Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565737
Asimov έγραψε:Btw στα μάτια μου το picanto είναι κακομουτσουνο αλλά οκ, γούστα....
Επίσης το 1.2 i10 ψόφιο δεν το λες, θα πρότεινα να το οδηγήσετε

Το 1.2 με αυτόματο 4άρι με μετατροπέα ροπής, θα είναι αρκετά ψόφιο...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#565740
GTS έγραψε:
Όπως ξερεις το εχω το 118, είναι τελειως διαφορετικο αυτοκινητο και όχι φιλικο στην πολη λογω πισωκινησης και διαστασεων/αναλογιων. Το Χ1 απευθύνεται σε οσους θελουν χωρους και είναι υπερυψωμενο. Επισης εχει μερικα στοιχεια εξοπλισμου που το 118 δεν εχει στανταρ (αυτοματο φρεναρισμα, καμερα για τα ορια ταχύτητας) και νομιζω αλουμινιο στην αναρτηση. Διαφορετικα αυτοκίνητα σιγουρα.

Αν και offtopic μπορεις αν θες να εξηγησεις τα εντονα; Πως η πισω κινηση επιδρα στην φιλικοτητα στην πολη;

Επισης Αγη το θεμα ειναι οτι μια καλοεξοπλισμενη BMW ειτε σειρα 1 ειτε Χ1 παει αρκετα πιο πανω απο εκει που φτανει ενα μικρομεσαιο με παρομοιο εξοπλισμο

Αυτα που δινει το aircross στην εκδοση shine με 22 χιλαρικα στην BMW θες απο αρκετα περισσοτερα για την 1 μεχρι πολλα περισσοτερα για την Χ1 /Χ2

Για ενα αμαξι που θα περασει την ζωη του στους δρομους της Αθηνας δεν αξιζουν τα χρηματα, περα απο το αισθητικο, γενικα μιλαμε.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#565741 Όταν μιλάνε για αγχολυτικό αυτοκινήτου πόλης, το Yaris d κλέβει εκκλησίες από παρά πολλές απόψεις.


https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/20251898/

Εδώ μια λιγότερο τίμια αλλά εξίσου συμφέρουσα επιλογή
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565742 @diplomat
Από αυτά που έχω δει είναι πολύ ωραίο, αλλά λογικά θα μιλάμε για 25Κ (αν δεις τις τιμές του Yaris Hybrid με καλό εξοπλισμό, καταλαβαίνεις που πάει το πράγμα...).
Στην παρούσα φάση, πιο λογική επιλογή είναι το Yaris παρά κάτι άλλο πιο μεγάλο, αλλά παραμένει αργό. Απλώς στην πόλη δεν του φαίνεται.
:help:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#565743 Για την τιμή το έγραψα στην προηγούμενη σελίδα, θα είναι βαριά κι ασήκωτη η τιμούλα αντικειμενικά.

Απλώς το νέο κορόλλα βλέπεται, ενώ προσωπικά το γιάρις το βρίσκω χάλια (ειδικά πίσω).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565744 To νέο Corolla είναι όμορφο στα δικά μου μάτια, όχι απλώς βλέπεται. Το Yaris δεν μου κάνει κλικ στο εσωτερικό και στο μοτέρ που είναι οριακό.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#565745 Εγώ θα περιμένω να το δω από κοντά για το προβιβάσω από το "βλέπεται" στο "όμορφο", ειδικά σε low spec εκδόσεις. :lol:

Πάντως, είμαι αρκετά αισιόδοξος από τις φωτογραφίες.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#565747 Το νέο κορόλα το έχω δει απο κοντά, τα μετέφεραν στις αποθήκες της τογιότα. Σίγουρα πιο εύπεπτο σχήμα σε σχέση με το "ακραίο" άουρις.
Κατηγορία c πάντως για πόλη, χμμμμμ....
Α και Β καθώς και b-suv σαφώς πιο βολικά στην πόλη, πόσω μάλλον ότι είναι δηλωμένο οτι θα κινείται αποκλειστικά στα όρια αυτής, άντε 95-5 ξερωγω.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#565769 Παιδιά εμείς έχουμε ψιλοκαταληξει.
500x 1.3T TCT cross.
Θα μπει παραγγελία με πανοραμική και LED.Λεω να βάλω και ρεζέρβα ανάγκης.
Αυτά .Ακούω παρατηρήσεις.



< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#565782 . από KIA είδατε τίποτα?
Βλέπω έχουν αυτά που ψάχνετε.
Αν και θεωρώ ένα μεταχειρισμένο υβριδικό από Toyota θα σας καλύψει φθηνότερα.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#565784
kostis20 έγραψε:Παιδιά εμείς έχουμε ψιλοκαταληξει.
500x 1.3T TCT cross.
Θα μπει παραγγελία με πανοραμική και LED.Λεω να βάλω και ρεζέρβα ανάγκης.
Αυτά. Ακούω παρατηρήσεις.

< A3003 >

Ρεζέρβα θα αλλάξει μόνη της; Αν όχι, μην την πάρεις.
Για την πανοραμική δεν έχεις επιφυλάξεις (ζέστη, βλάβες);
Ρωτάω γιατί την έχει το 500L που είναι στα δικά μας υποψήφια και προσωπικά προβληματίζομαι.

Πολύ καλή επιλογή, στυλάτη αλλά και λογική.
Το Stonic δεν της άρεσε τελικά; :tomato:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#565785 Δε ξέρω μου φαίνεται περίεργο να βρεθώ σε καμία ερημια και να πρέπει να περιμένω οδική .
Πανοραμική έχει το mini.Το μόνο πράγμα που δε χάλασε είναι...


< A3003 >