Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#564472
EDDIE_147 έγραψε:Εικόνα

Εικόνα

#algos



Πιστο στην αισθητικη των συγχρονων BMW. :s_roses

Χ6 + Skevrolet Spark + Fiat Coupe σε πριονοκορδελα (90 μοιρες γωνια για να παρκαρει ΑΚΡΙΒΩΣ).

:s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic




Εικόνα

:s_empathy
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#564478 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

mπόνους
Εικόνα


Ότι και να κάνουν βέβαια θα είναι πάντα πίσω
Εικόνα

Τα λέω καλά Ντίμη;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565692 Ανακαλουν 500.000 οχήματα λογω αεροσάκων!!! Μια χαρα τα πουλανε… ας είναι καλα το μαρκετιν για ποιοτητα και ασφαλεια...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565694 Καλημέρα

Μη ξεχάσεις να κάνεις κόπι πάστε το ποστ σου στο θέμα των BMW, Chrysler, Ford, Honda, Mazda, Nissan και Toyota.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565696 Να υποθέσω Takata οι αερόσακοι ε; Συμμαχοι των Ναζί τι περιμένεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565777 Το νουμερο 500.000 δεν το σχολιαζετε?? οκ.
παντως κατι λεει για τον ποιοτικο ελεγχο που κανουν οι αγοράζοντες … από τον κατασκευαστη… αληθεια εχει ανακαλεσει άλλος τετοιο νουμερο ??? Πραγματικα δεν ξερω… προσωπικα το θεμα αεροσακος δεν με απασχολει γιατι δεν σκοπευω να ακουμπήσω καποιον άλλο αλλα εχει τη σημασια του να δουλευει σωστα...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#565780
224v έγραψε:Το νουμερο 500.000 δεν το σχολιαζετε?? οκ.
παντως κατι λεει για τον ποιοτικο ελεγχο που κανουν οι αγοράζοντες … από τον κατασκευαστη… αληθεια εχει ανακαλεσει άλλος τετοιο νουμερο ??? Πραγματικα δεν ξερω… προσωπικα το θεμα αεροσακος δεν με απασχολει γιατι δεν σκοπευω να ακουμπήσω καποιον άλλο αλλα εχει τη σημασια του να δουλευει σωστα...



Τι θες να σχολιάσουμε για το νούμερο?
Αλήθεια έχεις παρακολουθήσει καθόλου το θέμα με αυτούς τους αερόσακους?
Έχεις δει άλλα νούμερα από άλλες εταιρείες?
Ποιες άλλες εταιρείες είχαν θέματα?
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565783 πραγματικα δεν ξερω όπως εγραψα αλλα ετσι μπαμ 500.000 οχήματα μου φανηκε εξωφρενικο με δεδομενο μαλιστα ότι οι αριθμοι παραγωγης δεν φτανουν αλλους κατασκευαστες….
τελικα εχουμε νουμερα από αλλους???
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565791 Διαχρονικο λοιπον το πρόβλημα με αυτον τον προμηθευτη.
Άλλος δεν υπαρχει?? μονοπώλιο είναι?? όχι για κανενα άλλο λογο αλλα να ξερουμε ότι είναι ένα προβληματικο ανταλλακτικο γενικα…
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565818 Τόσο θυμό ουτε ο Στέφανος Χίος.
Το καλύτερο δε είναι πως γίνεται χαμός, ο προμηθευτής χρεωκοπήσε και το πήρες πρέφα οταν μπήκε το keyword BMW. ΕΠΟΣ
Και μετά αντί να ψάξεις να μάθεις τι παίχτηκε αρχίζεις τα δεν ξερω κλπ
https://kpic.com/news/auto-matters/15m- ... bag-recall
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#565846 Φαντάσου να το οδηγούσε και κανας Ζαχαριάδης, ΤΖΑΚ ΠΟΤ :s_shout
Άβαταρ μέλους
By markvag
#565877
224v έγραψε:Το νουμερο 500.000 δεν το σχολιαζετε?? οκ.
παντως κατι λεει για τον ποιοτικο ελεγχο που κανουν οι αγοράζοντες … από τον κατασκευαστη… αληθεια εχει ανακαλεσει άλλος τετοιο νουμερο ??? Πραγματικα δεν ξερω… προσωπικα το θεμα αεροσακος δεν με απασχολει γιατι δεν σκοπευω να ακουμπήσω καποιον άλλο αλλα εχει τη σημασια του να δουλευει σωστα...



Σχεδόν όλοι οι Ιάπωνες κατασκευαστές, αρκετά εκατομμύρια αμάξια βασικά... :lol:

Αυτό λοιπόν (το ότι οι ανακλήσεις αφορούν μόνο 500χιλιάδες BMW και εκατομμύρια Toyota, honda, κτλ) με τη λογική σου αποδεικνύει πως η BMW είχε καλύτερο ποιοτικό έλεγχο από toyota, honda, daihatsu, κτλ... :s_biggrin



ΥΓ: Ούτε κι εγώ σκόπευα να χρησιμοποιήσω αερόσακο, αλλά σε ένα ταξίδι στη χώρα που η βασίλισα έχει μουχλιάσει και δεν λέει να πεθάνει, πριν 6 χρόνια που ήμουν ψόφιος από κούραση ένα δέντρο ξαφνικά πετάχτηκε μπροστά μου... :vava: Ευτυχώς με κάπου 20χαω, αλλά αν κλείνουν τα μάτια από την κούραση, ανοίγουν οι αερόσακοι... :tomato: Το μόνο καλό ήταν ότι ένα νοικιάρικο Corsa πήγε να συναντήσει τον δημιουργό του νωρίτερα... :s_biggrin Για να μην αρχίσουμε με το ενδεχόμενο να σε αναγκάσει ΑΛΛΟΣ να τον χρησιμοποιήσεις... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#565881 Ποια μοντέλα αφορά;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565959 Αυτό λοιπόν (το ότι οι ανακλήσεις αφορούν μόνο 500χιλιάδες BMW και εκατομμύρια Toyota, honda, κτλ) με τη λογική σου αποδεικνύει πως η BMW είχε καλύτερο ποιοτικό έλεγχο από toyota, honda, daihatsu, κτλ...

ας δουμε και τις συνολικες τοποθετήσεις σε αυτές τις μαρκες σε συγκριση με την BMW

Αφου λοιπον φαληρησε η μαρκα απο τις αστοχιες ηδη απο το 15 γιατι η BMW τωρα ανακαλει?? συνεχισε να αγοραζει η οχι?? εαν ναι τοτε εχει θεμα με την ποιοτητα των εξαρτηματων που αγοραζει σαν πριμιουμ μαρκα. Φυσικα ο καθενας κανει το κουμαντο του με τα χρηματα του αλλα εαν δεν βλεπετε να εχει κανει κατι λαθος τοσα χρονια η BMW εγω δεν εχω προβλημα... :metalo: