Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By skous
#557527 Ναι ρε τρολάρω (χονδρικά).
Πάντως σε σχέση με πράσινη, εγώ εκεί που κινούμε η wind είναι ΠΟΛΥ πιο πίσω (και ναι, έχω wind f2go) :)
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#557566 Καλά μετοχές δεν έχω στην Wind για να την υπερασπίζομαι. Σε αντίθεση με την πράσινη και την κόκκινη έχει καλύτερες τιμές και αν είσαι τυχερός και σε καλύπτει σε σήμα κινητής και σε σταθερή σύνδεση τότε ναι για εμένα αξίζει.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By George6636
#559132 Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.Τα φώτα σας παρακαλώ..Πριν 2 μήνες έκανα ένα καρτοσυμβολαιο student στα 20€ το μήνα (με πάσο φίλου αλλά δεν φαίνεται πουθενά το όνομα του) στο όνομα μου και πήρα επιδότηση 160€(το συμβόλαιο γράφει 180€).Δυστυχώς έμεινα άνεργος τώρα και η απόσβεση λέει ότι είναι 100% για το πρώτο 18μηνο και θέλω την βοηθεια σας επειδή δεν έχω ξανακάνει συμβόλαιο:Πρέπει να πληρώσω στην Cosmote 180€ ή άλλο είναι το ποσό;Αν δεν πληρώσω και αλλάξω αριθμό(έχουν την διεύθυνση έτσι και αλλιώς να μου στείλουν κάποιο χαρτί) τι μπορούν να με κάνουν και πόσες πιθανότητες υπάρχουν να κάνουν κάτι;Έστειλα ένα μήνυμα στην Cosmote να μάθω και μου λένε ότι πρέπει να κάνω αίτηση διακοπής για να μάθω το ποσό.Ευτυχώς έχω κάποια χρήματα στην άκρη και ο σκοπός μου είναι να τους πληρώσω την ρήτρα γιατί μέχρι να ξαναβρώ δουλειά δεν θέλω να το έχω στο κεφάλι μου...Παρολαυτα δεν μπορώ να πληρώσω κάποιο πολύ τρελό ποσό.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#561337 Λοιπόν η wind γ@μιέται.....

https://www.digitallife.gr/wind-tropopo ... itis-49757


Από 14 Φεβρουαρίου 2019, τροποποιείται το μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, με τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς 8€ στην 1η ανανέωση από 10€ κι άνω. Συγκεκριμένα, το τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς αλλάζει σε 10€ και θα εφαρμόζεται αυτόματα στην 1η ανανέωση από 12€ κι άνω, ενώ τα δωρεάν 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα θα αποδίδονται στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα. Ταυτόχρονα με την καταβολή του τέλους, συνεχίζουν να αποδίδονται αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες.


Ήταν "τζάμπα" κάθε φορά που έβαζες 10€ και σου έδινε 300 λεπτά προς όλους. Μετά 5€ το χρόνο, μετά 10€ μετά 12€, τώρα 30€... Το 10€ έγινε 12€ και γενικά δεν είναι το οικονομικό μόνο, αλλά η συμπεριφορά που μου τη δίνει....
+ ότι έχει το χειρότερο σήμα από όλες....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#561341 Το σήμα της Wind είναι παρόμοιο με της Vodafone στο 99% των περιπτώσεων. Οι δυο τους ουσιαστικά εδώ και χρόνια αναπτύσσουν από κοινού το δίκτυο, με την θυγατρική τους εταιρεία Victus.
Όσον αφορά όμως την εμπορική τους πολιτική, είναι απλά κοντόφθαλμοι: η πραγματική τους δύναμη ήταν τα φτηνά πακέτα του F2G. Αν τα κάνουν ακριβά, ποιος θα τους προτιμήσει;
:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#561395 Τι καταπληκτικό που είναι το whats up της Cosmote στα 7,5 Ε !!!

Με λίγο προσοχή τον 1ο μήνα φουλάρεις MB στο Reload και μετά είσαι άπλας ( έγω βάζω 10Ε και κάθε 4-5 μήνες ανανεώνω με τα ρετάλια )

όποτε θέλω μνμ κάνω ένα "πάρε δώσε" καμιά 50 ΜΒ και παίρνω τα μνμ που θέλω .

Σ Ω Θ Η Κ Α Μ Ε ( οικογενειακώς )
Άβαταρ μέλους
By corsair
#561410 Σημερα εκλεισα αισιως 9 μηνες περιμένωντας την περιφημη οπτικη ινα της HCN, σε περιοχή που καλυπτουν. Επειδη το αστειο τράβηξε και επειδη διαβαζα πως αλλοι περιμένουν 15 μήνες, είπα να δώσω ένα τελος. Παω απο τα γραφεία τους και τους λέω ακυρο για την τάδε οδο... κοιταει τα χαρτιά και μου λεει "ναι, και βλέπω το αιτημα σας δεν προχωρησε".... 9 μηνες κοροιδευομασταν.

Φορθνετ προπληρωμενο 24αρι λοιπον....
Άβαταρ μέλους
By Morx
#561501 Εδω και 3 μηνες παρα κατι μερες, εχω αιτηθει μετακομιση γραμμης στη Nova.

ΝΑΙ, 3 μηνες για να με συνδεσουν!

Κυριολεκτικα εχω εκνευριστει γιατι ναι μεν με Mobile internet κουτσα στραβα με περιορισμενο το browsing παλευεται αλλα δεν γινεται να τραβιομαστε στα πεθερικα με τα λαφτοφ παραμασχαλα για να κατεβασουμε ταινιες, να κανουμε κανα Steam/Battlenet/LOL/etc update ή να κατεβασουμε ταινια...

Εχω δεσμευση συμβολαιου μεχρι τον Ιουνιο.
Ξαναλεω, κανουν να με συνδεσουν σχεδον 3 μηνες μεχρι στιγμης και ουτε φαινεται φως στο τουνελ.
Δικαιολογιες που ακουω:
1) Δεν υπαρχει πορτα
2) Βλαβη γραμμης
3) Ο ΟΤΕ αντιμετωπιζει προβλημα

και αλλες παπαριες ...

ΒΑΡΕΘΗΚΑ.


Σε αυτη την περιπτωση υπαρχει καποιος νομος, καποια αποφαση, κατι, που να με απαλασσει απο το γαμωσυμβολαιο τους?
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#562192 Corsair, baseus μπαίνουμε; :hmmm:

https://www.gearbest.com/stands-holders/pp_624281.html



Δεν θέλω με μαγνήτη, γιατί δεν φοράω πάντα θήκη και δεν θέλω να κολλάω |λογοκρισία| στην πλάτη του τηλεφώνου. :oops:
Άλλωστε η χρήση θα ναι περιστασιακή, μια φορά το μήνα όταν κάνω ταξίδι με το αμάξι και θέλω gps. Οπότε δε με χαλάει να χάσω την ευκολία στο βάλε-βγάλε του μαγνήτη.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#562194 " No more shipping method to Greece "
υπάρχει πάντως σε amazon και skroutz, με μέτριες προς καλές κριτικές.

εγώ σκέφτομαι να το δοκιμάσω γιατί επίσης δεν τρελαίνομαι για μαγνήτες.

ερώτηση κιόλας γι' αυτούς, αν τους βάλεις μεταξύ τηλεφώνου και θήκης στέκονται σωστά στο ίδιο σημείο ή σιγά-σιγά "γλιστράνε" με τη βαρύτητα;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#562197 Ανανέωσα σήμερα για 2 χρόνια με vodafone home:
- 24mbps (συγχρονίζει στα 21)
- απεριόριστα σταθερά εσωτερικού
- 1600' προς σταθερά εξωτερικού
- 240' προς κινητά εσωτερικού (αδιάφορο)
19,73 € (τελική με όλους τους φόρους)
Άβαταρ μέλους
By GTS
#562201
Anonymous Founder έγραψε:Μια χαρά φαίνεται, η Wind ξαναλέω, πάει ν' αυτοκτονήσει εμπορικά ακριβαίνοντας το F2G. :help:

είμαι κοντα να το κοψω το F2G. Το μονο που με κραταει είναι τα φθηνα/δωρεαν πακετα δεδομενων το καλοκαιρι στις διακοπες και το γεγονος ότι συνηθως εκει που μενω εχω δυνατο σημα. Κατά τα αλλα δεν συμφερει πια. Το 300αρι δεν με ενδιαφερει πια.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#562205
ArrowsFA1 έγραψε:" No more shipping method to Greece "
υπάρχει πάντως σε amazon και skroutz, με μέτριες προς καλές κριτικές.

εγώ σκέφτομαι να το δοκιμάσω γιατί επίσης δεν τρελαίνομαι για μαγνήτες.

ερώτηση κιόλας γι' αυτούς, αν τους βάλεις μεταξύ τηλεφώνου και θήκης στέκονται σωστά στο ίδιο σημείο ή σιγά-σιγά "γλιστράνε" με τη βαρύτητα;

Ναι. Ενδεικτικά το βαλα το λινκ, για τα χαρακτηριστικά και την παρουσίαση. Από Ελλάδα θα το πάρω.

Τον μαγνήτη τον κολλάς (με αυτοκόλλητο είναι) είτε στην πλάτη του τηλεφώνου, είτε στην θήκη.
Δε νομίζω να είναι σταθερό αν απλά το πετάξεις ανάμεσα στην θήκη και στο κινητό.