Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#577006 Σωστά τα λέει ο corserάκος. Ακόμα και να το ξέρεις μπορεί εκεί στο άκυρο μηχανικά να βγάλεις το φιλμ, αφού βγαίνει εύκολα όπως λέτε. Είναι σε production mode ή ακόμα development, ώστε να προλάβει φτιαχτεί πριν βγει στην παραγωγή;
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#577023 Δηλαδή αυτά τα foldable είναι το next hot thing στις κινητές συσκευές;
Περίμενα κάτι πιο intelligent.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#577024 Καφέ έφτιαχναν πέρσι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#578441 Μαθαίνει βλέπω η sammy...
Κατέβασε το teardown και το άρθρο που γράφει για την πατάτα/fold του ifixit... :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#578443 Ότι ανεβαίνει στο ίντερνετ δεν κατεβαίνει κτλ κτλ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#578446
elteo έγραψε:Ότι ανεβαίνει στο ίντερνετ δεν κατεβαίνει κτλ κτλ :shifty:
https://web.archive.org/web/20190425075411/https://www.ifixit.com/Teardown/Samsung+Galaxy+Fold+Teardown/122600
Άβαταρ μέλους
By corsair
#578513 τελικα ολα γινονται οπως τα ειχαν πει τα στελεχη της Sony
https://www.phonearena.com/news/Sony-sm ... 9_id115633

στοχος δεν ειναι οι αριθμοι αλλα η κερδοφορία ανα συσκευη... και να φτιάχνει συσκευες αναφορας. Τα παει πολυ καλα. :inlove: Με τοσο χαμηλα νουμερα, εχουν γινει niche products.

Μπραβο την Σονυ. Μπορει και παρακατω. Εμπρος στον δρομο της Vertu. :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578537 Εντωμεταξύ λένε πως κέρδη ελπίζουν να βγάλουν το... 2021! Μέχρι τότε, θα γράφουν ζημιές!
Όπως και να 'χει, το λογικό θα ήταν να κλείσουν άμεσα, αλλά ακόμη ελπίζουν να γυρίσουν την παρτίδα λόγω ονόματος.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#578559
Anonymous Founder έγραψε:Εντωμεταξύ λένε πως κέρδη ελπίζουν να βγάλουν το... 2021! Μέχρι τότε, θα γράφουν ζημιές!
Όπως και να 'χει, το λογικό θα ήταν να κλείσουν άμεσα, αλλά ακόμη ελπίζουν να γυρίσουν την παρτίδα λόγω ονόματος.


Δυσκολα θα γυρισει κάτι. Οι λογοι για τους οποιους ξυνουνε πάτο παραμένουν οι ιδιοι. Εχει εδω και χρόνια που έχουν σταματήσει να ακουνε το καταναλωτικο κοινό και κανουν τα δικα τους.

Το προβλημα τους ειναι πως μεχρι να το γυρισουν στην κερδοφορια μπορει να το χουν κλεισει το μαγαζι γιατι δεν θα τους ξέρει κανενας by then.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578560 Ω, εγώ μαζί σου είμαι. Θεωρώ πως και πολύ άντεξαν, αν σκεφτείς πως τα προϊόντα τους είναι χειρότερα από κινέζικα και οι τιμές στο Θεό...
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#578567 Γιατί χειρότερα;
Και επίσης τις τιμές τις βρίσκω στον μέσο όρο.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#578570
Anonymous Founder έγραψε:Ω, εγώ μαζί σου είμαι. Θεωρώ πως και πολύ άντεξαν, αν σκεφτείς πως τα προϊόντα τους είναι χειρότερα από κινέζικα και οι τιμές στο Θεό...
Το xz2 πάντως, άσχετα με το σχεδιασμό του και τα 4gb ram, στα 299 που ήταν πρόσφατα, θεωρείται αρκετά καλύτερο από s8, p20 και λοιπά.

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578614
vasilis έγραψε:Γιατί χειρότερα;
Και επίσης τις τιμές τις βρίσκω στον μέσο όρο.
Ας πούμε πως διαφωνώ πλήρως. Ποιον μέσο όρο; Είναι φθηνότερη από Xiaomi, OnePlus για παράδειγμα ;
Για να μην μιλήσω για Samsung και Huawei γιατί δεν τις βλέπει ούτε με κιάλια.
Το ότι και η ίδια η Sony προβλέπει μικρότερες πωλήσεις, κάτι λέει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#578723 Το Tapatalk τελευταία κάνει αυτόματα subscribe στα θέματα
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#578726 Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε μένα