Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#572943 μια διμοιρια ματ και περιπου διπλασιοι Χ.Α περνουν κατω απο το σπιτι μου στην καλλιθεα

αλλα γελια
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#572953 "Λίγο αργότερα, Ρομά πήγαν στο τοπικό αστυνομικό τμήμα και είπαν στους αστυνομικούς ότι από την ομάδα που είχε επιχειρήσει να μπει στο σπίτι έλειπε ένα άτομο." :iconcool:



Όχι. [Mod]
Άβαταρ μέλους
By DAP
#572956
Άβαταρ μέλους
By markvag
#573355 Να είχαν και τα δικά μου παιδιά τέτοιο σχολείο και τι στον κόσμο... :(
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#573360 Kadinsky :inlove:

Και μόνο για το γούστο του διευθυντή
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#573361 Το παραπάνω είναι ένα παράδειγμα για το πώς μπορεί να λειτουργήσει η δημόσια παιδεία, χωρίς ιδιαίτερα έξοδα, μόνο με όρεξη και θέληση.

Πράμα που με κάνει να σκέφτομαι ότι το κράτος (το "δημόσιο") γενικοτερα, ίσως, μπορεί να λειτουργήσει το ίδιο ή πιο αποδοτικά με μια ιδιωτική επιχείρηση αρκεί να εκσυγχρονιστεί και να διοικηθεί σωστά χωρίς να επαναπαύεται στην καλή διάθεση των εργαζομένων σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#573363 Με ένα (πολύ) καλύτερο HR μπορεί να κάνει θαύματα.

Βέβαια μην περιμένουμε ότι θα βγάζει λεφτά, αυτό ποτέ δεν θα συμβεί, είναι τέτοια η φύση των υπηρεσιών που προσφέρει. Αλλά μπορεί να κοστίζει λιγότερο και να γίνει πολύ πιο αποδοτικό.
Το καλό HR στο δημόσιο βέβαια, δεν ξέρω αν μου φτάνει αυτή η ζωή για να το προλάβω...
Άβαταρ μέλους
By glf
#573367 Ναι και μάλιστα μας κάνει εντύπωση κάθε χρόνο στο διαγωνισμό Ρομποτικής της Περιφέρειας ο Φιλώτας κατεβάζει 3 ομάδες ταυτόχρονα.