Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#563418 Το περιμένω και αυτό αλλά θα αγοραστεί όταν πέσει η τιμή του.
Εκτός αν βγάλουν καμία καλή Collector's και μου αρπάξουν τα λεφτά!

Τα Wolfenstein είναι και αυτά στο πρόγραμμα. Από αυτά που έχω διαβάσει και δει αξίζουν.
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#563443 Wolfenstein πολύ καλά, το doom σε αυτήν την έκδοση δε τα κατάφερε να με κρατήσει παρά ότι είμαι φανατικός

< Sport
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#563562 δημόσια πχοιτική τηλεόραση :vava:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#563565 [quote="QsisVTS"]δημόσια πχοιτική τηλεόραση :vava:
Κοιτα ποιος μιλαει :s_tongue :s_tongue

:lol: :lol:

Ερωτηση προς gamers, ποιος ειναι ο σκοπος παιχνιδιου του Fortnite? Qsis με θαυμαζεις; :lol: :lol: ξερω πως το γραφουν.

Παρατηρω τον μικρο που παιζει, προσπαθω να καταλαβω ποια η προοδος, ποιο το οφελος, και εκτος απο το last man standing δεν βγαζω ακρη. Γιατι ρε παιδες κολανε ετσι οι πιτσιρικαδες; :hmmm:

Γραφικα δεν εχει, φοβερο περιβαλλον δεν εχει, τι διαολοεχει και κολλανε ετσι;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#563568 ούτε εμένα με τραβάει, αλλά μπορώ να καταλάβω το λόγο της επιτυχίας του :hmmm:

ο λόγος είναι ένας εθιστικό gameplay

παλιότερα ήταν της μόδας ως το προς εθιστικό το grinding, οι άπειρες ώρες που έπρεπε να αφιερώσεις μέχρι να φτάσεις κάπου (πχ wow, lineage.. ) από ένα σημείο κι έπειτα και παρότι ανέκαθεν υπήρχαν τα shooter στα online εθιστικά παιχνίδια ήρθαν στο προσκύνιο παιχνίδια που ήθελαν μεν στρατηγική αλλά η φάση γινόταν μπαμ μπαμ.. έτσι για χρόνια μεσουρανεί το lol

ξύλο τύπου lineage αλλά χωρίς το grinding, εγκεφαλικό μεν, αλλά γρήγορο ξύλο δε, η χρυσή τομή μεταξύ δράσης και στρατηγικής και φτάσαμε στο να υπάρχουν κανάλια με esports, επαγγελματίες e-athletes και πρωταθλήματα με ασύλληπτα ποσά για τους νικητές

και κάπου εδώ μπήκε και στο προσκύνιο η φάση με τα battle royale, ξεκίνησε η φάση με την επιτυχία του Pubg αλλά το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είχε τα φόντα να κρατήσει τα σκήπτρα από τη στιγμή που δεν είχε από πίσω του κάποια βαρβάτη εταιρεία. αλλά η ιδέα του "εγκεφαλικού ξύλου" επανέφερε στο προσκύνιο τα κουρασμένα shooter (γιατί battlefield και call of duty είχαν αρχίσει να κουράζουν 10+ χρόνια τα ίδια)

όταν αποφάσισε να μπει η epic στο παιχνίδι η οποία δεν είναι τίποτα τσουτσέκια, είναι αυτοί που ανακάλυψαν τα 3rd person shooter και ανέκαθεν τα παιχνίδια τους είχαν το πιο σωστό και εθιστικό gameplay οι τύποι είχαν ήδη τους πόρους και το know how πώς πρέπει να είναι ένα σωστό shooter έχοντας φουλ πείρα από το 2007 και έχοντας τελειοποιήσει τη συνταγή, αλλά έβαλαν και το πιο "εγκεφαλικό" στοιχείο των royale που ήταν έτοιμη συνταγή δεν χρειαζόταν να τη σκεφτούν

οπότε απλά πρόσθεσαν το τέλειο που το είχαν ήδη, σε κάτι που είναι της μόδας οπότε δεν αποτέλεσε έκπληξη που τελείωσαν τον ανταγωνισμό, όποιος παρακολουθεί την αγορά των παιχνιδιών ήξερε ότι είναι θέμα χρόνο από την πρώτη στιγμή που ανακοίνωσαν το παιχνίδι

