Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#572853 Ευτυχώς οι κοινωνίες (τουλάχιστον στην Ευρώπη) δεν είναι υπέρ της απορρύθμισης... Δεν αφήνουν δηλαδή (εντελώς) τους λύκους μαζί με τα πρόβατα, στο ίδιο μαντρί.
Άβαταρ μέλους
By thazio
#572867
Silberpfeil έγραψε:στην περίπτωση δηλαδή που η συμβολή σου δεν γίνεται για την δική σου χρήση της υπηρεσίας, για να το σπάσω σε δεκαρικα

Και water polo να βλέπει το παιδάκι που εγω δεν ασχολουμαι καθολου το ιδιο νιωθω... Δεν χαιρομαι που βλεπει κατι που εγκρίνω, χαίρομαι γιατι χαίρεται. Τόσο απλά.

Silberpfeil έγραψε:Ας δώσουμε όμως την επιλογή σε όλους να διαλέξουν αν θα δώσουν τους πόρους τους σε αυτή την υπηρεσία ή σε κάποια άλλη (για να το σπάσω σε πενταρικα).

Επειδή όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να γίνεται δημοψήφισμα για κάθε πρόγραμμα της ΕΡΤ υποτίθεται ότι οι εκλογές παίζουν αυτόν το ρόλο της επιλογής.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572877
Silberpfeil έγραψε:Επειδή όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να γίνεται δημοψήφισμα για κάθε πρόγραμμα της ΕΡΤ υποτίθεται ότι οι εκλογές παίζουν αυτόν το ρόλο της επιλογής.


Δε νομιζω οτι ισχυει αυτο που ειπες φιλε. Δηλαδη οσοι ψηφισαν Σαμαρα ξερανε οτι θα κλεισει την ΕΡΤ και η ψηφος τους σημαινε συγκαταβαση στο κλεισιμο της ΕΡΤ?

Η εκαστοτε κυβερνηση κανει οτι γουσταρει με τη δημοσια τηλεοραση και οι πολιτες πληρωνουν. Αν και δε βλεπω πολυ τηλεοραση γενικα και σχεδον ποτε ΕΡΤ μου κανει εντυπωση η κριτικη εδω μεσα στο petrolheads, σε μια χρονια που η ΕΡΤ αποφασισε να ασχοληθει με την F1 (οσο μετρια και να ειναι η μεταδοση). Ειχα την αισθηση οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα θα λεγανε "επιτελους τα λεφτα μας προς την ΕΡΤ πιασανε τοπο" αλλα τελικα μερικοι δεν ειναι ποτε ευχαριστημενοι...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#572878
George_Prix έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Επειδή όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να γίνεται δημοψήφισμα για κάθε πρόγραμμα της ΕΡΤ υποτίθεται ότι οι εκλογές παίζουν αυτόν το ρόλο της επιλογής.


Δε νομιζω οτι ισχυει αυτο που ειπες φιλε. Δηλαδη οσοι ψηφισαν Σαμαρα ξερανε οτι θα κλεισει την ΕΡΤ και η ψηφος τους σημαινε συγκαταβαση στο κλεισιμο της ΕΡΤ?

Η εκαστοτε κυβερνηση κανει οτι γουσταρει με τη δημοσια τηλεοραση και οι πολιτες πληρωνουν. Αν και δε βλεπω πολυ τηλεοραση γενικα και σχεδον ποτε ΕΡΤ μου κανει εντυπωση η κριτικη εδω μεσα στο petrolheads, σε μια χρονια που η ΕΡΤ αποφασισε να ασχοληθει με την F1 (οσο μετρια και να ειναι η μεταδοση). Ειχα την αισθηση οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα θα λεγανε "επιτελους τα λεφτα μας προς την ΕΡΤ πιασανε τοπο" αλλα τελικα μερικοι δεν ειναι ποτε ευχαριστημενοι...


Για τους Έλληνες μιλάμε. :s_shout :svivhaha: :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#572879
Silberpfeil έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Δεν υπάρχει δια της βίας κοινωνικό κράτος.


Φυσικά και υπάρχει!!! Αυτή είναι η έννοια του!!! Τι θες δηλαδή, να ρωτήσουμε τον κόσμο αν θέλει να πληρώνει για νοσοκομεία π.χ.; Ή να το πάμε ένα βήμα παρακάτω, να ρωτήσουμε τους πλούσιους αν θέλουν να φορολογούνται; :tomato:


Silberpfeil έγραψε:Και επειδή δεν χωνεύω τις τρολιες ειδικά όταν δεν σέβονται ανθρώπους μεγέθους όπως ο Friedman


Να σεβαστούμε τον τον Friedman ή τον Stigler και γενικά την Σχολή του Σικάγο που προβάλει την πλήρη απορύθμιση της οικονομίας-κοινωνίας; Για ποιον λόγο; :dizzy: Αν είναι να σεβαστούμε κάποιον θεωρητικό του Καπιταλισμού, να σεβαστούμε τον Keynes.


Silberpfeil έγραψε:Όταν η ΕΡΤ αναγκάζει (με το μονοπώλιο βίας του κράτους) να πληρώσουν κάποιοι κάτι τότε χάνονται όλα όσα θα μπορούσαν να έχουν γίνει με τα ίδια κεφάλαια.


Δημόσια τηλεόραση υπάρχει ακόμα και στην Γερμανία που ζεις.


Silberpfeil έγραψε:Εύχομαι να μη βρεθείτε ποτέ σε θέση να τροφοδοτείτε θεάματα άλλων χωρίς να το θέλετε.


Έχεις πρόβλημα και με το Κρατικό θέατρο για παράδειγμα; :dizzy:


Φυσικά είμαι υπέρ της απορρύθμισης (και επικριτής του Keynes) και θα μπορούσα να επιχειρηματολογήσω φυσικά αν αυτό δεν ξέφευγε από το τοπικό και δεν ενοχλούσε τους ιδιοκτήτες/διαχειριστές του φόρουμ και τα άλλα μέλη.

Έχω πρόβλημα με το Κρατικό Θέατρο.

< 4A >
Υπάρχουν άλλα τοπικά γι'αυτή την κουβέντα αν έχετε διάθεση συνεχίστε την στις Α-μηχανίες. Εδώ νομίζω πως πραγματικά δω έχει θέση.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#573777 Τι έχει γίνει με την εφαρμογή F1 TV; Την έχουν βγάλει από το Play Store ; Δεν έπαιζε στο κινητό ξαφνικά, την απεγκατέστησα και όταν πήγα να την ξαναβάλω δεν υπάρχει!
Ο λογαριασμός μου μια χαρά δουλεύει, και από browser βλέπω κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#573784
Anonymous Founder έγραψε:Τι έχει γίνει με την εφαρμογή F1 TV; Την έχουν βγάλει από το Play Store ; Δεν έπαιζε στο κινητό ξαφνικά, την απεγκατέστησα και όταν πήγα να την ξαναβάλω δεν υπάρχει!
Ο λογαριασμός μου μια χαρά δουλεύει, και από browser βλέπω κανονικά.


Και σε μενα δεν επαιζε η εφαρμογη. Απο το browser ολα καλα...

Το F1 App με το live timing ηταν ΟΚ ομως. Παλι καλα γιατι το live timing στο browser ειναι πολυ χειροτερο!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#573934 Γιατί δεν έχει ριπλέι;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#574002 f1tv από τον 38 γύρο και μετά τα έφτυσε , κόλλησε και έκανε loop τα ίδια πλάνα. Τι ερασιτέχνες είναι αυτοί ρε ; Να' ναι καλά η ΕΡΤ .

Εν τω μεταξυ στον 1ο αγώνα της Αυστραλίας τα on-board πλάνα άρχισαν να παίζουν στο τελευταίο 1/3 του αγώνα.

Κατσαπλιάδες.
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 31 Μαρ 2019, 20:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#574008 Μέχρι εκεί όμως τα On board πλάνα ήταν Η απόλαυση . Το κάτι άλλο , μαγικό , με ένα κλικ να μπαίνεις σε όποιο μονοθέσιο θες , όποτε θες. +
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#574009 Θαύμασε ο σπήκερ που άφησε το φρενάρισμα ένας οδηγός 10 μέτρα πιο αργά γιατί είχε κόντρα αέρα.

Εγώ που βγάζω προϋπολογισμό εβδομάδας ανάλογα με το τι αέρας πνέει, τι να πώ. Ποιος θα μου δώσει βραβείο. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#574012
Nikos! έγραψε:Κακώς δεν ζητάτε refund να βάλουν μυαλό.

< >

με 11 ευρώ που δώσαμε δε συμφέρει. Πιο πολλά θα δώσουμε για το live timing μόνο.
Εγώ μόνο γι αυτό το κρατάω.