Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#571332 Δε μου αρέσει που δυστυχώς το tirantas project έλαβε, πλην συγκλονιστικού απροόπτου, τέλος λόγω μη αναμενόμενων κοστολογιών / εξόδων.

Αν "μου περίσσευαν" και μένα 10 φράγκα στην άκρη ισως τον αγόραζα για δικό μου track day car ή "σπονσοράριζα" τη μετατροπή του σε αγωνιστικό. Έτσι για το μαμώτο.

Μου αρέσει που το άνω δίστιχο ειναι από τις λίγες "σκοτούρες" που έχω αυτόν τον καιρό στο κεφάλι μου.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#571550 Μ’ αρέσει που πίνω το καφεδάκι στο Berlin Mitte κ χαλαρώνω επιτέλους... Μ’ αρέσει κ η αύρα του μέρους, ο κόσμος κτλ.

Οι 4 τελευταίες εβδομάδες πήγαν αίμα...

μολις έφτασα κ τακτοποιήθηκα αφού οδήγησα 550 χλμ από τις 3:30 τα ξημερώματα


< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#572198
QsisVTS έγραψε:δε μου αρέσει που είδα χθες βράδυ σκασμένο λάστιχο (φυσικά δεν αγχώθηκα να πάω τη βόλτα μου, αμάξια υπάρχουν :tomato: ) και τώρα που ξύπνησα με πονοκέφαλο θα πάω να γίνω κατάμαυρος

με έχουν φτύσει όλο πατάω πρόκες πρέπει να είναι η 12η στη ζωή μου :hmmm:



Την έχεις ακόμα την αουντάρα?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#572203 ναι ρε φίλε, γιατί να μην την έχω; και να μην του είχα πινακίδες δηλαδή για τον όποιο λόγο που ευτυχώς δεν συντρέχει τι να το πουλήσω για πενταροδεκάρες;

πάλι καλά που έχω κι αυτό να μου σκάνε χαμόγελα τα άλογα, αν και πλέον που είμαι φουλ γλυφάδιαν οδηγώ ελάχιστα, βάζω κάνα 20αρι βενζίνα κάθε 10 μέρες περίπου, δηλαδή πρακτικά οδηγώ για να κάνω βόλτες μόνο και η διαφορά στην τσέπη είναι παραπάνω από αισθητή

πράγμα που μου αρέσει επίσης. αρκετό καυσαέριο ρούφηξα τις ώρες αιχμής και πηγαίνοντας από δω κι από κει, τώρα μόνο φρέσκος αέρας

γενικά θα έλεγα ότι είμαι σε πολύ καλή φάση αυτή τη περίοδο και δουλειά έχω εγκλιματιστεί σε μεγάλο βαθμό και δίνω, είμαι πλέον και λεπτός που με είχαν πρήξει , κάνω τα χόμπι μου, άντε τώρα μένει ο γάμος
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#572206
QsisVTS έγραψε: άντε τώρα μένει ο γάμος


μην είσαι φλώρος ρε... :lol:



Μ' αρέσει να διαβάζω τέτοια...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#572207
QsisVTS έγραψε:ναι ρε φίλε, γιατί να μην την έχω; και να μην του είχα πινακίδες δηλαδή για τον όποιο λόγο που ευτυχώς δεν συντρέχει τι να το πουλήσω για πενταροδεκάρες;

πάλι καλά που έχω κι αυτό να μου σκάνε χαμόγελα τα άλογα, αν και πλέον που είμαι φουλ γλυφάδιαν οδηγώ ελάχιστα, βάζω κάνα 20αρι βενζίνα κάθε 10 μέρες περίπου, δηλαδή πρακτικά οδηγώ για να κάνω βόλτες μόνο και η διαφορά στην τσέπη είναι παραπάνω από αισθητή

πράγμα που μου αρέσει επίσης. αρκετό καυσαέριο ρούφηξα τις ώρες αιχμής και πηγαίνοντας από δω κι από κει, τώρα μόνο φρέσκος αέρας

γενικά θα έλεγα ότι είμαι σε πολύ καλή φάση αυτή τη περίοδο και δουλειά έχω εγκλιματιστεί σε μεγάλο βαθμό και δίνω, είμαι πλέον και λεπτός που με είχαν πρήξει , κάνω τα χόμπι μου, άντε τώρα μένει ο γάμος


Επειδή γράφεις σε πολλά θέματα πλη του τοπικ για τα audi.
Τόσο αξιόπιστο πχια είναι το κάρο ? :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#572215 Ναι είναι αλήθεια ότι έχω χάσει τον τρελό ενθουσιασμό που είχα κάποτε για το ζήτημα των αυτοκινήτων :hmmm:

Απλά το έχω βγάλει σαν στόχο από το "bucket list" μου εδώ και καιρό, δεν σκοπεύω σε κάτι παραπάνω δεν με νοιάζουν τα άλλα πράγματα που υπάρχουν :hmmm: και όταν ξαναπάρω κάτι θα είναι κάτι συγκριτικά αδιάφορο οπότε δεν είναι να πεις ότι έχω και κάτι να προσμένω

Τι να προσμένω δηλαδή, να πάρω αυτοκίνητο 400 ίππων;
Δυστυχώς δεν παίζει
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#572216
MIXOStsi έγραψε:
QsisVTS έγραψε: άντε τώρα μένει ο γάμος


μην είσαι φλώρος ρε... :lol:



Μ' αρέσει να διαβάζω τέτοια...


Ίσα ίσα, αυτό και αν δείχνει ηρωισμό και σχετική άγνοια κινδύνου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#572232
QsisVTS έγραψε:υπάρχουν πολλοί στόχοι στη ζωή βρε φίλε, απλά όσο προχωράς κοιτάς κι άλλα πράγματα

Συν άπειρο.
Όσο μεγαλώνεις και το μυαλό μπαίνει σιγά-σιγά μέσα στο κεφάλι, διαπιστώνεις πως οι προτεραιότητες δύναται να αλλάξουν. Αλλιώς σκέφτεσαι στα 20, αλλιώς στα 30, αλλιώς στα 40 κοκ.
Και μιας και περι ηλικίας, δεν μ' αρέσει(νταξ στο περίπου) που πριν 1+ μήνα , το ηλικιακό κοντέρ έγραψε μπροστά τον αριθμό 4. Μέχρι και η μάνα μου χαζογελάει. "Οτι τώρα εσυ έγινες 40;" μου λέει.
Πρακτικά μετράω με μπόλικα χρόνια κάτι που έκανα πχ. πιτσιρικάς. Κουβέντες του τύπου "ουουουου πριν 30 χρόνια αυτά" όλο και ξεστομίζονται πιο πολύ. Τι να πουν και οι πρεσβύτεροι βέβαια :) . Αυτά έχει η ζωή. Καλά να' μαστε.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#572966 Μου αρεσε εχθες που πηγα στον Πειραια και επισκευθηκα το υποβρύχιό Ματρωζος, την φρεγατα Υδρα και την τορπιλακατο Ριτσος… (ταχυτης 38!!!! νμ, και μοτερ 6000 ιπποι).

Με εντυπωσιασε ότι το Υ/χιο κινηται και με κυψέλες υδρογόνου…. για αθορυβη πλευση και γενικα το στρίμωγμα που εχουν οσοι υπηρετουν εκει μεσα..(37 ατομα πληρωμα) :lipsealed: