Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#565247 την επομενη εβδομαδα εχουνε break τα παιδια στο σχολειο
μιας και δεν το εχουμε το θεμα με το σκι θα παμε σε κατι πιο ηπιο, κανα ξενοδοχειο με σπα και θερμα λουτρα σε βουνα . Ειχα κλεισει στη λιμνη Μπαλατον αλλα τελικα βρηκα κατι πιο ενδιαφερον στη Σλοβενια ,, καπου αναμεσα Λουμπλιάνα και Ζάγκρεμπ.

Εχουμε καμια ιδα απο κατασταση οδικου δικτυου;
κανα highlight απο Maribor; εχω ακουσει οτι ειναι ωραιο και θα παμε και εκει
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565250 Βινιετα στην Σλοβενία που είναι αλμυρή σε τιμη +karawanks tunnel που έχει διόδιο. Το καλοκαίρι γύρισα από εκει απο Ελλάδα και η Αυστριακή διαδρομή ειναι πολύ ωραίος ορεινός αυτοκινητόδρομος. Οι δρόμοι στη Σλοβενία παιζουν σε πολυ καλα Δυτικοευρωπαικα επίπεδα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#565254 Οι δρόμοι σε γενικές γραμμές αν δεν μπεις σε πολύ επαρχία είναι καλοί. Που θες να πας;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#565372 Στη συγκεκριμένη περιοχή, δεν έχω πάει αλλά από ότι θυμάμαι, δεν είναι και αμάν ορεινή. Στα υπόλοιπα τουριστικά που πηγα ήταν επαρχιακοί δρόμοι, μέσα από χωριά μεν, αλλά σε καλή κατάσταση.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566750 Ωραίο το μαριμπορ
Αλλά καλύτερο αΚόμα το rimske Toplice και συγκεκριμένα το ξενοδοχείο με τα λουτραΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566801 Βραδυνό μπάνιο ενώ έξω έχει πέσει αρκετά η θερμοκρασίαΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#567158 Φανταστικό μέρος, το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Θα ξανά πάμε σίγουρα.

Στο βάθος το ξενοδοχείο με τα θερμα λουτράΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#567160 Το όνομα του ξενοδοχείου;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#567181 Ρε συ αυτο ειναι τζαμπα για τις παροχες του :s_omg :s_omg :s_omg :s_omg


Ευγε Κιλο!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Λαηκ λαηκ λαηκ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#567186 Είναι φοβερό σου λέω, αξίζει .
Άμα το δεις στο Google που έχει και φωτογραφίες του κόσμου, κάρα λέει.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#567190 Ενδιαφερον φαίνεται. Βέβαια μου πέφτει μακριά αλλα ισως πακεταριστει με κατέβασμα Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#579593 Μεταξυ Σλοβενιας και Κροατιας, ποια να προτιμησουμε; Καλοκαιρι, αλλα δεν μας ενδιαφερουν οι δαλματικες ακτες για μπανιο.
Επειδη οι μερες θα ειναι λιγες (μια εβδομαδα) δεν νομιζω οτι μπορουμε να συνδυασουμε και τα δυο.
Μιλαω για εκδρομη δυο οικογενειων με μεγαλα παιδια, οδικως απο Θεσσαλονικη.

Η Κροατια φαινεται πιο "γεματος" προορισμος, αλλα εχω μια επιθυμια να δουμε τη Σλοβενια, που ειναι πιο αγνωστη.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#580425 Αν δε σε ενδιαφέρουν οι παραλίες μια χαρά συνδυάζονται. Εκτός αν εννοείς το μπάνιο και σκοπεύεις να πας στο King's Landing πχ. Αν μου πεις ποιες προτεραιότητες έχετε θα σου δώσω μερικές προτάσεις.