Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#566512
red_monster έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Όχι άλλο φυσικό αέριο, ήμαρτον :s_whiteflag



Γιατί να μην γράφετε και η άλλη όψη του νομίσματος? :dizzy:
Σωστά, συγνώμη.
Έχει πολύ σχέση εξάλλου με το seat topic.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#566526
Anonymous Founder έγραψε:
Dimsabas έγραψε:., κάνε ένα νέο θέμα για το φυσικό αέριο, αν δεν προσβάλλει το πιούρνες του φόρουμ.

Το φόρουμ δεν έχει κανένα πρόβλημα και το θέμα μπορείς να το ανοίξεις μόνος σου, δεν απαιτούνται ιδιαίτερα δικαιώματα για το άνοιγμα νέου θέματος.
Σωστός, εννοούσα να μεταφέρεις τις χτεσινές σχετικές δημοσιεύσεις σε νέο θέμα.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#566528 Έχω περάσει σχεδόν από όλες τις κατηγορίες και κάθε μία είχε τα υπέρ της και τα κατά της. Και μου άρεσε που δεν υπήρχε λογική σειρά από μικρό σε μεγαλύτερο αλλά ήταν ότι να ναι!
Και σε μένα που από τα βασικά μου κριτήρια είναι να μου αρέσει σε εμφάνιση (τεχνηέντως αποφεύγω όρους όπως όμορφο, ωραίο κλπ...) κάθε επιλογή μου με καλυπτε στην εποχή του.
Κοιτώντας μακριά, για μένα τέλος τα συμβατικά μικρά πόλης, τα μικρομεσαία 5θυρα, τα μεσαία 4θυρα ή τα μικρομεσαία, μεσαία ή μεγάλα SUV.
Από εδώ και πέρα η πορεία μου θα είναι τουλάχιστον 2 σε 1. Ηδη στο μικρό CC και πλέον υπάρχουν επιλογές πολλές όπως μικρό τύπου cross, supermini SUV, MPV coupe (αγαπημένο Avantime του μέλλοντος), μεσαίο cabrio, SUV coupe, ή το καλύτερο... Suv cabrio ...
Ένα + στο αυτόματο όχι όμως με οδηγικα κριτήρια αλλά ηλικιακά. Σιγά σιγά βαρετό και κουραστικό το ανακάτεμα της σούπας...
Και για να είμαι εντός θέματος, ενδιαφερουσες οι περιπτώσεις των υπερυψωμενων Cupra!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#566530 Cosneo καλοταξιδο :shifty:

Εικόνα


/Οφτοπικ
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#566531
elteo έγραψε:Cosneo καλοταξιδο :shifty:

Εικόνα


/Οφτοπικ


Ευχαριστώ!!!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566539 Είδα ενα κόκκινο 508 πως έβγαινα για τρέξιμο σήμερα ... άνετα έπαιρνα χαμηλό ξανά :-)
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#566541
Andreasdik έγραψε:
red_monster έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Όχι άλλο φυσικό αέριο, ήμαρτον :s_whiteflag



Γιατί να μην γράφετε και η άλλη όψη του νομίσματος? :dizzy:
Σωστά, συγνώμη.
Έχει πολύ σχέση εξάλλου με το seat topic.
Η Seat πάντως είναι η σημαντικότερη εταιρεία στο φυσικό αέριο. Το προσφέρει σε όλα της τα οικογενειακά μοντέλα (Mii, Ibiza, Leon και Leon station), είναι η πρώτη που έβγαλε μικρό σουβλάκι (Arona), ενώ θα είναι η πρώτη που θα βγάλει και μεσαίο σουβλάκι (Ateca).
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#566611
funkyreverend έγραψε:Η ερώτηση εδώ είναι αν το "ψηλό" ήταν δική σου επιλογή ή βρέθηκες με αυτό από γονείς κλπ. Γιατί και ο Στέφαν147 είχε q5 αλλά αμφιβάλλω αν ήταν βάσει δικών του αναγκών. Και εγώ θα ξαναγύριζα σε χαμηλό, αλλά είμαι και λίγο ό,τι να 'ναι αυτοκινητιστικά, σαν τον cosneo.

Αντίστοιχο φαινόμενο νομίζω είναι με τα αυτόματα κιβώτια. Επίσης θα ξαναγύριζα σε χειροκίνητο αλλά μόνο αν άξιζε τον κόπο οδηγικά ή ήταν δραματικά φθηνότερο.



Γενικά ναι. Αν και όχι δική μου αγορά.

Απλά σταμάτησαν να υπάρχουν οι αντίστοιχες ανάγκες.
Σε περίπτωση οικογένειας και αν δεν υπήρχε ανάγκη για έξτρα ύψος θα προτιμούσα κάθε φορά το αντίστοιχο πολυμορφικο.

Αυτά αλλάζουν εφόσον μιλάμε για τις τετρακίνητες εκδόσεις. Εκεί δέχομαι λίγο έξτρα ύψος.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#566647 O συνδυασμός πολυμορφικου με υπερυψωμενου νομιζω είναι ο ιδανικός συνδυασμός οικογενειακου αυτοκινήτου.
Στις εποχες της δοξας του Rav4 και του QQ να χαλάει την πιάτσα εξου και αποτυχία της Seat σε πωλήσεις, το έχω σαν το ιδανικό οικογενειακό αυτοκίνητο το Altea Freetrack:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#566650 Παναθεμα σε πρωι πρωι.

:s_omg :s_omg :s_omg :s_omg :s_omg
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#566664 Μια χαρά είχε πουλήσει αυτό όταν είχε βγει εδώ.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#566665 Το freetrack άφαντο, το απλό το έβλεπες που και που αλλά περισσότερο το fail του toledo ήταν που το έκανε να φαίνεται

don't blame the marketing
Άβαταρ μέλους
By bill33
#566671 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#566900 Σχόλια τύπου αλήτη, κοντράκια κτλ δε θα γίνονται δεκτά. :x Το εγχείρημα έλαβε χώρα σε ελεγχόμενες συνθήκες. :shifty:

Άβαταρ μέλους
By sargus
#566903 Βρε αλήτη, βρε κοντράκια... :lol:

Ανεβάζει πολύ ωραία :metalo: ! Πω πω! Και ωραίες αλλαγές! Σαν σούπερκαρ πριν 25 χρόνια!
Δε μου λες, ακούμε ήχο και από τα ηχεία (τεχνητό);
Επίσης, βρε αλήτη, βρε κοντράκια, δεν το λυπάσαι το κακόμοιρο; Δεν το στρώνεις πρώτα;