό φαινόμενο όμως ή σκηνικό από μια συγκεκριμένη ημέρα; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο από το άρθρο. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#577594 Το άρθρο αναφέρεται στην συγκεκριμένη μέρα και αναρωτιέται τι θα γίνει στο μέλλον, οπότε η αντικειμενικοτητα του μπορεί να υπάρχει στο γεγονός της συγκεκριμένης μέρας.

@stavrosg ευχαριστώ :)
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#577595
Dimitris_P έγραψε:Δεν πρόλαβα να σχολιάσω το άρθρο γιατί ήμουν έξω όταν το είδα και το πόσταρα μην το ξεχάσω.
Κάτι τέτοια τοπικά άρθρα τα βρίσκω εντελώς υποκειμενικά.
οκ μπορεί όντως μια μέρα να έγινε πανικός, ίσως για κάποιο λόγο να μπλόκαρε κάπου η κίνηση και να προκλήθηκε όλο αυτό το κομφούζιο. Είναι καθημερινό φαινόμενο όμως ή σκηνικό από μια συγκεκριμένη ημέρα; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο από το άρθρο. :hmmm:
Ξεκίνησε μιας μεγάλης κλίμακας ανακαίνιση μέσα στο χειμώνα που δεν πρόλαβε να τελειώσει, και το μισό αεροδρόμιο είναι γιαπι.

Ξεκίνησε η season και γίνεται πανικός από τον κόσμο οπότε προβλέπεται αρκετός καιρός ταλαιπωρίας μέχρι να παραδοθεί το ανακαίνισμενο...

.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#577596
Zorz έγραψε:Οι λήψεις γίνονται με κάμερα από chase plane που πετάει παράλληλα. Δεν παίζει drone τόσο κοντά και με τέτοιες ταχύτητες:


Εικόνα

Κάπως ετσι.......

εχει προηγειθεί πριν την πτηση εκτενής αλληλοενημερωση ποιος θα κινηθει πως, με ποια ταχυτητα κ.λ.π

Μια φωτό για την οποια ειμαι προσωπικά υπερήφανος για το make it happen............
https://twitter.com/AthensFlyinWeek/sta ... 6021252107

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By DAP
#577715 Ρεεεε συυυυ!!!!!!! :dizzy: :thumbsup:


Μπραβο σε σενα και σε οσους βοηθησαν.....
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#578204 ωραίο sum-up...
πέρασαν 5 χρόνια... :dizzy:

Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578661
stavrosg έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Δεν πρόλαβα να σχολιάσω το άρθρο γιατί ήμουν έξω όταν το είδα και το πόσταρα μην το ξεχάσω.
Κάτι τέτοια τοπικά άρθρα τα βρίσκω εντελώς υποκειμενικά.
οκ μπορεί όντως μια μέρα να έγινε πανικός, ίσως για κάποιο λόγο να μπλόκαρε κάπου η κίνηση και να προκλήθηκε όλο αυτό το κομφούζιο. Είναι καθημερινό φαινόμενο όμως ή σκηνικό από μια συγκεκριμένη ημέρα; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο από το άρθρο. :hmmm:
Ξεκίνησε μιας μεγάλης κλίμακας ανακαίνιση μέσα στο χειμώνα που δεν πρόλαβε να τελειώσει, και το μισό αεροδρόμιο είναι γιαπι.

Ξεκίνησε η season και γίνεται πανικός από τον κόσμο οπότε προβλέπεται αρκετός καιρός ταλαιπωρίας μέχρι να παραδοθεί το ανακαίνισμενο...

.
Φυσικά και κάτι τέτοια "προβληματάκια" τα μαθαίνουμε μόνον από σπόντα, αλίμονο, οι Γερμανοί είναι φίλοι μας...
Και φυσικά τώρα που τα παραχωρήσαμε, όλα είναι ποπα και δουλεύουν ρολόι!
Άβαταρ μέλους
By gakost
#578672 Εννοείται ο ιδιώτης τα κάνει όλα καλά, βρήκε καμμένη γη, τι να κάνει τόσα πολλά μαζεμένα προβλήματα κλπ κλπ. Τουλάχιστον όταν τελειώσουν τα έργα θα έχεις σαπούνι και χαρτί υγείας. Αυτό είναι το στάνταρ που θέλουμε να πιάσουμε
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#578677 Πρόβλημα υπάρχει και στη Σκιάθο.
Τα 4/5 των εξωτερικών χώρων (parking, χώροι αναμονής taxi/bus κλπ) δεν χρησιμοποιούνται γιατί κάτι φτιάχνουν/επεκτείνουν...
Ελπίζω να παραδοθούν γρήγορα οι χωροι γιατί θα γίνει της πουτάνας το καλοκαίρι...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#578758
MIXOStsi έγραψε:Πρόβλημα υπάρχει και στη Σκιάθο.
Τα 4/5 των εξωτερικών χώρων (parking, χώροι αναμονής taxi/bus κλπ) δεν χρησιμοποιούνται γιατί κάτι φτιάχνουν/επεκτείνουν...
Ελπίζω να παραδοθούν γρήγορα οι χωροι γιατί θα γίνει της πουτάνας το καλοκαίρι...

Στη Σκιάθο ανακαινίζουν ριζικά και προεκτείνουν το μεγαλύτερο από τα 2 τέρμιναλ του αεροδρομίου. Το εργοτάξιο έχει στηθεί στο άλλοτε πάρκινγκ, οπότε πάει κι αυτό, όπως σωστά αναφέρει ο Mixos. Η έγκαιρη πρόβλεψη παράδοσης είναι για τέλη Ιουνίου.... Τους πήγε πολύ πίσω η κακοκαιρία αυτού του χειμώνα, ήμουν τον Φεβρουάριο εκεί και τις μισές μέρες ήταν αδύνατο να δουλέψουν.
Το μικρότερο τέρμιναλ ανακαινίστηκε πέρυσι και λειτούργησε όλον τον χειμώνα και θα εξυπηρετήσει την κίνηση μέχρι να παραδοθεί και το μεγάλο. Μόνο που χωρεί 1 άφιξη τη φορά. Είναι μέρες όμως (κυρίως παρασκευή και κυριακή) που το αεροδρόμιο εκεί δεχόταν μέχρι και 4 πτήσεις την ώρα. Φαντάζομαι θα μπει μια ρέγουλα μέχρι να.
Υπομονή όμως, όταν φτιάξουν με το καλό θα είναι κούκλα :-)
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#578771 ααα είναι κλειστό το μεγάλο τερμιναλ? τον ήπιαμε άγρια...
ισχύει ότι πέρσι έφτιαξαν το μικρό... μακάρι να μην τραβήξει πολύ γιατί δεν θέλω να δω τι θα γίνεται Ιούλιο και Αύγουστο... βασικά ούτε τώρα θέλω να δώ...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#578913 ειναι νομιμο αυτο?

https://twitter.com/marklanebiz/status/ ... 2316583936