Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#571855 Σχετικα ευχαριστημενος απο το F1 TV. Οπως ειχα πει πριν απο καιρο, τους πιστευω τους Αμερικανους. Πιστευω οτι αργα ή γρηγορα θα λυθουν τα οποια προβληματα, οπως τα λυσανε και περσι με το Live Timing.

Απλα αργησαν να μας δειξουν το onboard και επισης ειχα μερικα σπασιματα στην εικονα. Αλλα για να πω την αληθεια λογικα τα σπασιματα ειναι λογω της συνδεσης μου (συγχρονιζω γυρω στα 8 Mbps) και επειδη το ξεχειλωσα με πολλα ανοικτα παραθυρα/apps. Τουλαχιστον βλεπω σκαψιματα για οπτικη γυρω γυρω στη γειτονια μου τον τελευταιο καιρο οποτε ελπιζω να γινω και γω ανθρωπος στα κοντα!!!

Με αυτο το setup κατεληξα να το βλεπω στο PC:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 17 Μαρ 2019, 10:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#571872
George_Prix έγραψε:Με αυτο το setup κατεληξα να το βλεπω στο PC:

Εικόνα

Αν εχεις τη διαθεση (ή οποιος αλλος το εχει) μπορεις να γραψεις λιγο τι επιλογες εχεις για custom views?
Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#571874
kantoniou έγραψε:
George_Prix έγραψε:Με αυτο το setup κατεληξα να το βλεπω στο PC:

Εικόνα

Αν εχεις τη διαθεση (ή οποιος αλλος το εχει) μπορεις να γραψεις λιγο τι επιλογες εχεις για custom views?
Ευχαριστω


Βασικα παιζω με android emulators στο PC ωστε να ανοιξουν τα apps στο PC λες και εισαι στο tablet/mobile.

Το Live Timing το βλεπω σιγουρα απο android emulator γιατι αυτο που εχει αν κανεις login με το browser δειχνει μια χαζη εκδοση.

Απο εκει και περα τα αλλα 3 παραθυρα με τη μεταδοση (live-pits-onboard) μπορεις να τα δεις και ανοιγoντας 3 διαφορετικους browsers ή ανοιγωντας 3 φορες τον ιδιο browser αν ξερεις πως να το κανεις.

Ακομα στο ψαξιμο ειμαι και εγω βασικα αφου πρωτη φορα τα δοκιμασα ολα αυτα σημερα, αλλα γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα. Λιγο θεματακι ειχα με το συγχρονισμο του ηχου και επισης με το να παιζει το live timing ταυτοχρονα με την εικονα, αλλα ευτυχως το live timing εχει pause button οποτε τα εφερα στα ισια!
Άβαταρ μέλους
By ripper
#571897 Εγώ βάζω την κανονική μετάδοση στο laptop, το live timing στο tablet και αν θελήσω κάτι άλλο (σχόλια, tracker, forum) στο κινητό.
Έχεις τα πάντα on the go με 25 ευρώ. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι Internet.

Η μετάδοση είναι πολύ καλή τα μόνα μικροπροβλήματα είναι ότι κάποιες φορές πέφτει η ανάλυση και ότι είναι χαμηλά η φωνή των σχολιαστών του Sky.
Δεδομένου ότι είναι πρώτος αγώνας για το F1 TV πιστεύω ότι θα γίνεται ολοένα και καλύτερο.

Τώρα για την ΕΡΤ, υπάρχει κάτι που λέγεται κοινωνικό κράτος. Αν χρειαστεί κάποιος εγχείρηση πληρώνουμε όλοι για να μπορεί να την κάνει.
Έτσι είναι και για την τηλεόραση και καλώς είναι. Και έτσι είναι και στα υπόλοιπα κράτη.
Το τελευταίο χωριουδάκι μπορεί να δει F1 ζωντανά μέχρι και ελεύθερες δοκιμές. Σούπερ.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#571946 Ευχαριστω για τις πληροφοριες και τους δυο.
Η κριτικη για την ΕΡΤ (απο εμενα τουλαχιστον) δεν ηταν στη βαση του γιατι το μεταδιδει, γιατι την πληρωνω υποχρεωτικα κτλ. Ηταν αποκλειστικα για το θεμα της πολυ κακης μεταδοσης σε επιπεδο σχολιαστων (γνωσεις και υφος-στιλ).
Άβαταρ μέλους
By melos86
#571975
ripper έγραψε:Τώρα για την ΕΡΤ, υπάρχει κάτι που λέγεται κοινωνικό κράτος. Αν χρειαστεί κάποιος εγχείρηση πληρώνουμε όλοι για να μπορεί να την κάνει.
Έτσι είναι και για την τηλεόραση και καλώς είναι. Και έτσι είναι και στα υπόλοιπα κράτη.
Το τελευταίο χωριουδάκι μπορεί να δει F1 ζωντανά μέχρι και ελεύθερες δοκιμές. Σούπερ.

