Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#576607 :ninja:

Σιγά-σιγά θα πρέπει κι εγώ να παρακολουθώ τα κινεζογκατζετοκινητοτοπικά γιατί το 4s έχει κλείσει αισίως εξαετία και πάμε για επτά. :lipsealed:

Εντωμεταξύ θα το κράταγα το τιμημένο, αλλά δε μου το επιτρέπει η αδυναμία αναβάθμισης λογισμικού, η οποία συνεπάγεται ένα σωρό θέματα με κύριο την αδυναμία κατεβάσματος app. :(
Πρέπει πάντως να είμαι ο μοναδικός χρήστης που τα 8gb φτάνουν και περισσεύουν (έχω και 2.5 ελεύθερα).
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 16 Απρ 2019, 11:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#576608
saxon_747 έγραψε:Από το φθηνότερο στο ακριβότερο

Xiaomi Mi A2 (64GB)
Xiaomi Redmi Note 6 Pro (64GB)
Xiaomi Mi 8 Lite (64GB)
Huawei P20 Lite Dual (64GB)

Ευχαριστώ όλους σας.
Να βάλω και Nokia 6.1 (32gb) στη λίστα;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#576609 βάλε, αλλά είναι λίγα τα 32 στις μέρες μας, το android μόνο του θέλει 10 και άνετα μπορεί να πιάσουν 7-8 οι εφαρμογές σου

με φωτό κτλ έχεις θέμα. με 64αρι κινητό είναι σχεδόν απίθανο και υπάρχουν φθηνά 64αρια δεν είναι "πολυτέλεια" πλέον
Άβαταρ μέλους
By alexm
#576613
JarnoT έγραψε:Τώρα αυτό που θα ρωτήσω παίζει κάθε μήνα ξανά και ξανά, αλλά όλο και ανανεώνονται οι επιλογές:
Έχετε 170 ευρώ στην τσέπη για νέο ανδροιδές κινητό. Με ελαφριά έμφαση στην κάμερα, δευτερευόντος στην μπαταρία, και το κεφάλι ήσυχο από πολλές εφαρμογές κλπ, ποιες οι 3 καλύτερες επιλογές, κατά τη γνώμη σας; Χρήση τυπική-διεκπεραιωτική.
Ευχαριστώ!
Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το Nokia 8 από Γερμανό στα 199

.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#576686 πόσο τα σπάει το Samsung Galaxy Fold. :inlove:

TO ΘΕΛΩ! :protest:

2 χήνες το κασέρι. :(



Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#576687 εμένα μου φαίνεται αντιπρακτικό με την εξωτερική και μετά την εσωτερική fold οθόνη...
πιστεύω καλύτερα να δίπλωνε ανάποδα...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#576688 Με την καμία! Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#576693
MIXOStsi έγραψε:πιστεύω καλύτερα να δίπλωνε ανάποδα...


εχεις μαγαζι επισκευης κινητων ε? Ελα πες την αληθεια....
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#576699 σχολίασα μόνο τη πρακτικότητα μωρή κακιασμένη... τι να πουν και οι applακηδες?
έχεις μια μικρή 4,6" οθόνη μπροστά η οποία θα λειτουργεί πιο πολύ σαν quick actions & notifications και ότι άλλο θες να κάνεις θα το ξεδιπλώνεις και θα κάθεσαι παντού με το tablet...
email, mobile banking, chat ακόμα instgram να χαζεύεις γκομενάκια...
οπότε imho, η λογική της huawei είναι καλύτερη και πιο πρακτική...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#576708 Ρε μλκ θα έχεις εκτεθειμένη την οθόνη απέξω; Σκέψου λίγο τι λες....

Της Huawei εκτός του ότι είναι λάθος ως εφαρμογή (απέξω η οθόνη) δείχνει και πιο πρόχειρη.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#576737 κοίτα τον ρε...
huawei, μία οθόνη 6.5", ξεδιπλώνεις μία οθόνη 8"
sammy, μια οθόνη 4.6" (άρα σχεδόν άχρηστη), μία οθόνη 7"
huawei, wins... (no notch, μόνο main camera)

το αν θα πέσει, θα σπάσει, θα κάνει, θα ράνει είναι άλλο θέμα. Και τα δύο το ίδιο πανάκριβα θα είναι να φτιαχτούν...
επίσης έχω πει πολλές φορές ότι δεν είμαι σκατόχερος... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#576740
elteo έγραψε:
Της Huawei εκτός του ότι είναι λάθος ως εφαρμογή (απέξω η οθόνη) δείχνει και πιο πρόχειρη.


Εικόνα

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#576746
Dimitris_P έγραψε:
elteo έγραψε:
Της Huawei εκτός του ότι είναι λάθος ως εφαρμογή (απέξω η οθόνη) δείχνει και πιο πρόχειρη.


Εικόνα

:shifty:


Σκέψου αυτό να διπλωνε ανάποδα. Τραγωδία. :s_sarcastic

Αν ήθελα να σπαταλήσω 2Κ θα τα είχα σπρώξει στο φτηνότερο (το Χαβάη έχει 2300 :svivhaha: ) και σαφώς ποιοτικότερο στο άνοιξε κλείσε (δες βίντεο και των δύο) Σαμσουγκ αβλεπει.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#576785
MIXOStsi έγραψε:εμένα μου φαίνεται αντιπρακτικό με την εξωτερική και μετά την εσωτερική fold οθόνη...
πιστεύω καλύτερα να δίπλωνε ανάποδα...


+1
το concept είναι η οπτική συνέχεια σαν περαιτέρω expand της οθόνης κ δείχνει όντως καλό στο Mate

Τo thing είναι οτι τουλάχιστον σε αυτή τη γενιά , απο τη Huawei τουλάχιστον που δούλευαν για 3 χρόνια στον μηχανισμό για extra durability , το όλο concept είναι ακριβό πολύ κ οι ίδιοι αντίστοιχα δεν περιμένουν πολλά
Μιλάμε για 2300Ε για OLED οθόνη 8+ ίντσες , Leica cameras, 980 Kirin , 8GB RAM + 512GB storage.
Τα περισσότερα απο αυτά τα παίρνεις μισή τιμή αν εξαιρέσεις την οθόνη.