Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#561277 Βρε σεισμικ μου, καταλαβαίνει έστω το 1% των εννοιών που αναμασάς ;

Τα μισά πυ γράφεις δεν βγάζουν κανένα νόημα
Άβαταρ μέλους
By seismic
#561281
red_monster έγραψε:Βρε σεισμικ μου, καταλαβαίνει έστω το 1% των εννοιών που αναμασάς ;

Τα μισά πυ γράφεις δεν βγάζουν κανένα νόημα
Δεν πειράζει Μου αρκεί που με καταλαβαίνουν οι καθηγητές και οι κριτές στα επιστημονικά περιοδικά. Εγώ καλά τα λέω. Εσείς δεν θέλετε να τα καταλάβετε. Άλλωστε οι συντονιστές μου απαγορεύουν να μιλώ για άγκυρες. Ποιος ο λόγος να επιμένω?
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#561299 Για να μην νομίζεις ότι είμαστε τίποτα ακατάδεκτοι :shifty: , μπορείς να περάσεις από το γραφείο συζητήσουμε για ότι μελέτη θεωρείς οτι χρειάζεσαι. :shifty: :shifty:

Παρέχουμε διεπιστημονική προσέγγιση όλων των ειδικοτήτων :shifty:
Άβαταρ μέλους
By seismic
#561382
red_monster έγραψε:Για να μην νομίζεις ότι είμαστε τίποτα ακατάδεκτοι :shifty: , μπορείς να περάσεις από το γραφείο συζητήσουμε για ότι μελέτη θεωρείς οτι χρειάζεσαι. :shifty: :shifty:

Παρέχουμε διεπιστημονική προσέγγιση όλων των ειδικοτήτων :shifty:

Αν θες συνεργασία στείλε διεύθυνση και τηλέφωνο στο lymperis_ios@yahoo.com
Τελευταία επεξεργασία από seismic και 18 Ιαν 2019, 16:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By seismic
#561468 Αυτό εξηγώ... Όπως βλέπετε στο σχέδιο... Ο σεισμός δίνει επιτάχυνση μετατόπισης Α και η πλάκα αδράνεια Β αυτές οι εντάσεις δημιουργούν την στροφή Γ Το τοίχωμα παραλαμβάνει την αδράνεια Β από το δώμα και την κατεβάζει διαγώνια όπως δείχνουν τα βελάκια ( 1 ) κάτω στην άρθρωση Στην άρθρωση υπάρχει περιστροφή και δημιουργεί ανοδικές εντάσεις αυτές που δείχνουν τα βελάκια ( 2 ) οι οποίες καταλήγουν στο άνω άκρο του τοιχίου ( 3 ) Ο μηχανισμός τις παραλαμβάνει από το άνω άκρο και τις στέλνει μέσα στο έδαφος όπως δείχνουν τα βελάκια ( 3 ) Κατ αυτόν τον τρόπο σταματάμε την στροφή του τοιχώματος προερχόμενη από την ροπή ανατροπής που επιφέρει την κάμψη του κορμού του και το ανασήκωμα του πέλματος της βάσης του. Ερώτηση. Αν σταματήσουμε την την ροπή ανατροπής που επιφέρει την κάμψη του κορμού του και το ανασήκωμα του πέλματος της βάσης του τότε θα υπάρχει παραμόρφωση και εντάσεις στην δοκό και την πεδιλοδοκό? Απάντηση ... φυσικά όχι. Σταμάτησα τις αντίρροπες ροπές στους κόμβους. Απλό.
Εικόνα
Παραμένω η ποιο δημοφιλή δημοσίευση του επιστημονικού περιοδικού με κριτές μέσα σε εκατοντάδες άλλες!
https://www.scirp.org/journal/HottestPa ... rnalID=788
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#561510 κάθε χρόνο τα ίδια ρε φούστη, σε λίγο θα αναστηθεί ο φρέντυ υδράργυρος να τραγουδήσει βοημική ραψωδία