Κανεις μας δεν διαφωνει....
Αλλα αφου την κανεις που την κανεις την εγχειρηση, βαλε εναν γιατρο να την εκτελεσει και οχι ενα χασαπη!
Thats the point!
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#572836
Corto Maltese έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Κατά τα άλλα:Εικόνα

Περπατάω σε ένα δάσος, κόβω 10 φρούτα από ένα δένδρο. Ποιος πλήρωσε το free lunch μου;

ή για να είμαι πιο ακριβής:

Εικόνα
Το γεύμα σου κόστισε 10 φρούτα. So simple.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#572837
REALZEUS έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Σημασία έχει γιατί να είναι οκ να πληρώνουν όσοι δεν θέλουν να καταναλώσουν κάτι.


Την έννοια του αναδιανεμητικού Κράτους την γνωρίζεις; Ούτε εμένα μου αρέσει που Έλληνες που ζούνε στην Γερμανία έχουν δικαίωμα περίθαλψης στην Ελλάδα, αλλά τι να κάνουμε, έτσι πρέπει... :whistlink:
Οχι δεν πρέπει έτσι.

Δεν υπάρχει δια της βίας κοινωνικό κράτος.


< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#572842
Silberpfeil έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Σημασία έχει γιατί να είναι οκ να πληρώνουν όσοι δεν θέλουν να καταναλώσουν κάτι.


Την έννοια του αναδιανεμητικού Κράτους την γνωρίζεις; Ούτε εμένα μου αρέσει που Έλληνες που ζούνε στην Γερμανία έχουν δικαίωμα περίθαλψης στην Ελλάδα, αλλά τι να κάνουμε, έτσι πρέπει... :whistlink:
Οχι δεν πρέπει έτσι.

Δεν υπάρχει δια της βίας κοινωνικό κράτος.


< 4A >


Και επειδή δεν χωνεύω τις τρολιες ειδικά όταν δεν σέβονται ανθρώπους μεγέθους όπως ο Friedman, το κόστος αυτού που έκοψε τα 10 μήλα είναι όσα άλλα θα μπορούσαν να έχουν γίνει με αυτά τα μήλα.

Όταν η ΕΡΤ αναγκάζει (με το μονοπώλιο βίας του κράτους) να πληρώσουν κάποιοι κάτι τότε χάνονται όλα όσα θα μπορούσαν να έχουν γίνει με τα ίδια κεφάλαια.

Εύχομαι να μη βρεθείτε ποτέ σε θέση να τροφοδοτείτε θεάματα άλλων χωρίς να το θέλετε.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#572847
melos86 έγραψε:
ripper έγραψε:Τώρα για την ΕΡΤ, υπάρχει κάτι που λέγεται κοινωνικό κράτος. Αν χρειαστεί κάποιος εγχείρηση πληρώνουμε όλοι για να μπορεί να την κάνει.
Έτσι είναι και για την τηλεόραση και καλώς είναι. Και έτσι είναι και στα υπόλοιπα κράτη.
Το τελευταίο χωριουδάκι μπορεί να δει F1 ζωντανά μέχρι και ελεύθερες δοκιμές. Σούπερ.

Κανεις μας δεν διαφωνει....
Αλλα αφου την κανεις που την κανεις την εγχειρηση, βαλε εναν γιατρο να την εκτελεσει και οχι ενα χασαπη!
Thats the point!
Εγώ διαφωνώ κάθετα μάλιστα.
Είμαστε σοβαροί; Ονομάζουμε "κοινωνικό κράτος" την μεταδοση της F1, του CL,του Σεφερλή ή της Φιλαρμονικής της Βιέννης;

Γιατί να μην είναι "κοινωνικό κράτος" το να μοιράζουμε Lagavulin και Glengoyne σε όσους ενηλικιώνονται;


< 4A >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#572848
Silberpfeil έγραψε:Δεν υπάρχει δια της βίας κοινωνικό κράτος.


