Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By SIHCTR
#561532 Λάθος με διάβασες...
Δεν ήθελα να την απενεργοποιήσω (την onboard)! Άλλωστε δεν έχει ηχεία η οθόνη για να βγάλει ήχo.
Απενεργοποιήθηκε από μόνη της και εξαφανίστηκε εντελώς. Με τα πολλά τη βρήκα στο BIOS και την επανέφερα.
Άβαταρ μέλους
By SIHCTR
#561585 Έλα μου ντε! Εγώ απλά άλλαξα την κάρτα, μπήκα στα Windows.. και άφαντη η κάρτα ήχου!
Και μετά από κανα δυο ώρες ταλαιπωρίας... λέω "Βρε λες;;;"
Μπαίνω BIOS, ψαχουλεύω.. και όντως το integrated audio ήταν Disabled...

Άβυσσος η ψυχή της Hewlett Packard!
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#561668 έχω ένα παλιό TV Tuner, Cinergy htc usb xs. Εδώ και κάποιο καιρό όταν κάνει search μου βρίσκει όλα τα ιδιωτικά κανάλια που εκπέμπουν μέσω DIGEA αλλά όχι τα δημόσια (ΕΡΤ), παρότι είναι εντός του εύρους συχνοτήτων που ψάχνει. Τι παίζει;
Έκπέμπει σε διαφορετική κωδικοποίηση η ΕΡΤ που ίσως δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή μου;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#561680 Μήπως η ΕΡΤ το έχει γυρίσει σε DVB-T2 ;
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#561683 Η ερτ γενικά έχει αδύναμο σήμα.
Και σε μένα πολλές φορές δεν πιάνει καθόλου
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#562385 Έχω δύο 3,5" δίσκους, από παλιό πύργο που πέταξα. Τι προτείνουμε για να μεταφέρω τα αρχεία σε pc; ίσως; Καλό θα ήταν ό,τι πάρω να κάνει και για άλλες διαστάσεις δίσκων, ώστε να μην το παροπλίσω μετά τη μεταφορά.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#562398 Αν θέλεις να παίρνει και 3.5" και 2.5" τότε θα αγοράσεις είτε αυτό το τύπο που έβαλες ή ένα docking station (τοστιέρα):
https://www.skroutz.gr/s/9462476/LC-Pow ... 3-III.html
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#562458 @melos86
όταν λέει pc εννοεί μάλλον το nuc, οπότε δεν γίνεται να γίνει εσωτερικά η δουλειά.

@Scotch
Το φόρουμ προτείνει . :rtfm:
+1 στη λύση τη δική σου και του zorz. Ειδικά για τα καλωδιάκια τα εξωτερικά μην πας σε άγνωστη μάρκα επουδενί, η RaidSonic είναι τίμια και εγκρίνω.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#562550 Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις.

Στο Synology θέλω να περάσω τα αρχεία, οπότε σε κάθε περίπτωση θα χρειαστώ usb σύνδεση (είτε μέσω του nuc, είτε απευθείας στο Synology).

Νομίζω δεν μπορώ να τον βάλω στο 4ο bay του Synology (τώρα έχει 3x4TB, ενώ ο δίσκος που θέλω να αντιγράψω είναι 1TB).

< >