Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#567492 Πληθωρισμός στα smartphones... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#567493 Τι specs εχει το ενα και τι το αλλο...
Καμια συγκριση
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#567496
MIXOStsi έγραψε:Πληθωρισμός στα smartphones... :lol:


Το καλάθι του νοικοκύρη έχει αλλάξει σύσταση. :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#567504
Nikos! έγραψε:
NickTG έγραψε:
Nikos! έγραψε:Και κάπως έτσι τελειώνει η γκρίνια για τα ακριβά iphone.

Καιρός ήταν.

< >



Ακόμα ακριβά τα βλέπω.
Μιλώντας για επίσημες τιμές το S10+ με 512GB πάει στα 1299€ με δώρο τα ασύρματα ακουστικά.
Την ίδια στιγμή το Xs Max έχει 1789€.
490€ διαφορά χωρίς να υπολογίσω την αξία του δώρου.

Αυτή τη διαφορά που αναφέρεις τη κρατάει και στη μεταπώληση.

Στο 1ΤΒ όμως με 90 ευρώ διαφορά το χαρακτήρισες τσάμπα. Άρα δεν σε απασχολεί η τιμή, μόνο τα specs.

Χάνω κάτι?

< >



Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με την ερώτηση σου.

Η μεταπώληση είναι διαφορετικό θέμα και για μένα αδιάφορο να πω την αλήθεια. Αν αρχίσει να με απασχολεί για τέτοια αντικείμενα θα σημαίνει πως έχω κάνει λάθος αγορά αφού από τη στιγμή που μιλάμε για κάτι που ανά πάσα στιγμή μπορεί να σπάσει ή να μου το κλέψουν ή στη χειρότερη να το ξεχάσω κάπου θεωρώ τα λεφτά αυτά πως δεν υπάρχουν μόλις αγοράσω κάτι.

Κατά τα άλλα όπως βλέπουμε από τις επίσημες τιμές το iPhone παραμένει ακριβό.
Βέβαια δεν βλέπω και λόγο για γκρίνια ούτως ή άλλως.
Όποιος έχει αγοράζει αλλιώς υπάρχουν και άλλες συσκευές.

Στην περίπτωση των Android μάλιστα μπορεί απλά να κάνει λίγο υπομονή να πέσουν οι αρχικές τιμές.


stavrosg έγραψε:το :rtfm: στο μήνυμα, εγώ το εξέλαβα ως ειρωνικό.



Ειρωνικά μόνο από την άποψη πως και τα 2 είναι ακριβά.
Αλλά η διαφορά που λέω στις επίσημες τιμές προφανώς ισχύει.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#567505 Η σωστή σύγκριση νομίζω ειναι με το ceramic 1Tb των 1699€. Αυτό σε ευθεία σύγκριση με το top of the range iPhone που κάθεται?
Άβαταρ μέλους
By GTS
#567508
Deleted User 1 έγραψε:Η σωστή σύγκριση νομίζω ειναι με το ceramic 1Tb των 1699€. Αυτό σε ευθεία σύγκριση με το top of the range iPhone που κάθεται?


Γιατι, αφου το μηλοφωνο εχει γυαλι πισω νομιζω?

Σε κάθε περιπτωση για τα μηλοφωνα παιζουν εκπτωσεις αυτή την στιγμη, όπως συντομα και για τα αλλα.

eg. Xs 256GB 989 GBP.

https://boutique.heathrow.com/en/produc ... 256gb.html
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#567512 Εμένα πάντως δεν μ' αρέσει εδώ που έχει φτάσει η αγορά των smartphones... Αλλιώς τα φανταζόμουν...
Βέβαια εγώ είμαι και παράξενος, οπότε στα @@ τους...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#567522 Γιατί το γυαλί τι είναι? Κάνα premium υλικό? Αν είναι να συγκρίνουμε, να συγκρίνουμε βάσει segmentation.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#567524 Στεφαν σε εκοψα τωρα...Θες το ceramic 1 tera!!! Και το θες 04/03/2019!!!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#567526 Όχι το πιο φθηνό plus θέλω για τα 4100mah της μπαταρίας του. Αυτό μόνο με προϋπόθεση να πιάνει κάνα 500αρικο (που δεν πιάνει ούτε 400) το δικό μου και να το χώσω και στα έξοδα του κουμπάρου να γλιτώσω ΦΠΑ. Αλλιώς πατάω ένα σουτ στο δικό μου όσο ακόμα έχει την εγγύηση και πάω για αλλαγή οθόνης και άρα και μπαταρίας και το ξαναβλέπω στο επόμενο Note που ούτως ή άλλως δεν έχω πάρει ποτέ.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#567595
Nikos! έγραψε:Και κάπως έτσι τελειώνει η γκρίνια για τα ακριβά iphone.

Καιρός ήταν.

< >



πανακριβα για την ακρίβεια... Παντα ειναι συναρτηση του τι δινεις και τι παιρνεις. Στην Apple γενικα παιρνεις περσινα ξυνα σταφυλια οταν οι υπολοιποι θεριζουν στο Innovation.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#567613 Είσαι πολύ μικρός για να καταλάβεις τι εστί iphone γατάκι. Τώρα θα έρθει ο μπαγιερν να σε γλεντήσει :lkar:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#567628 Θα προσπαθησω να rootαρω ενα κινητο που δεν χρησιμοποιω --> xiomi redmi note 2
σκοπος ειναι να 'παιξω' με το mirroring στο αυτοκινητο, που απαιτει root

κανα tip για μια απλη rooting μέθοδο;
το εχω κανει μια φορα μονο στο samsung galaxy....I , προ πολλώωων ετών
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#567740 Έγινε το root εύκολα αλλά mirror link φαίνεται δεν υποστηρίζει το xiaomi redmi note 2, είναι παλιό...:-(
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#567742 Πάντως σήμερα το είδα στο Public και μπορώ να πω ότι δεν είναι κάτι wow
Οκ όμορφο αλλά έως εκεί
Μέσα σε 10 λεπτά έγιναν 3 προπαραγγελιες όλες για το 10s το 128

< >