Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#566135 μα παντα περνεις κατι που ξερεις οτι θα σε φερει μεσα στο effeciency broad του psu εδω το enermax που εχω του 2010 δεν εχει βγαλει κιχ τα ρευματα ειναι ακομη σωστα
Άβαταρ μέλους
By g47
#566527 Εσπασε αυτο το κλιπακι απτη μητρικη.

Εικόνα

Αν εχετε καμια για πεταμα που εχει τετοια κλιπακια ενημερωστε με! :)
Δε μπορεσα να βρω κανενα ως spare για αγορα.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#566556 καλά δεν είναι και τόσο κρίσιμο νομίζω, άμα τη βιδώσεις πάνω στο κουτί δεν πάει πουθενά

αφού δεν ξεκόλλησε όλο το pci πάντως, πάλι καλά
Άβαταρ μέλους
By g47
#566559 Δεν ειναι οχι, τη χρησιμοποιω κανονικα τη pcie, εχω τη gpu πανω.
Εσπασε λογω βαρους της καρτας οταν την εβγαλα για να καθαρισω το pc και να αναδιοργανωσω τα sata που ηταν απο πισω.
Κυριως ψυχολογικο ειναι και εψαχνα να βρω ενα κλιπακι.
Σκεφτηκα να βγαλω απτην απο κατω pcie αλλα θελει πολυ ζορι με κατσαβιδι και δε το ρισκαρω.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#566596 Από το βάρος; :hmmm:
Ή απλά επειδή τράβηξες χωρίς να πιέσεις κατάλληλα;
Άβαταρ μέλους
By g47
#566627 Νομιζω πως ειναι απο το βαρος γιατι εσπασε το γλωσσακι που σπρωχνει τη καρτα, αναμεσα στα "φτερα" δηλαδη.
Ισως και επειδη απο τη 1080 που ειχε μεγαλη ψυκτρα, εσπρωχνα ενα μικρο σημειο του clip και προφανως λιγο στραβα.
Παντα τραβαγα ταυτοχρονα, οποτε νομιζω δεν ειναι απο αυτο. Anyway, τωρα βγαινει ελευθερα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#566844 Το λαπτόπ μου εδώ και κάμποσες μέρες έχει γίνει τελείως ξεδιάντροπο. Κάθε φορά που ξυπνάει (ανοίγω το καπάκι και βγαίνει από standby) κλάνει! Την αμολάει λέμε κανονικά. Δεν είναι ανεμιστήρας, δεν είναι μεντεσές, αλλιώτικος ήχος. Τι στο καλό είναι, το κάνει και άλλες φορές στο άσχετο αλλά πάντα μόλις ξεκινάει. Να είναι καμιά εφαρμογή, κανένα ανοιχτό tab στον browser, κάποια ρύθμιση (αλλά τέτοιον ήχο δεν έχουν τα windows), κάποια σύνδεση στο δίκτυο, σύνδεση bluetooth, τί;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#566848
Wagner669 έγραψε:Σωστα!
Οποτε πρεπει να παρει ενα σοβαρο εργαλειο, που συμφωνει με τα "Γκεακος Στανταρτς"

Εικόνα


Για PC είναι αυτό ή για ηλεκτροσυγκόλληση σε ναυπηγεία; :hmmm:

g8777 έγραψε:Diamond Viper 550 χούλιγκανς ρε νιαμου.

Να ακούς να πυρωνονραι τα σύμπαντα στο sim City 3000. :inlove:

Λές και είσαι σε U-92 και βυθιζεσαι στομπατο.
Και Amaga Shamrock να σε λούζει με ακτινοβολία Γάμα. :inlove:


Εικόνα

Θα cεβόμαcτε.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#566915
Zorz έγραψε:
Wagner669 έγραψε:Σωστα!
Οποτε πρεπει να παρει ενα σοβαρο εργαλειο, που συμφωνει με τα "Γκεακος Στανταρτς"

Εικόνα


Για PC είναι αυτό ή για ηλεκτροσυγκόλληση σε ναυπηγεία; :hmmm:



