Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#557195 Βάλε κινητό και laptop/σταθερό να παίζουν ταυτόχρονα netflix +gaming για να δεις αν έχεις αρκετό bandwidth.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#557201
g47 έγραψε:Για να δοκιμασω πρεπει να αγορασω tv box και αν μου κοβεται δε μου κανει. :lol:
H τηλεόραση αν είναι smart θα πρέπει να μπορεί από μόνη της να δει netflix.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#557208 Θα έχεις αρκετό lag.
Netflix θα βλέπουν κανονικά
Άβαταρ μέλους
By corsair
#557221
vasilis έγραψε:Θα έχεις αρκετό lag.
Netflix θα βλέπουν κανονικά


στο lag βοηθάει πολυ να μην έχεις @@@ ρούτερ και να έχεις βάλει τα σωστα priorities στο traffic.
Άβαταρ μέλους
By g47
#557225 Δεν ειναι smart, γι'αυτο και το σκεφτομαι.
Θα βαλω 4 συσκευες ταυτοχρονα και θα το δω ευχαριστω.
Εχουμε κανενα γενικο οδηγο για τα priorities? Να ξερω τι ψαχνω.
Router εχω αυτο

Εικόνα

Κανενα παραπονο προς το παρον σε νορμαλ χρηση.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#560973 Τα πεθερικά είχαν ένα παλιό modem-router της Linksys που τους είχα δώσει αλλά φαίνεται χάλασε και ο άνθρωπος που έχουν για όλες τις ηλεκτρικές-ηλεκτρονικές-κομπιουτερικές δουλειές τους έβαλε ένα ZTE Speedport 2i. Μοιάζει να λειτουργεί ικανοποιητικά και επιτέλους πιάνει σήμα μέσω του dongle του η τηλεόρασή τους (για να μπαίνει youtube η πεθερά να βλέπει σειρές).
Τι πράμα είναι αυτό, καλό κακό μέτριο, έχει καλό σήμα, κάτι να προσέξω;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560984 As long as
Άβαταρ μέλους
By elteo
#560990 Είναι το δωρεάν που δίνει η cosmote. Για τζάμπα μια χαρά είναι.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#561216
Eliaskat έγραψε:ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε
Συμφωνώ απόλυτα για την περίπτωση αυτή και δεν σκόπευα να το πειράξω παρά μόνο αν μου λέγατε ότι έχει κάποιο γνωστό θέμα και μια ρύθμιση αν την αλλάξω θα γίνει πολύ πιο σταθερό/γρήγορο/ασφαλές κλπ θα το έκανα.
Σας ευχαριστώ, θα τους πω ότι είναι μια χαρά να μην ανησυχούν.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#561255 Sknipper,το πρώτο πήρε φωτιά στο 10μηνο :rant: ,το δεύτερο.....στους 11 μήνες ακριβώς :vava:
Τα συγκεκριμένα ήταν τα φθηνότερα,με διαφορά απο τα άλλα 3 που είχε να επιλέξει,ο γερμανός επενδυτης του οτε,εεε λάθος,cosmote :) Aν ρωτήσεις σε ενα κατάστημα ή σε μια elta courier θα μάθεις πόσα δίνουν κάθε εβδομάδα,σαν αντικατάσταση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#561285 Για απλή χρήση την κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους και αν χαλάσει το αλλάζουν τσάμπα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#561295
Dimitris_P έγραψε:Για απλή χρήση την κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους και αν χαλάσει το αλλάζουν τσάμπα


Χμμμ, θεωρω οτι δεν υπάρχει πλεον απλη χρήση... οταν εναν νοικοκυριο εχει 1 PC, 1 smart tv ή BOXακι, κανα 2-3 κινητά, 1 printer, τα οποια κάθονται ασύρματα πάνω στο ρουτερ. Δεν μιλάω για κάνω Miragoσπιτo που βλέπει τον σκύλο απο 500 κάμερες. :inlove:

Δεδομένων των συνθηκων τα του κιλου ρουτερ τα βρίσκω οριακά.