Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#576997 Ιντενσο σε λειτουργικό.

ΓΙΑΤΊ.
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 18 Απρ 2019, 21:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#577001
Νίκος Παππάς έγραψε:αγοράστηκε η παραπάνω Χατεφτζαλ η Χατεφγιαλ, ποιος νοιάζεται


Έτσι λέγεται το ηφαίστειο στην Ισλανδία που είχε μπλοκάρει τις πτήσεις πανευρωπαϊκά. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#577047
drdino έγραψε:Εδώ είσαι.


εχει και σπρευ χαλαρωσης για σκυλους στα 32 ευρω :lol:

https://www.amazonios.gr/product/3872/p ... 200ml.html
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#577051 Πάνω που ήμουν έτοιμος να ποστάρω εναλλακτική πρόταση:

Huong Rung 2

Address: 146 Ha Ba Trung Street, District 1, Ho Chi Minh City

https://www.seriouseats.com/2008/03/eat ... -nice.html


< >
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#577071 Ωραίοι, ευχαριστώ!

Επίσης καλά ξεκίνησε η μέρα, δεν φορτίζει το λαπτοπ και έχω ατελείωτη δουλειά. Φορτιστής δίνει κανονικά ρεύμα.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#577074
stavrosg έγραψε:Κιούση είσαι γρουσούζης και τεντυμπόης :rant:

Χθες το απόγευμα πέθανε ο SSD (intenso 480GB) στο PC της :inlove: (το άνοιξα για να τυπώσω κάτι -> blue screen -> πάπαλα)
Έβαλα έναν WD Blue ( :vava: ) που είχε το PC όταν αγοράστηκε και είχε εγκατεστημένο ΛΣ έτοιμο και άνοιξε, αλλά φυσικά οτι είχε μέσα :s_bye γιατί όταν της έλεγα να κρατάει κι ένα backup κάπου αλλού βαριόταν :ninja:

Ευτυχώς ουσιαστικά το μόνο αξίας που είχε ήταν φωτογραφίες, που είχε κατά 90% συγχρονισμένες στο iphone της και τις σώσαμε, αλλά έχει μερικές ακόμα που δεν ήταν.

Ο δίσκος όταν συνδεθεί επάνω στο PC αναγνωρίζεται, αλλά κολλάει όταν πας να ανοίξεις το partition.
Υπάρχει ελπίδα να δουλέψει καμιά εφαρμογή ανάκτησης ή να ψάξω την απόδειξη αγοράς του να στον στείλω για αντικατάσταση απευθείας;

οι ssd είναι ο,τι χειρότερο και ο,τι καλύτερο ταυτόχρονα

απλά για δουλειές χωραφιού εγώ εμμένω στο τρακτέρ , βλέπεις σκληρό 10ετιας με 100% health και νιώθεις σιγουριά

τα παιχνίδια μου μόνο τα βάζω σε ssd :lol:

και το καινούριο playstation θα έχει ssd ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να μην έχω τα φρικτά loading :metalo:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#577109 Θυμηθήκαμε εποχές που άκουγες το κλακ κλακ της κεφαλής που έψαχνε εις μάτην για δεδομένα,
κάτι errors εδώ κ εκεί , κάτι μαγνητισμούς , κάτι θερμοκρασιάρες σε μερικούς υψηλής απόδοσης (π.χ Raptor)
κάτι συντονισμούς που έφευγαν μόνο με rubber mounts
Ωραία πράγματα.

Το σενάριο που ακολουθώ είναι με SSD (Intel, Kingston , Samsung κ Toshiba μέχρι σήμερα, no prob)
στην καθημερινότητα κ 1 δίσκο αποθήκη για κάθε pc , που συνδέεται μόνο
για backup , μπας κ αποφύγουμε τα ransomware
(10 χρόνια καθαρός απο ιούς αλλά δεν έχει σημασία, μια φορά θα τη πάθεις grande)

Περιστασιακό backup σε κάποιο cloud , άμα , όποτε , αν...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#577180 αυτο με την καταψυξη δεν θα το κταλαβω ποτέ!
δισκος ειναι, δεν ειναι κινεζικο λαχανο....

:lol: