Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Άμπαλος
#563254 Αν κερδίσει κι εδώ, θα γίνει και με τη βούλα ο πιο καλύτερος όλων των εποχώνε... :superman:

Άβαταρ μέλους
By VPap
#563255
George_Prix έγραψε:
VPap έγραψε:
George_Prix έγραψε:
VPap έγραψε:Απλα, στο δικο μου μυαλο

Τωρα το ειπες σωστα! Ο καθενας μας οσο μπορει σκεφτεται/λεει/πραττει αναλογα με το μυαλο που κουβαλαει!

VPap έγραψε:και θελοντας να ειμαι αντικειμενικός

:s_rofl

VPap έγραψε:ο πολυαγαπημενος ειναι καπου μεταξυ αλεζι και χαντ.

Τωρα που εφυγε ο "πολυαγαπημενος" σου Alonso απο το χωρο, φανταζομαι οτι το δικο σου το μυαλο θα σε οδηγησει στο Bottas ή στον Kimi. Και οι δυο απο ταχυτητα ειναι κοντα στους Ηunt-Alesi και μαλιστα ο Kimi εχει και τα ιδια χουγια με το Hunt!

Εγω απο τη μερια μου ψηφιζω Max. Με το δικο μου μυαλο φυσικα ετσι?


Δεν καταλαβαινω την ειρωνεία σου. Μπορει να μην ξερω πολλα απο F1 αλλα αυτο δεν νομιζω να σου δινει το δικαιωμα να μου συμπεριφέρεσαι με αυτον τον τρόπο.


Το προβλημα σου δεν ειναι οτι δεν ξερεις πολλα απο F1. Το προβλημα σου ειναι οτι δεν ξερεις να τρολλαρεις. Το ξεκινησες καλουτσικα αλλα μετα το εχασες οταν εβαλες στην κουβεντα Alesi/Hunt.


Κατσε βρε φιλε μου, εσυ δεν ειπες οτι οι αριθμοι δεν λενε παντα την αλήθεια; αμφιβάλλεις οτι στη μερα τους οι Αλεζι/Χαντ παιρνανε σωβρακα; Για εμενα, που ξαναλεω οτι ξερω μονο τα βασικα απο Φορμουλα, καπως ετσι ειναι και ο πολυαγαπημένος. Ενας απίστευτος οδηγος που αδικειται απο τους αριθμους.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#563596 Alonso wants ‘to do something unprecedented in motorsport’

Εικόνα

“It’s not part of the Triple Crown, but if I win Indianapolis this will be the Quadruple Crown!” Alonso joked of the Rolex 24 win. “Right now my full focus is on the Indy 500, but I’m thinking. I’m trying to do something more in different disciplines that are not only circuits…



Εικόνα









Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα

Πενταμπλουμ κραουν---->









Οτσο εγω τρεχω εσεις αγοραζετε :metalo: :metalo:


Εικόνα











Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#573151 Η άποψη του Μοντετζέμολο για τον Αλόνσο:

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... YKm7V.html

When he wins, he’s happy. When he doesn’t win, it’s the problem of the team, he’s unhappy. In other words, he’s less close to the team than Michael and Niki, particularly in the difficult moments. To be close to the team in the good moments is easy.


Αύριο αν κατάλαβα καλά θα τον ακούσουμε κιόλας στο Beyond the Grid
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#573156
sparticle έγραψε:Η άποψη του Μοντετζέμολο για τον Αλόνσο:

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... YKm7V.html

When he wins, he’s happy. When he doesn’t win, it’s the problem of the team, he’s unhappy. In other words, he’s less close to the team than Michael and Niki, particularly in the difficult moments. To be close to the team in the good moments is easy.


Αύριο αν κατάλαβα καλά θα τον ακούσουμε κιόλας στο Beyond the Grid


Τι είπε ο άνθρωπος; Αμάαααν :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#573435 Αστεια πραγματα...

