Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By gianik
#566173 Παντως δεν ειναι καθολου νωρις να κλεισει καποιος τις καλοκαιρινες διακοπες του...εφ οσον φυσικα μπορει να φιξαρει τις ημερομηνιες...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#566181 Μα εκεί είναι η δυσκολία, στις ημερομηνίες.

Κάθε χρόνο θα proκύψει κάποιο κώλυμα με τις άδειες (φάπες για τις καλές μέρες), με το ξεχείλωμα του πάτσετ, με την κλασσική πρόταση της τελευταίας στιγμής, etc.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#566188 Μια παράκληση μόνο, αυτό το τοπίο ας είναι απλά και μόνο για χαβαλέ κι ας ποσταρουμε στα σωστά μέρη.
Για πρωτη φορα :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#566222
rx8_drifter έγραψε:Μια παράκληση μόνο, αυτό το τοπίο ας είναι απλά και μόνο για χαβαλέ κι ας ποσταρουμε στα σωστά μέρη.
Για πρωτη φορα :s_whiteflag

:svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566450 λοιπον μαλλον καταλήγουμε να κατέβουμε ελλαδα με τον Πέζουλα
για αρχή λεω να κλείσω μια εβδομαδα Λευκάδα εδώ
https://www.ionianblue.gr/
all inclusive (νταξει κραξτε αλλα με τα παιδια βολεύει)

Μετά Αθήνα πάλι, επειτα λεωνίδειο

εχω και ενα γάμο κρήτη για ενα διημερο , τερμα οι μέρες

bonus στο ανεβασμα θα ανεβω μονος ... θα αναστενάξει ο σκλαβενίτης
με διαμόρφωση το 5008 σε φαση φορτηγό (ολα τα καθίσματα πεσμένα)
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#566457 Το προηγούμενο καλοκαίρι έπαιζε πολύ καλό αμάξι παρκαρισμένο απ'έξω (BMW, Mercedes, κλπ), αλλά στις αξιολογήσεις του Google παίρνει 3,9 που δεν το θεωρώ και πολύ καλό σκορ.

Ίσως αξίζει να ρίξεις μια ματιά και στο Porto Galini που βρίσκεται λίγα μέτρα παρακάτω (https://portogalini.gr/?lang=el).

Αν έχεις απορίες στείλε pm, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566459 τι να σου πω, ειδαν την πισινα και την πριβε παραλια απο κατω που ειναι με εξεδρα (= βουτιες) τα παιδια και δεν το διαπραγματευονται.....
ευχαριστω παντως θα το δω, προκαταβολη δεν εστειλα ακομα, αυριο
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#566462 Έχω μείνει στο Gallini το 2010, καλό είναι, με καλή θάλασσα μπροστά.
Είχαμε μείνει σε villa το 2015 που φιλοξενεί άνετα κ 2ο ζευγάρι, με περιπου 220Ε/βραδιά.
Πισίνα,σύγχρονες ηλεκτρικές συσκευές, ηλεκτροκίνητα παντζούρια (instagram friendly) ,
χώρο στάθμευσης , ησυχία , τα πάντα.

Νοικιάζουν κάθε χρόνο Γάλλοι κύριως, για κάνα μήνα τη φορά.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#566475
KiloMeater έγραψε:τι να σου πω, ειδαν την πισινα και την πριβε παραλια απο κατω που ειναι με εξεδρα (= βουτιες) τα παιδια και δεν το διαπραγματευονται.....
ευχαριστω παντως θα το δω, προκαταβολη δεν εστειλα ακομα, αυριο

Και στο Porto Galini η παραλία είναι ιδιωτική με δικές τους ομπρέλες και ξαπλώστρες, πετσέτες για την θάλασσα σου δίνουν αυτοί κάθε μέρα, ενώ έχει και θαλάσσια σπορ (κανό κλπ) τα οποία είναι δωρεάν. Εξέδρα έχει μία, αλλά δεν γνωρίζω αν προσφέρεται για βουτιές :-)
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#566483 Δε το γνωρίζω το συγκεκριμένο, απλά από έξω περνούσα, μη σε πάρω στον λαιμό μου :lol:

Απλά βλέπω ότι στο Google έχει 3.9/5.0, στο Tripadvisor 3.5/5.0 και στο HotelsCombined 6.8/10.0.
Δεν γνωρίζω τις τιμές του βέβαια, αλλά προσωπικά δεν το προτίμησα πέρσι που έψαχνα και κατέληξα τελικά στο Porto Galini, το οποίο χωρίς να είναι εξαιρετικό ή VfM είναι πιθανότατα καλύτερο από το συγκεκριμένο.

Από ότι είχα καταλάβει δούλευαν κυρίως με εξωτερικό, οπότε ίσως να άξιζε να έριχνες μια ματιά και σε κανέναν ταξιδιωτικό γραφείο στην Αυστρία, ή κάποιο αντίστοιχο site, μήπως και βρεις κάποια καλύτερη προσφορά ή έχεις περισσότερες επιλογές στο θέμα ξενοδοχείου.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566626 Οκ το γειωσα το συγκεκριμένο , διάβασα και αρκετά κριτικές, δε νομίζω να μου άρεσε