Φυσικά και υπάρχει!!! Αυτή είναι η έννοια του!!! Τι θες δηλαδή, να ρωτήσουμε τον κόσμο αν θέλει να πληρώνει για νοσοκομεία π.χ.; Ή να το πάμε ένα βήμα παρακάτω, να ρωτήσουμε τους πλούσιους αν θέλουν να φορολογούνται; :tomato:


Silberpfeil έγραψε:Και επειδή δεν χωνεύω τις τρολιες ειδικά όταν δεν σέβονται ανθρώπους μεγέθους όπως ο Friedman


Να σεβαστούμε τον τον Friedman ή τον Stigler και γενικά την Σχολή του Σικάγο που προβάλει την πλήρη απορρύθμιση της οικονομίας-κοινωνίας; Για ποιον λόγο; :dizzy: Αν είναι να σεβαστούμε κάποιον θεωρητικό του Καπιταλισμού, να σεβαστούμε τον Keynes.


Silberpfeil έγραψε:Όταν η ΕΡΤ αναγκάζει (με το μονοπώλιο βίας του κράτους) να πληρώσουν κάποιοι κάτι τότε χάνονται όλα όσα θα μπορούσαν να έχουν γίνει με τα ίδια κεφάλαια.


Δημόσια τηλεόραση υπάρχει ακόμα και στην Γερμανία που ζεις.


Silberpfeil έγραψε:Εύχομαι να μη βρεθείτε ποτέ σε θέση να τροφοδοτείτε θεάματα άλλων χωρίς να το θέλετε.


Έχεις πρόβλημα και με το Κρατικό θέατρο για παράδειγμα; :dizzy:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 23 Μαρ 2019, 21:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#572850
thazio έγραψε:Εγώ χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχει έστω και ένα παιδάκι 9 χρονών στο πιο απομακρισμενο κωλοχωρι που ο πατερας του την βγαζει στο καφενειο και θα βάλει ξυπνητήρι αύριο το πρωί και πληρώνω εγώ για αυτο. (τυχαίο παραδειγμα)( για να σπάσω σε δεκάρικα το "αναδιανεμητικό κρατος")


Βρίσκω πολύ όμορφο ότι χαίρεσαι να προσφέρεις κάτι τέτοιο σε κάποιον αλλον (στην περίπτωση δηλαδή που η συμβολή σου δεν γίνεται για την δική σου χρήση της υπηρεσίας, για να το σπάσω σε δεκαρικα). Ας δώσουμε όμως την επιλογή σε όλους να διαλέξουν αν θα δώσουν τους πόρους τους σε αυτή την υπηρεσία ή σε κάποια άλλη (για να το σπάσω σε πενταρικα).

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#572851
REALZEUS έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Δεν υπάρχει δια της βίας κοινωνικό κράτος.


Φυσικά και υπάρχει!!! Αυτή είναι η έννοια του!!! Τι θες δηλαδή, να ρωτήσουμε τον κόσμο αν θέλει να πληρώνει για νοσοκομεία π.χ.; Ή να το πάμε ένα βήμα παρακάτω, να ρωτήσουμε τους πλούσιους αν θέλουν να φορολογούνται; :tomato:


Silberpfeil έγραψε:Και επειδή δεν χωνεύω τις τρολιες ειδικά όταν δεν σέβονται ανθρώπους μεγέθους όπως ο Friedman


Να σεβαστούμε τον τον Friedman ή τον Stigler και γενικά την Σχολή του Σικάγο που προβάλει την πλήρη απορύθμιση της οικονομίας-κοινωνίας; Για ποιον λόγο; :dizzy: Αν είναι να σεβαστούμε κάποιον θεωρητικό του Καπιταλισμού, να σεβαστούμε τον Keynes.


Silberpfeil έγραψε:Όταν η ΕΡΤ αναγκάζει (με το μονοπώλιο βίας του κράτους) να πληρώσουν κάποιοι κάτι τότε χάνονται όλα όσα θα μπορούσαν να έχουν γίνει με τα ίδια κεφάλαια.


Δημόσια τηλεόραση υπάρχει ακόμα και στην Γερμανία που ζεις.


Silberpfeil έγραψε:Εύχομαι να μη βρεθείτε ποτέ σε θέση να τροφοδοτείτε θεάματα άλλων χωρίς να το θέλετε.


Έχεις πρόβλημα και με το Κρατικό θέατρο για παράδειγμα; :dizzy:


Φυσικά είμαι υπέρ της απορρύθμισης (και επικριτής του Keynes) και θα μπορούσα να επιχειρηματολογήσω φυσικά αν αυτό δεν ξέφευγε από το τοπικό και δεν ενοχλούσε τους ιδιοκτήτες/διαχειριστές του φόρουμ και τα άλλα μέλη.

Έχω πρόβλημα με το Κρατικό Θέατρο.

< 4A >