Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#561457 Μου έστειλαν στις 16 Γενάρη κ έφτασε στις 17 ένα γράμμα από μια εταιρία που συνεργάζεται με την τράπεζά μου κ ελέγχει τις κάρτες πως μπλόκαραν την πιστωτική μου μετά από μια συναλλαγή 69€ προς μια εταιρία παροχής επικοινωνιών περίεργη στις 15 Γενάρη.
Όντως είδα τις κινήσεις της κάρτας κ δε μου έλεγα κάτι η κίνηση.

Τελευταία είχα κάνει αγορά με τον τριψήφιο κωδικό της κάρτας όταν αγόρασα κάτι στην aegean airlines. Έχω κ verified να σημειώσω...

Τους τηλεφώνησα σήμερα κ θα μου διαγράψουν τη χρέωση κ θα μου στείλουν νέα πιστωτική...

Μπράβο τους να πω!
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#561526 American Express τέλος από Ευρώπη.

Όποιος έχει στην Ελλάδα (Alpha Bank) θα αντικατασταθούν μάλλον με MasterCard ή Diners σε κάποιες περιπτώσεις.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#561530 Όχι ακριβώς. Η συνεργασία με τις τράπεζες των χωρών της ΕΕ σταματά. Οι amex θα συνεχίσουν να υπάρχουν και να διατίθενται απευθείας από την ίδια την American Express.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#561531 Τι σημαίνει αυτό; Δε θα την εκδίδει κάποια τράπεζα; Πώς θα εκδίδεται; Δε θα μπορεί να συνδεθεί λογαριασμός για να αποπληρώνεται αυτόματα;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#561536
Serf έγραψε:Τι σημαίνει αυτό; Δε θα την εκδίδει κάποια τράπεζα; Πώς θα εκδίδεται; Δε θα μπορεί να συνδεθεί λογαριασμός για να αποπληρώνεται αυτόματα;
Ό,τι θέλεις μπορείς να βάλεις να αποπληρώνεται, αυτό δεν είναι πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#561538
mirage έγραψε:Όχι ακριβώς. Η συνεργασία με τις τράπεζες των χωρών της ΕΕ σταματά. Οι amex θα συνεχίσουν να υπάρχουν και να διατίθενται απευθείας από την ίδια την American Express.

Δεν το γνώριζα ότι θα συνεχίσουν να διατίθεται οι κάρτες από την ίδια.
Πάντως οι υπάρχουσες που εκδόθηκαν από την Alpha θα αντικατασταθούν.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#561639 Αν θυμαμαι καλά, κάπου στις γιορτέςμ θέλησε κάποιος να πληρώσει με American express στο Lidl και η ταμίας τονενημέρωσε οτι δεν τις δέχονται.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#561642 Για να πω την αλήθεια, οι μόνες φορές που ακούω κάποιον να αναφέρει το όνομα American Express είναι για να πει ότι δεν τη δέχονται.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#561643 Έχω την εντύπωση ότι μόνο όπου έχουν pos της Α, τις δέχονται. Έχω βγάλει και μια mastercard στον ίδιο λογαριασμό για όπου τρώει άκυρο η amex.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#561691 Δικαιολογίες των επιχειρήσεων γιατί η Amex τους χρεώνει την διπλάσια προμήθεια.
Όλα τα τερματικά τις δέχονται.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#561693
Andreasdik έγραψε:Δικαιολογίες των επιχειρήσεων γιατί η Amex τους χρεώνει την διπλάσια προμήθεια.
Όλα τα τερματικά τις δέχονται.
Αν η προμήθεια είναι διπλάσια, πολύ καλά κάνουν.



Από το Mi A1.