Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#567073
JimClark έγραψε:[lol]meme σκυλι με que απο κάτω [/lol]



Οχι ρε συ . Γκαρμινάρες :metalo:
Ιιιιεεεεεφτασεεεε

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#567204
vasilis έγραψε:Θέλει να πιάσει το GPS πρώτα Εικόνα
Εικόνα



Tελικά ήθελε να βάλεις gps όπως είπες αλλά να περιμένεις μετά και ένα μισάωρο για να το πάρει.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#567468 Επίσης μετά το update μου έσπασε τα νεύρα κάθε φορά που απομακρύνομαι από το κινητό χάνει τη Bluetooth σύνδεση με το ρολόι, όταν γυρίσω βγάζει notification connected ...πως το απενεργοποιω αυτό το connected message στη μπάρα του τηλεφώνου;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#567472 Settings, notifications, απενεργοποίηση για την εφαρμογή.
Ενναλακτικα με slide down σου δίνει την επιλογή για το συγκεκριμένο app να πας κατευθείαν στα notification settings.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#567477
mirage έγραψε:Settings, notifications, απενεργοποίηση για την εφαρμογή.

Έτσι δεν θα του έρχεται κανένα notification άπο το ρολόι.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#567494 Τώρα που το σκέφτομαι, τίποτα...
Μόνο το ανάποδο γίνεται (και έχει σημασία), να στέλνει το τηλέφωνο στο ρολόι.
Οπότε θα το κάνω και εγώ γιατί δεν μ' αρέσει η ειδοποίηση σύνδεσης.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#567588 Στο δικό μου Garmin Vivoactive 3 το κάνεις από το ρολόι. Πατάς οθόνη, μπαίνεις settings /phone / connected alerts το κάνεις off και δεν σου λέει πότε ξανασυνδέεται. Τα υπόλοιπα notifications παραμένουν κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#567621
mirage έγραψε:Τι notifications στέλνει το ρόλοι στο τηλέφωνο σου;
Όλα τα SMS, email, whatsapp, έχει πλάκα που υποστηρίζει κανονικά και τα ελληνικά. Δεν δείχνει εικόνες και έχει όριο στο πόσο μεγάλο mail σου δείχνει αλλά είναι αρκετό.
Και μπορώ μέσα από το ρολόι να τα σβήσω ή και να απαντήσω (επιλογή από κάποιες προκαθορισμένες απαντήσεις)
Επίσης δείχνει και τα περισσότερα άλλα notifications από εφαρμογές πχ ότι έγινε upload της άσκησής μου στο Garmin connect ή ότι το strava ενημερώθηκε για κάτι που το έστειλε το Garmin connect, ότι κατέβηκε κάτι, ότι ολοκληρώθηκε το χτίσιμο στο παιχνιδάκι, ότι η μπαταρία του κινητού είναι χαμηλά κλπ.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#567622 Ναι αυτά ειναι notifications που στέλνει το τηλέφωνο στο ρολόι και όχι το ρολόι στο τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#567623
mirage έγραψε:Ναι αυτά ειναι notifications που στέλνει το τηλέφωνο στο ρολόι και όχι το ρολόι στο τηλέφωνο.
Ωπ, συγνώμη, λάθος. Το ρολόι δεν στέλνει notifications, στέλνει τα στοιχεία από το τρέξιμο, περπάτημα, ποδήλατο, σφυγμούς/'', βήματα, ύπνο. Η εφαρμογή στο τηλέφωνο τα επεξεργάζεται και υπολογίζει διάφορα (διαδρομές, επιδόσεις, ρεκόρ, ποιότητα ύπνου, θερμίδες, στρες κλπ) και απλά βγάζει και notification ότι έλαβα την άσκηση.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#571191 μιας κι εσεις τα "σκαλίζετε" όλα, βοηθήστε τον αδαή :oops:

Σκέφτομαι να παρω ενα σμάρτ ρολόι.
Κυρίως με ενδιαφέρει να παρακολουθω τις ώρες ύπνου και τις αποστάσεις που διανύω περπατώντας.
Δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω σε αθλητικές δραστηριότητες.

Επίσης θα εξυπηρετούσε πολύ να βλέπω κάποια μνμ και ειδοποιήσεις μιας και πηρα πρόσφατα το plus και έγινε πιο δύσκολο το βάλε βγάλε στην τσέπη.

Η σκέψη ξεκίνησε οταν τυχαία είδα αυτό το Xiaomi Amazfit Bip και αντυπωσιάστηκα απο την αυτονομία του που είναι απο 4 έως 6 εβδομάδες!

Μετά ψάξε ψάξε κοιταξα το stratos που εχει ο αδερφός μου, αλλά μάλλον ειναι εκτός μπάτζετ για πρωτο ρολόι (μπορει να μη βολέψει και να καταλήξει στο συρτάρι μαζί με ενα σωρο άλλα γκατζετάκια).
Ειδα κι αυτο: Xiaomi Amazfit Verge, το οποίο οριακά μπορώ να παρω (100€ + μεταφορικά)

Οπότε ποιο θα μου προτείνατε μεταξύ Xiaomi Amazfit Bip (50€ + μεταφ) και Xiaomi Amazfit Verge;