Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#575166 Πριν λίγο μου έβγαλε ειδοποίηση το Facebook ότι ο λογαριασμός μου βρισκόταν μεταξύ αυτών που διέρρευσαν.

Αλλαγές όλοι οι κωδικοί βραδιάτικα...

Σε πελάτη μου χακαραν το facebook page της εταιρίας και του χρέωναν διαφημίσεις...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#575270
elteo έγραψε:Ευκαιρία να κλείσεις αυτή την χαζομάρα (imo).
Για το ταργκετ γκρουπ της εταιρίας είναι το ποιο αποδοτικό social . Γιατί να το κλείσω;
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#638670 Γελάς, αλλά συνάδελφος όχι 20 χρόνων ούτε και 60, σε cyber security εταιρία τσίμπησε και έκανε κλικ σε ανάλογο email. Έδωσε και iban.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#638672
Chris έγραψε:Το βουλευτης τι φαση? Τι google translate κατεληξε σε βουλευτη?


Member
Άβαταρ μέλους
By Chris
#638675 Χιλιες φορες οι νιγηριανοι με τα πολυχρονεμενε μου αδερφε, χιλιες γιδες ευχομαι σε σενα και τους γιους σου


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#638677
funkyreverend έγραψε:Γελάς, αλλά συνάδελφος όχι 20 χρόνων ούτε και 60, σε cyber security εταιρία τσίμπησε και έκανε κλικ σε ανάλογο email. Έδωσε και iban.


Όσο υπάρχουν θύματα θα υπάρχουν και απατεώνες.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#638678
Chris έγραψε:Χιλιες φορες οι νιγηριανοι με τα πολυχρονεμενε μου αδερφε, χιλιες γιδες ευχομαι σε σενα και τους γιους σου

:lol: :lol:
Και απο εθνικη ηρθε κατι παρομοιο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#638689
Chris έγραψε:Χιλιες φορες οι νιγηριανοι με τα πολυχρονεμενε μου αδερφε, χιλιες γιδες ευχομαι σε σενα και τους γιους σου


< >



Aυτοί είναι θρήσκοι ρε συ, πιο πολύ "εν Χριστώ αδερφέ, με τις ευλογίες του Ιησού Χριστού σου χαρίζω 5.000.000$ " παίζει :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#648047 Χακάρισμα στην EasyJet - αγγλικό άρθρο από BBC

Όσοι έχετε πάρε-δώσε με EasyJet ας είστε ένα κλικ πιο προσεκτικοί αυτόν τον καιρό. Για το incident response πλάνο που έκανε ένα τριμηνάκι να δώσει αναφορά, θα πω ότι είναι όντως δύσκολη δουλειά, αλλά σε τρεις μήνες ο ασκός του Αιόλου όχι απλώς ανοίγει, ξεσκίζεται κιόλας...