Ειναι Γκεακος-PC-specs approved
:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#566933
sknipper έγραψε:Το λαπτόπ μου εδώ και κάμποσες μέρες έχει γίνει τελείως ξαδιάντροπο. Κάθε φορά που ξυπνάει (ανοίγω το καπάκι και βγαίνει από standby) κλάνει! Την αμολάει λέμε κανονικά. Δεν είναι ανεμιστήρας, δεν είναι μεντεσές, αλλιώτικος ήχος. Τι στο καλό είναι, το κάνει και άλλες φορές στο άσχετο αλλά πάντα μόλις ξεκινάει. Να είναι καμιά εφαρμογή, κανένα ανοιχτό tab στον browser, κάποια ρύθμιση (αλλά τέτοιον ήχο δεν έχουν τα windows), κάποια σύνδεση στο δίκτυο, σύνδεση bluetooth, τί;


vid or it didn't happen :iconcool:

Απο κει κ πέρα , απο hardware, μηχανικός δίσκος ( κάνε κάποιο hdd health check) , κάτι ρούφηξε κάποιο ανεμιστηράκι, απότομη τάση κλπα.

Πρόβλημα με τα ηχεία δε νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#566945
georgetz έγραψε:
sknipper έγραψε:Το λαπτόπ μου εδώ και κάμποσες μέρες έχει γίνει τελείως ξαδιάντροπο. Κάθε φορά που ξυπνάει (ανοίγω το καπάκι και βγαίνει από standby) κλάνει! Την αμολάει λέμε κανονικά. Δεν είναι ανεμιστήρας, δεν είναι μεντεσές, αλλιώτικος ήχος. Τι στο καλό είναι, το κάνει και άλλες φορές στο άσχετο αλλά πάντα μόλις ξεκινάει. Να είναι καμιά εφαρμογή, κανένα ανοιχτό tab στον browser, κάποια ρύθμιση (αλλά τέτοιον ήχο δεν έχουν τα windows), κάποια σύνδεση στο δίκτυο, σύνδεση bluetooth, τί;
vid or it didn't happen :iconcool:
Απο κει κ πέρα , απο hardware, μηχανικός δίσκος ( κάνε κάποιο hdd health check) , κάτι ρούφηξε κάποιο ανεμιστηράκι, απότομη τάση κλπα.
Πρόβλημα με τα ηχεία δε νομίζω.
Δεν έχει μηχανικό δίσκο, SSD ολέ.
Δεν είναι ανεμιστηράκι, ακούγεται αλλιώς και είναι από τα ηχεία γιατί δεν ακούγεται όταν τα έχω off. Τα ηχεία ακούγονται κανονικά σε ομιλία και μουσική. Κάτι παράγει τον ήχο, που θα πάει θα το βρω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#566947 Βγάλε τους drivers του ήχου και πέρνα τους ξανά για αρχή.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#566951 Μπορεί κάποιος να σου κάνει πλάκα και να έχει βάλει ήχο κλανιάς σε event που τρέχει όταν ανοίγεις το καπάκι. Κάνε δεξί κλικ στο ηχειάκι κάτω δεξιά και πάτα Sounds και ψάξε εκεί στα events
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#566993
drdino έγραψε:Βγάλε τους drivers του ήχου και πέρνα τους ξανά για αρχή.
Δεν θέλω να το κάνω αυτό, φοβάμαι μη χάσω το aptx μέσω bluetooth που παιδεύτηκα να βάλω (δεν το υποστηρίζει επίσημα η lenovo και πήρα drivers από την Dell).

Dimitris_P έγραψε:Μπορεί κάποιος να σου κάνει πλάκα και να έχει βάλει ήχο κλανιάς σε event που τρέχει όταν ανοίγεις το καπάκι. Κάνε δεξί κλικ στο ηχειάκι κάτω δεξιά και πάτα Sounds και ψάξε εκεί στα events
Αυτά ήταν τα πρώτα που τσέκαρα. Κοίταξα για καμιά περίεργη αλλά δεν είδα κάτι. Μετά έκανα και αυτό με τους ήχους, άκουσα έναν έναν όλους τους ήχους αλλά τίποτα.