Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#564079 Uniroyal 550 rallye... Τι μου θύμησες... Για κάποιο λόγο τα είχα βάλει 2 φορές κιόλας στην alfa...

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By markvag
theo13 έγραψε:Uniroyal 550 rallye... Τι μου θύμησες... Για κάποιο λόγο τα είχα βάλει 2 φορές κιόλας στην alfa...

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:lol:

Κανείς δεν είναι τέλειος... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#564093 Λοιπόν είδα ότι το 15 είχα βάλει τα sc3 με 82.000. Χθες που έβαλα τα Uniroyal, είχα 136.600. Συνεπώς γύρω στα 50κατι χιλιάδες χλμ. έβγαλαν. Μη σας κάνει εντυπώση η τετραετία. Πέρυσι το αμάξι λόγω στρατού έμεινε ακίνητο για τουλάχιστον 4 μήνες.

Κάποιες σκόρπιες εντυπώσεις.
Αισθητά λιγότερη πληροφόρηση απ' το τιμόνι και 2 κλικ καλύτερη άνεση. Τα λάστιχα είναι για εντελώς άλλη φάση. Δεν ξέρω αν θα το μετανιώσω ή όχι. Η άνεση είναι καλοδεχούμενη πάντως. Η αίσθηση του τιμονιού συνηθίζεται.

Για να δούμε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By Adriver
#565779 Για Continental Ecocontact σε 15άρες ζάντες σε swift δεν έχω κάποιο παράπονο. Βέβαια επειδή με 65αρι (νομίζω) προφιλ κουνάει και γέρνει, δεν μπορώ να πω πόσο "κρατάνε" ... είναι και το swift ελαφρύ και στρίβει πάντα!
Μόνη παρατήρηση, που δεν είχα για χρόνια με άλλα ελαστικά/αυτοκίνητα, είναι το έντονο σφύριγμα στις στροφές στη ζεστή άσφαλτο του καλοκαιριού.
Άβαταρ μέλους
By teddx
#565821 Δεν φταίει μόνο ότι έχει 65 προφίλ που γέρνει και κουνάει αλλά και ότι τα πλαινα του είναι μαλακά. Το ίδια και σε διάσταση έχω και εγώ εδώ και 43000 χλμ.,κρατάνε ακόμη καλα ακομη και για τουλάχιστον άλλα 10000.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk