Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By afentis
#560838 Καλησπέρα στην ομάδα. Έφτασε η ώρα να πάρω το πρώτο μου αυτοκίνητο και είμαι ανάμεσα στο 208 gt line(1200cc 110hp) και το fiesta st line (1000cc 140hp). Το fiesta έχει πιο μικρούς χώρους ενώ το peugeot έχει πολύ μίνιμαλ εσωτερικό(πάντα έτσι όπως τα είδα εγώ). Οποιαδήποτε άποψη καλοδεχούμενη,αν έχετε να προτείνετε και κάποιο άλλο μοντέλο που δεν είχα σκεφτεί θα βοηθούσε πολύ.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#560841 Αν θες μεγαλύτερους χώρους θα μπορούσες να δεις και το Seat Ibiza FR είτε με τα 115 είτε με τα 150 άλογα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#560853 Χοντρική τα πήρατε τα γκζιάομιπώςταλένετέλοςπάντωνε; :lol:

+1 για Fiesta. Πολλά τα θετικά, ο ecoboost, ο εξοπλισμός, το στήσιμο. Πολύ ολοκληρωμένο τουτούνι ΙΜΗΟ, και γύρω στα 17,000 αν δεν κάνω λάθος.
Άβαταρ μέλους
By afentis
#560856 Τι φάση και όλοι λέτε μόνο το φιέστα; :lol: Η τιμή είναι γύρω στα 18.000,και σε επίπεδο εξοπλισμού πάνω κάτω και τα 2 έχουν τα ίδια. Έχετε ακούσει κάτι κακό για το 208;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#560863 Θα σ' αρέσει σ έναν χρόνο να κυκλοφορεις με αυτοκίνητο που θα θεωρείται παλιό?
Νομίζω παρουσιάζεται η νέα του γενιά.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ στο Fiesta είναι ότι τα πίσω του φωτα κάνουν μια περίεργη γωνία αλλά αυτό είναι δικό μου ocd.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By fot
#560865 Αν το εσωτερικό του 208 δεν σε συγκινεί τόσο ώστε να το πάρεις με την μια, τοτε δεν έχεις να δεις κάτι άλλο. Φιεστα 140 και από εμένα.


< >
Άβαταρ μέλους
By alexm
#560964 Έχοντας οδηγήσει και το fiesta St line και το ibiza fr, έχω να πω ότι εκτός και αν θες adaptive cruise, το ibiza είναι ανώτερο και σε επιδόσεις και σαν χώρους.

Επίσης είναι φθηνότερο.


.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#560965 Κι από μένα fiesta ανάμεσα στα δυο λόγω του ότι είναι πιο φρέσκο μοντέλο στην αγορά και το 208 φαίνεται πιο "κουβάς" στα δικά μου μάτια..Θα πρότεινα κι εγώ να ρίξεις ένα βλέφαρο στο Ibiza fr 150..Είναι vfm..


< >
Άβαταρ μέλους
By theo13
#561011
alexm έγραψε:Έχοντας οδηγήσει και το fiesta St line και το ibiza fr, έχω να πω ότι εκτός και αν θες adaptive cruise, το ibiza είναι ανώτερο και σε επιδόσεις και σαν χώρους.

Επίσης είναι φθηνότερο.


.



ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΙΜΠΙΘΑ Ο ΑΘΡΩΠΟΣ ΛΕΜΕ
Άβαταρ μέλους
By alexm
#561012
theo13 έγραψε:
alexm έγραψε:Έχοντας οδηγήσει και το fiesta St line και το ibiza fr, έχω να πω ότι εκτός και αν θες adaptive cruise, το ibiza είναι ανώτερο και σε επιδόσεις και σαν χώρους.

Επίσης είναι φθηνότερο.


.



ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΙΜΠΙΘΑ Ο ΑΘΡΩΠΟΣ ΛΕΜΕ
Είπε κάτι και το χασα;

.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#561223 Εγω ειδα αυτα τα αυτοκινητα με αλλο βασικο κριτηριο (χωρους). Θα πρεπει να σκεφτεις για ποσα χρονια θα κρατησεις το αυτοκινητο. Σε συνδυασμο και με την ηλικια σου, αν στο αναμενομενο διαστημα κατοχης του αυτοκινητου υπαρχει προοπτικη οικογενειας, το Fiesta δεν κανει. Το Ibiza, απο την αποψη αυτη, υπερτερει ολοκληρωτικα, ενω δεν ειναι κακο και σε κανεναν αλλον τομεα.