Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560016
Corto Maltese έγραψε:To prime έχει υπότιτλους στα ελληνικά; :hmmm:

Nope, εγώ βάζω αγγλικούς υπότιτλους . Ο καλύτερος και φτηνότερος τρόπος να κάνεις εξάσκηση στα αγγλικά.
pause και dictionary
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#560036 Νομιζω δεν εχει βγει επομενο deutschland 83. Τουλαχιστον οχι οταν ειχα κοιταξει.

Επισης ενα παρομοιο (κατωτερο βεβαια) εχει και το Neflix. The Same Sky
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#560187
bibendum έγραψε:Νομιζω δεν εχει βγει επομενο deutschland 83. Τουλαχιστον οχι οταν ειχα κοιταξει.

Επισης ενα παρομοιο (κατωτερο βεβαια) εχει και το Neflix. The Same Sky


Μιλαω για αυτο, του 2018 (ισως γι' αυτο δεν το ειχες βρει). Δεκα επεισοδια, με το ιδιο καστ και συνεχεια της υποθεσης 3 χρονια μετα. Δεν το εχω ξεκινησει ακομα.
Deutschland 86
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#560192 Ναι αυτο ειναι το δευτερο. Τσεκαρα μετα και ειδα οτι βγηκε. Θα βγει και τριτο με την πτώση του τείχους.

Απο που κατεβαζουμε πλεον;

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#560307 Μόλις ανακάλυψα τη σειρά White Collar (6 σαιζόν, η 1η το 2010, imdb 8.3) την οποία βρήκα ότι είχατε αναφέρει πριν από χρόνια. Δύο επεισόδια είδα, έχει την πλάκα του, διασκεδαστικό και έξυπνο και την βλέπω ευχαρίστως. Το ότι είναι 6 σαιζόν είναι αισιόδοξο.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#561624 Ξεκινησε 3η σεζόν Grand Tour
Ξεκινησε 2η σεζόν Star Trek: Discovery και φαινεται ΠΟΛΥ ΓΑΜΩ
Ξεκινησε 2η σεζόν του Marvel's The Punisher (και οταν λεω ξεκινησε, εννοω οτι ειναι ολα στο Netflix διαθεσιμα για binge)
Ξεκινησε 2η σεζον Orville
Ξεκινησε η 3η σεζον True Detective, που φαινεται ΠΟΛΥ ωραιο (καλυτερο απο τη 2η σεζον, την 1η δεν τη ξεπερνα ΤΙΠΟΤΑ)
Ξεκινησε η 5η σεζον Gotham και ειναι πολυ DARK σε σχεση με τις προηγουμενες που ηταν λιγο πιο "παιδικες"
Ξεκινησε το Project Blue Book με "ελευθερη προσεγγιση" στο θεμα των γεγονοτων που απασχολησν το συγκεκριμενο project, αλλα φαινεται ωραιο so far

51 ημερες για το American Gods
58 ημερες για το Billions
86 ημερες για το Game of Thrones

Και βεβαα μη ξεχασω να αναφερω το αριστουργηματικο Lindsay Lohan's Beach Club, γυρισμενο στο MykonooooOOOOOS!!!!
Το οποιο πρεπει να ξεπερναει σε επιπεδο βλακειας, αποβλακωσης και και καψιμου εγκεφαλικων κυτταρων ακομα και το Game of Love (1η και 2 σεζον μαζεμενες)
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#565253 Μόλις κατέβασα το Russian Doll (imdb 8.2). Made by netflix.
Υπόθεση: μια 36χρονη που ξαναζεί την τελευταία μέρα της ζωής της σε στυλ ground hog day, σκοτώνεται και φτου κι απ'την αρχή και προσπαθεί να βγει από το loop.
Η :inlove: το βρήκε τυχαία, δεν το είδα/ε ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565257 Εχω ακούσει καλά λόγια αλλα δεν το εχω δει. Τελείωσα το sex education που ήταν αρκετά καλό για το είδος του.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#565258
sknipper έγραψε:Μόλις κατέβασα το Russian Doll (imdb 8.2). Made by netflix.
Υπόθεση: μια 36χρονη που ξαναζεί την τελευταία μέρα της ζωής της σε στυλ ground hog day, σκοτώνεται και φτου κι απ'την αρχή και προσπαθεί να βγει από το loop.
Η :inlove: το βρήκε τυχαία, δεν το είδα/ε ακόμα.
Σε αυτό το στυλ υπάρχει η μίνι σειρά Day Break του 2006-2007 (imdb 8.1) που μου είχε αρέσει...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#565264 Εγω δεν καταλαβα πως προεκυψαν τα τοσο καλα σχολια για το russian doll.

Το βλεπεις ευχαριστα μεν αλλα μεχρι εκει δε.

Δειτε το και πειτε τις γνωμες σας.

Το rising black earth θα ειναι το επομενο.



< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#565265 Μπιμπεντουμ εκτός κάποιων εξαιρέσεων θα μάθεις να μην λαμβάνεις υπόψη κριτικές άλλων αν δεν δεις 1..2 επεισόδια εσύ για να σχηματίσεις άποψη. Τα γούστα του καθενός διαφέρουν.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#565266 Βλεπει κανενας το Shameless?

https://www.imdb.com/title/tt1586680/

Πολυ καλο. Η καφριλα σε ολο της το μεγαλειο. Ειμαι στην 5η σεζον και δε με εχει κουρασει καθολου. Συνηθως μετα απο 3-4 σεζον οι περισσοτερες σειρες κανουν κοιλια και το ξεχειλωνουν με τζουφια επεισοδια. Το Shameless ολο και κατι καινουργιο βρισκει για να το κραταει σε καλο επιπεδο!