είναι απλά πολύ καλό σε ένα είδος που αυτή τη περίοδο είναι πολύ δημοφιλές, έχουν σωστό support δεν έχουν τα τεχνικά προβλήματα του pubg που είναι από crowdfunding (δηλαδή σχεδόν πάντα γτπ) και φυσικά παίζει ρόλο και ότι είναι δωρεάν σε όποια πλατφόρμα υπάρχει , μοντέλο που έχει ιδιαίτερη επιτυχία ειδικά σε πιο μικρές ηλικίες

το τι διάρκεια θα έχει η επιτυχία του και αν θα πιάσει τη δεκαετία+ ας πούμε που έπιασαν τα wow και lol δεν μπορώ να το προβλέψω, αλλά τα προσεχή χρόνια θα είναι κορυφή

εγώ είμαι άλλης εποχής μου αρέσουν άλλα πράγματα, αλλά στους πιο νέους αρέσουν αυτά ή αυτά φρόντισαν να τους αρέσουν... αλλάζουν οι εποχές τι να κάνουμε, εγώ ακόμα επιδιώκω να παίζω κυρίως κάτι με ιστορία αρχή μέση και τέλος, αλλά πάρα πολύς κόσμος όχι
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 30 Ιαν 2019, 15:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#563569 Βρήκα με 3€ steam το shadows of mortdor και ασχολήθηκα λίγο χτες έπειτα από αιώνες... Έχει κάτι ωραία executions... Μπας και γράψω καμία ώρα γιατί από witcher 3 και δωθε...τίποτα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#563570 είναι πολύ καλό και αυτό και η συνέχεια του και ας βιάζουν αρκετά το lore του τόλκιν

πολύ καλό gameplay
Άβαταρ μέλους
By krom
#566605

Παιχνιδάρα.- Τεχνικά είναι τέλειο, ότι γραφικό feature υπάρχει, το βάλανε.
Πλήρες πραγματικού χρόνου ray tracing και global illumination σε παιχνίδι, κάτι που για δεκάδες χρόνια ήταν απλά όνειρο για όποιον ασχολούνταν με 3d.
Τελευταία επεξεργασία από krom και 16 Φεβ 2019, 22:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#566623 το ψήνω σε μεγάλη έκπτωση όμως έχω αρκετό πράγμα πριν από αυτό

τελείωσα σήμερα και το odyssey έπαιξα 75 ώρες σύνολο, 95% completion , ωραίο ήταν..
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566625 Εγώ τελείωσα ενα παιχνίδι μετά απο καιρό, το shadow of Mordor
Κατεβάζω και το #2 τώρα :-)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#566634 πολύ καλά και το 1 και το 2 , απλά το 2 έχει στο τελευταίο κεφάλαιο τη βλακεία με τα αμέτρητα siege ώστε να δεις το "true ending" το οποίο πρακτικά είναι ένα pay and win σκηνικό αλλιώς δεν το κάνεις σε λογικό χρόνο, αλλά μπορείς πολύ απλά να σταματήσεις το παιχνίδι εκεί και να δεις το βίντεο στο yt.. :roll:

μέχρι και πριν από αυτό το κομμάτι όμως το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό (αν δεν έχεις πρόβλημα με το ότι κάνουν ο,τι θέλουν με το lore του tolkien )
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#568062 Μετά από χρόνια απουσίας από το gaming*, άρχισα για την πλάκα μου να παίζω τη σειρά του Demon/Dark Souls (στην αιχμή των νέων κυκλοφοριών είμαι :svivhaha: ).

Ξεκίνησα από το Dark Souls, το οποίο έπαιξα κανα μισάωρο, μου ψιλοάρεσε, συνέχισα όμως με το Dark Souls 3, στο οποίο έχω σπρώξει δυόμισι ώρες. Το 3 μου αρέσει (πολύ) περισσότερο, ενδεχομένως και να είναι και κάπως ευκολότερο από το πρώτο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα πηγαίνω αρκετά καλά thus far, ενώ το παιχνίδι έχει φήμη ως frustratingly δύσκολο. Warrior build παίζω, με claymore (μου αρέσει να έχω reach :inlove: ) + shield.

*Το τελευταίο παιχνίδι που είχα παίξει (πλην DotA που έπαιξα μέχρι τα ~17) ήταν το LotR BfME, για τέτοιας τάξεως απουσία μιλάμε. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#568063 εμένα με εκνεύρισαν αυτά, uninstall