Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#565493
g8777 έγραψε:
junior gt έγραψε:G εμενα πιο πολυ με ανησυχησε η εξαρα της σιτυ :whistlink:

Εμένα με ησύχασε Τζουνιορα.Δεν έχουμε υλικό για πρωταθλητισμό,ασηκωτο βάρος αυτή η φανέλα.Μονο ως κλεφτοκοταδες μπορούμε να το σηκώσουμε. Να φύγει η ταυλα τόσων χρόνων δλδ, μετά θα είναι πιο εύκολο το σεξ.


Έχεις υλικό, έχεις προπονητή, έχεις και ομάδα. Το θέμα είναι ότι οι άλλοι τουλάχιστον στο νησί είναι διαστημικοί. Φέτος παίζει λέει να φτάσουν και οι δύο του 100 βαθμούς που με 95 έπαιρνες πρωτάθλημα από τον Απριλιο.
Ξέρς μωρέ τώρα. Ο μυρωδιάς Πεπ. Που στη Μπάγιερν κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ...... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#565527 Φοβερό παιχνίδι χθες, πολύ καλή μπάλα, διαφήμιση , με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται στο ζενίθ του πλέον.

Προφανώς δεν υπήρχε αυτή η εικόνα της ομάδας που παίζει την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα αλλά απορήσαμε
κι εμείς, για να το λέει τόσο εμφατικά ο Κάρπετ , κάτι θα ξέρει :s_sarcastic

ΥΓ μη ξαναγίνει αυτό με το τζαμπατζιλίκι χιλιάδων κ υπερβολικά έξτρα άτομα. Καλό καμίνι η Τούμπα , δέος κλπα
αλλά βγήκαν οικογενειάρχες που ΤΡΟΜΑΞΑΝ για μικρά. Έλεος σε τέτοια γιορτή , οπουδήποτε, όχι μόνο στην Τούμπα.
Δεν χρειάζεται να γίνει το κακό.

ΥΓ 2 : Τάκη , ασε το μαλλί , μη γίνεις γουλί
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#565543 Ο γαύρος έχει κάποιους παίχτες που είναι τραγωδία. Πχ Τοροσίδης ή Χασάν άλλες χρονιές δεν πέρναγαν ούτε απέξω απ' του Ρέντη. Και ο προπονητής πολύ κακό για το τίποτα είναι πιστεύω. Βάλανε όλους τους μηχανισμούς να σπρώχνουν για να μην φανεί άλλη μία άστοχη επιλογή αλλά αν χάσει κι από μας δε βλέπω λόγο να μείνει.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#565571 Την ξεκάθαρη ήττα και με διαφορά τη δέχομαι ως απλός γαύρος (όχι φανατίλα). Αυτό που με χάλασε εντελώς ήταν η ύπουλη αξιοποίηση της φάσης του δήθεν fair play :x Μόνο και μόνο για να δημιουργήσουν θέμα αφού και γκολ να έμπαινε το πολύ πολύ να έληγε 3-2, big deal.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#565610 Εικόνα
Εκεί στο Μετροσπόρ ας μάθουν λίγο μέτρημα, απλή αριθμητική.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565897 Μου άρεσε αυτό που διάβασα:
https://www.thepressproject.gr/article/ ... -mou-video
Γιώργος Κούδας:
«Είχα δύο εξαιρετικούς γονείς, ιδιαίτερα ο πατέρας μου με γαλούχησε με πράγματα και ιδανικά για τη ζωή. Ο πατέρας μου είχε βιώσει το φασισμό, γλίτωσε στο παρά πέντε, όταν έμπαιναν τα στρατεύματα στη Γερμανία, από στρατόπεδο συγκέντρωσης. Όταν του έλεγα, “μπαμπά αυτοί δεν είναι άνθρωποι;”, “όχι”, μου έλεγε, “αγόρι μου, δεν είναι άνθρωποι, ο Θεός δεν τους έπλασε ανθρώπους, τους έπλασε κτήνη», ανέφερε χαρακτηριστικά μιλώντας στην εκπομπή της ΕΡΤ και συνέχισε:

«Δεν χωράει ούτε ο ρατσισμός, ούτε η βία, ούτε όλα αυτά που γίνονται σήμερα στο ποδόσφαιρο, εγώ με αυτές τις αρχές γαλουχήθηκα. Αν βγάλεις ένα γράμμα, ο αθλητισμός γίνεται αλητισμός. Αν υπάρχει αγάπη για τον πλησίον σου, μπορείς να τον φέρεις κοντά σου και να του πεις ότι όλα αυτά δεν έχουν καμία σημασία σήμερα και ότι πρέπει να βλέπουμε το μέλλον με αγάπη, αν δεν συμπορευτούμε, αν δεν κατανοήσουμε αυτά που μας κάνουν κακό και σαν λαό και σαν ανθρώπους, δεν έχουμε μέλλον».
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#565910 ^Ακριβώς.

Το ποδόσφαιρο και γενικότερα ο αθλητισμός όχι μόνο δεν έχει καμία σχέση με το ρατσισμό, το σεξισμό και τον εκφοβισμό, αλλά θα έπρεπε να είναι έννοιες αντίθετες.
Αυτό που γίνεται, από τα χυδαία ομοφοβικά συνθήματα, μέχρι αποκλεισμό λόγω ρατσιστικών ή σεξιστικών κριτηρίων (π.χ. γυναίκες referees), πρέπει να μας βρίσκει ΟΛΟΥΣ απέναντι.
Διαφορετικές εντελώς έννοιες ο συναγωνισμός και η φιλική καζούρα με το μίσος και την έχθρα.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 13 Φεβ 2019, 12:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#565911 + Μλάντιτς!

στους δικούς του να τα πει :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565915 Ε, γι' αυτό και το έβαλα, επειδή διάβασα κάπου τον χαμό που έγινε με τον πανό με τον Μλάντιτς. Μιλάμε για εντελώς κάφρος αυτός που το κουβάλησε!
:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#565922 Ως γνωστόν τα ΠΑΟΚια είναι αδερφάκια με τους Σέρβους της Παρτιζάν, γνωστούς για τις φασιστικές και εθνικιστικές τάσεις τους. Αυτονών ήταν το πανί με τον Μλάντιτς.
Επίσης πρόσφατο είναι και το κάλεσμα σε συλλαλητήριο για τη Μακεδονία από 23 συνδέσμους του ΠΑΟΚ που τελικά αναβλήθηκε.
Πριν κάνα μήνα φασιστάκια με κασκόλ του ΠΑΟΚ την πέσανε κατά τη διάρκεια μιας πορείας για το Μακεδονικό σε κάποιες συλλογικότητες και μετά πήγαν και βεβήλωσαν το μνημείο των εβραίων.
Έχουνε κάποια θεματάκια τα φιλλλλλαράκια εκεί πάνου.
Παρόμοια με αυτά των φίλων τους εδώ στον Πειραιά.
Είναι ακριβώς αυτή η προπατορική διαφωνία που έχω με το φίλο μου τον G του 'όλοι ίδιοι είμαστε στο οπαδικό κίνημα'.
Εντάξει ο Κούδας από την άλλη παρ'όλο που δεν τον πάω καθόλου, ήτανε πάντα αριστερών πεποιθήσεων (κάποτε ήταν και σύντροφος νομίζω).
Αυτοί που είναι σκεπτόμενοι και ψαγμένοι αριστεροί και αξίζουν και σαν άνθρωποι απ'ότι έχω ακούσει και τους γουστάρω πολύ είναι ο Βάσια και ο Σάββας ο Κωφίδης.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#565944 Δε βρίσκω συντροφάκο. Ξέρω τι λέω :rtfm:
Την έχουμε ξανακάνει την κουβέντα αυτή εδώ μέσα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#565950
junior gt έγραψε:Είναι ακριβώς αυτή η προπατορική διαφωνία που έχω με το φίλο μου τον G του 'όλοι ίδιοι είμαστε στο οπαδικό κίνημα'.


Εικόνα

:s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic


junior gt έγραψε:Αυτοί που είναι σκεπτόμενοι και ψαγμένοι αριστεροί και αξίζουν και σαν άνθρωποι απ'ότι έχω ακούσει και τους γουστάρω πολύ είναι ο Βάσια και ο Σάββας ο Κωφίδης.


Εικόνα
:s_cool :s_cool


Το αποκαλυψε ο τεως αρχηγος του ΠΑΟ κος Ηρακλης Τσιπρας


:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:

Εικόνα :s_biggrin :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#566218 G με ποιον ειμαστε ρε?
Με τον γαυρο ή με τα φασιστακια? :hmmm: