Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#565927
Deleted User 1 έγραψε:Σε καμία περίπτωση. Ότι έκανα και στο Audi. Στα 10 γεμίσματα άντε τα 2 να είναι 100αρα στο τσακίρ κέφι. Εξάλλου βάζω αποκλειστικά Aegean που απ' ότι έχω καταλάβει πρέπει να είναι της πλάκας τελειώς άρα τι 95αρα τι 100αρα μάλλον ίδιο και το αυτό.


Για να μην σου δείχνει στο μέλλον στο spritmonitor ό,τι να 'ναι η μέση κατανάλωση, βάλε στην καταχώρισή σου την ένδειξη "1", μιας και είναι η πρώτη.

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα κι από μένα :) !
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#565934
elteo έγραψε:Γιατί Aegean ? Βοηθάς τον τίγρη ?

Την τσέπη μου βοηθάω. Έχω εταιρική gas card.

Govus έγραψε:
Για να μην σου δείχνει στο μέλλον στο spritmonitor ό,τι να 'ναι η μέση κατανάλωση, βάλε στην καταχώρισή σου την ένδειξη "1", μιας και είναι η πρώτη.

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα κι από μένα :) !

Νομίζω το 1 έπρεπε να το βάλω μετά το γέμισμα της παραλαβής. :hmmm: Τώρα έβαλα ουσιαστικά δεύτερη φορά καύσιμο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#566273 Fiat Tipo station wagon, 1.4 ατμοσφαιρικό 95hp:

κάπου 60% μέσα στη κίνηση της Θεσσαλονίκης, το υπόλοιπο σε περιφερειακό και λίγη εθνική.
351Km, ΜΩΤ: 30 Km/h μέση κατανάλωση: 7,6 lt/100Km.

Για τις συνθήκες αυτές δεν είναι τόσο κακό το νούμερο, αλλά απαράδεκτο ότι το μοτέρ δεν έχει Start-Stop.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#566409 Ταξιδάκι θεσσαλονικη-Αθήνα με σταθερά από 145-155 χωρίς cc και κανα δυο πατήματα τέρμα σε ευθείες (185-190) το trip έγραψε 5.7 και η αντλία έδειξε 6.1!!πρωτη φορά πετυχαίνω τόσο μεγάλη κατανάλωση αλλά νομίζω πως για τις ταχύτητες που πήγαινα ήταν πολυυυυυ καλά! Nissan Micra k14 1.5 dci ...


< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#566443
Anonymous Founder έγραψε:Είδες τι ώρα ταξίδευα; Ο δρόμος είναι άδειος, οπότε δεν έχει ούτε αστυνομία.
Δεν θέλω να βρεθώ στην ανάγκη του gianik, γιατί μου είπε πως όσο δεν αγοράζω Skoda, δεν μπορεί να κάνει κάτι...
:lipsealed:


Χμμμ, μην το δενεις κομπο

Με εχει πιασει ρανταρ στα ξηλωμενα διοδια (νομιζω ελευσινας, και νομιζω πως τα ξαναστησαν προσφατα), εκει που ερχεσαι απο δεξια στροφη και ανοιγεται μια κατηφορα 10 λωριδων μπροστα σου, Σαββατο προς Κυριακη 3-4 το πρωι. Απο Ξυλοκαστρο μεχρι εκει ζητημα να ειχα πετυχει αλλα 3 αυτοκινητα, κι ομως :help:

155 σε οριο 60. Νομιζω ειχαν μεινει οι ταμπελες απο παλιοτερα εργα. Καταλαθος, ετσι? Μην παει το μυαλο κανενος αλλού :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#566446 Τα ξηλωμένα διόδια ήταν στο Ζευγολατιό πριν, τώρα έχουν μεταφερθεί παρακάτω στο Κιάτο (ή το αντίθετο, μπερδεύομαι! :lol: ).
Τότε, ήταν κλασικό σημείο εκεί και την έστηναν μόνιμα.
Πλέον, δεν τους έχω πετύχει και σίγουρα όχι τέτοια ώρα. Επίσης πλέον δεν υπάρχουν τόσο χαμηλά όρια, το χαμηλότερο είναι 100 χλμ. στον ανοιχτό δρόμο.

Τώρα, αν την φάω, ελπίζω να με ξεμπλέξουν από την εταιρεία... :s_blush :s_hang
Αλλιώς, υπάρχει πάντα και ο gianik (αλλά μόνον αν αγοράσω Skoda λέει! :lipsealed: :s_no ).
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#566644 Χαλάνδρι-Βυτινα
Audi TT mk2 2.0
Απόσταση 198km
Μ.τ. 99km/h
Μέση κατανάλωση 8.1l/100

Ήρεμη οδήγηση με ταχύτητες μέχρι 150km/h στην ΕΟ και σβέλτο ρυθμό στον επαρχιακό.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#566659
red_monster έγραψε:Χαλάνδρι-Βυτινα
Audi TT mk2 2.0
Απόσταση 198km
Μ.τ. 99km/h
Μέση κατανάλωση 8.1l/100

Ήρεμη οδήγηση με ταχύτητες μέχρι 150km/h στην ΕΟ και σβέλτο ρυθμό στον επαρχιακό.


O καιρος πως ηταν στην Αρκαδια? Εβρεχε?
Άβαταρ μέλους
By elteo
#566660
red_monster έγραψε:Χαλάνδρι-Βυτινα
Audi TT mk2 2.0
Απόσταση 198km
Μ.τ. 99km/h
Μέση κατανάλωση 8.1l/100

Ήρεμη οδήγηση με ταχύτητες μέχρι 150km/h στην ΕΟ και σβέλτο ρυθμό στον επαρχιακό.


Ήρεμη οδήγηση ≠ 150 km/h :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#566670
GTS έγραψε:
red_monster έγραψε:Χαλάνδρι-Βυτινα
Audi TT mk2 2.0
Απόσταση 198km
Μ.τ. 99km/h
Μέση κατανάλωση 8.1l/100

Ήρεμη οδήγηση με ταχύτητες μέχρι 150km/h στην ΕΟ και σβέλτο ρυθμό στον επαρχιακό.


O καιρος πως ηταν στην Αρκαδια? Εβρεχε?

Μια χαρά καιρό έχει σήμερα Κυριακή,λιακάδα.Χθες έκανε πιο πολύ κρύο και έριχνε νιφάδες κατα διαστήματα.
Φλεβάρης είναι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#566674
elteo έγραψε:
red_monster έγραψε:Χαλάνδρι-Βυτινα
Audi TT mk2 2.0
Απόσταση 198km
Μ.τ. 99km/h
Μέση κατανάλωση 8.1l/100

Ήρεμη οδήγηση με ταχύτητες μέχρι 150km/h στην ΕΟ και σβέλτο ρυθμό στον επαρχιακό.


Ήρεμη οδήγηση ≠ 150 km/h :lol:



Μέχρι 150km/h . σε όλη τη διαδρομή με 150km/h
:lol: