Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Morx
#565357 1/11/2018 εκανα αιτηση για μετακομιση γραμμης στη Νοβα.

μεχρι και την περασμενη βδομαδα, απο μεριας τους δεν υπηρξε ΚΑΜΙΑ ενημερωση χωρις εγω να το "κυνηγησω".

Επειτα απο 3 μηνες και κατι, μου σκαει αυτο το SMS:

Εικόνα

Ετσι στεγνα, προσβαση στον κατανεμητη! :metalo:
Υπολειπονται 4 μηνες για να ληξει η δεσμευση... εαν κατσει κανενα απογευμα που γυρναω απο τη δουλεια και με πετυχει τεχνικος, εχει καλως, αλλιως θα βγαλουν ακρη μαζι μου μετα απο 3 μηνες, θα πληρωσω τον τελευταιο λογαριασμο και θα ζητησω φορητοτητα. 10 χρονια συνδρομητης μη χεσω το κωλομαγαζο τους!
Άβαταρ μέλους
By corsair
#565579 Σε οσους γινει η προταση για εγκατασταση στην οικοδομη FTTH, να ειστε ετοιμοι για προχειροτητες και αρπακολλα εγκατασταση. Δεν ειδα πουθενα να χρησιμοποιουνε καναλια για να κρυψουν τα καλωδια κλπ.... εχω ψιλοφρικαρει... ααα πιθανα να σας αφησουν και καμια περισσευουμενη τρυπα στον τοιχο. Υπο αλλες συνθηκες θα ειχαμε γινει κωλος...

Οταν τελειωσουν αυριο μεθαυριο θα σας βγαλω καμια φωτο να δειτε τι και πως.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#565643 Έρχομαι να υποκλέψω τα δεδομένα σου. Και εννοείται ξέρεις πού θα πάνε αυτά από το domain aade.gr.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#569987 Babako….
Εγινε χθες κατι με τις 100αρες? Το vectoring κλπ?? :hmmm:
Απο χθες μετα απο 5 μηνες στο 78,000/9998 η γραμμη επανηλθε σε 99,999/9998

Και συνεβη και σε αλλους χρηστες απο τι διαβαζω..
Περιεργα πραγματα (ευχαριστα βεβαια)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569988 Ωχ όντως, και σε μας στη δουλειά 100ρισε
↓ 100,0 Mbit/s ↑ 10,0 Mbit/s

Μάλλον ενεργοποιήθηκε το vectoring
VDSL2 17a G.Vector (ITU G.993.5)
Άβαταρ μέλους
By babakos
#569990 Δεν σας προλαβαίνω.. :innocent:

Τρέχουν πολλά projects ταυτόχρονα από όλους τους πάροχους με άμεσο αποτέλεσμα ένα ψιλομπάχαλο, αλλά σταδιακά θα βλέπουμε καλύτερες ταχύτητες, σταθερότερη συμπεριφορά και καλύτερη εμπειρία χρήσης.

Αρκεί να εξορθολογιστεί το πλαίσιο λειτουργίας, να λυθούν χρόνια προβλήματα κανονιστικής φύσεως (τα οποία είναι πολύ πιο δύσκολα από τα τεχνικά - trust me..). Έχουμε πολλές προκλήσεις μπροστά μας αλλά έρχονται τεχνολογίες (5G) που θα αλλάξουν τελείως τον τρόπο ζωής εργασίας και ψυχαγωγίας μας..

Βέβαια μέχρι να φτάσουμε εκεί θα στάξουμε πολύ χρήμα, χρόνο και resources..
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#569991 Και σε μας παντως εκει στην γειτονια εχουν σκαψει πολλα πεζοδρομια και περνανε οπτικες εκει για να πηγαινουν στο σπιτι κατευθειαν. Και στο γαλατσι ειδα τετοιες κορδελες...

Ωραια πραγματα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#570015
babakos έγραψε:Δεν σας προλαβαίνω.. :innocent:

Τρέχουν πολλά projects ταυτόχρονα από όλους τους πάροχους με άμεσο αποτέλεσμα ένα ψιλομπάχαλο, αλλά σταδιακά θα βλέπουμε καλύτερες ταχύτητες, σταθερότερη συμπεριφορά και καλύτερη εμπειρία χρήσης.

Αρκεί να εξορθολογιστεί το πλαίσιο λειτουργίας, να λυθούν χρόνια προβλήματα κανονιστικής φύσεως (τα οποία είναι πολύ πιο δύσκολα από τα τεχνικά - trust me..). Έχουμε πολλές προκλήσεις μπροστά μας αλλά έρχονται τεχνολογίες (5G) που θα αλλάξουν τελείως τον τρόπο ζωής εργασίας και ψυχαγωγίας μας..

Βέβαια μέχρι να φτάσουμε εκεί θα στάξουμε πολύ χρήμα, χρόνο και resources..

με τις τιμες στα υψη και 10g να ερθει δεν προκειται να γινει τιποτα
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#570038 εμένα αν δεν μου αλλάξουν εναέριο, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#570041
MIXOStsi έγραψε:εμένα αν δεν μου αλλάξουν εναέριο, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει...

:hmmm: :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#570086 Ασε Geo, δράμα...
Συνεχείς αποσυνδέσεις, χάλια bandwidth...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#571217 Παιδιά να ρωτήσω κάτι αν κάποιος το έχει εύκαιρο γιατί δεν έχω χρόνο για ψάξιμο.
Ποια είναι η πιο φτηνή σύνδεση για κάποιον (νέο πελάτη) που θέλει μόνο ιντερνετ (απλό έως 24άρι);
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#571234 αν θυμάμαι καλά το προπληρωμένο της forthnet
Άβαταρ μέλους
By sargus
#571323 Ευχαριστώ φίλε! Ναι μάλλον είναι το φθηνότερο.
Τα διάφορα προβλήματα που άκουγα παλιότερα στη forthnet για αποσυνδέσεις κτλ. άραγε υπάρχουν ακόμα;
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#571324 Εγώ κομπλέ είμαι.