Ο Alonso εκατσε στη Ferrari 5 χρονια και το μονοθεσιο ηταν απο μετριο (3-5 δεκατα πισω απο τον πρωτο) εως κακο (1"-1.5" πισω απο τον πρωτο). Με τετοιο μονοθεσιο ο Alonso εχασε 2 τιτλους στο τσακ. 1 απο την κωλοφαρδια του Vettel και 1 απο εγκληματικο λαθος στρατηγικης της Ferrari.

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ να βγαλω τον Alonso καλο παιδι φυσικα. Δυσκολος ανθρωπος ειναι και εχει κανει καμποσες μαλακιες στην καριερα του! Αλλα το να τον συγκρινουμε με το Schumacher που πηγε στη Ferrari και ειχε στα χερια του το πιο dominant μονοθεσιο στα χρονικα της F1 ειναι τραγικο. Ας δινανε στο Schumi ενα χρεπι οσα χρονια ηταν στη Ferrari και θα βλεπαμε ποσο καλο παιδι ηταν (το ποσο καλο παιδι ηταν το ειδαμε αλλωστε μεσα στις πιστες που τρακαριζε σκοπιμα αντιπαλους και που παρκαριζε το μονοθεσιο στο Monaco ωστε να παρει την pole).

FYI ο Alonso οσα χρονια ηταν στη Ferrari, τους εγλυφε πατοκορφα και δε σταματησε να λεει "πιστευω στην ομαδα, ειμαστε οι καλυτεροι και θα τα καταφερουμε". Οταν μετα απο πολλα χρονια ανικανοτητας της Ferrari ΤΟΛΜΗΣΕ να πει "ειμαστε πισω και πρεπει να δουλεψουμε περισσοτερο" επεσε η γρια λατερνα ο LDM και καμποσοι κολλημενοι Φερραρικοι να τον φανε.
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 28 Μαρ 2019, 12:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#573437 Οποιαδηποτε συγκριση οδηγων φερραρι με τον Σουμαχερ δεν πρεπει να υφισταται.

Μιλαμε ότι ο Γερμανος ειχε ότι μηχανικο ηθελε (Brown,Byrne,τον τωρινο προεδρο της Φια κλπ)
Το Φιορανο οποτε το ηθελε για να γραφει χιλιομετρα και όχι simulator
Ομαδα δοκιμων
Μπαριτσελο-Ερβαιν-Μασσα
(Οκ μασσα ειχε και ο Αλονσο)
Και φυσικα ένα μονοθεσιο αλλου. (Στο μεγαλυτερο ποσοστο των αγωνων)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#573516 Alonso to test 2019 McLaren in Bahrain

The two-time world champion walked away from grand prix racing at the end of the 2018 season but has become a McLaren ambassador and adviser for 2019.

In announcing his new role, the team said he would drive the 2019 car to further its development for this year and 2020.

McLaren has now confirmed that Alonso will drive in next week’s test at the Bahrain circuit.

Alonso will drive on both days, on each occasion at the wheel of an MCL34 McLaren is running to aid Pirelli’s tyre development.

He will get a full day of running on Tuesday but will sit out Wednesday morning so regular race driver Carlos Sainz Jr can drive, before returning to the track in the afternoon.


https://www.motorsport.com/f1/news/alon ... n/4360022/

Για να δουμε τι θα πει ο μεγαλος για το μονοθεσιο.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#573573 Alonso: Launching Formula Renault team a “dream come true” :superman:
https://www.crash.net/f3/news/916081/1/ ... -come-true

'Poorly chosen names': Fernando Alonso Racing Team (FART) :s_rofl
https://www.reddit.com/r/formula1/comme ... _fernando/
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#573600 :lol: :yahoo: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#573616 :lol:
Τι ειστε εσεις ρε! Αμεσως να κοροιδεψετε!
Θα σας φτιαξει ο Ναντο ομως.

θα την ονομασει Fernando Alonso Renault Racing Team, δηλαδη........

FARRT! :oops:



:lol: