Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#560169
mousatos έγραψε:Αλλά ακόμα πιο χαζοί είναι αυτοί που τον φέρανε , μαζί με τους άλλους τους παππούδες. Πού πας ρε Γιαννακό με τους ξοφλημένους; μου θες και πιπίνο μετά;

Ετοιμάζει λέει επιστροφή Πέιν ο dpg.
Δεν μπορεί. Τους δίνει καλό πράμα και γυρνάνε σαν...εθισμένοι :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560172 Δεν τον θυμάμαι αυτόν αλλά όποιος και να να'ναι , θα'ναι καλύτερος από τον Παπαγιάννη. Εγώ θα έφερνα Μαυροειδή πάντως .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560536 Πριν από κάμποσα χρόνια.
https://www.4troxoi.gr/phpBB3/viewtopic ... 661&hilit=Μπόγρης#p2241661

mousatos έγραψε:Μπόγρης , ΞΕΡΕΙ μπάσκετ.


Όποιος έχει μάτια βλέπει.

http://www.gazzetta.gr/basketball/eurol ... ehei-aitia
<<Ο Έλληνας σέντερ το κατάφερε και για αυτό δέχτηκε τα εύσημα του Ντέιβιντ Μπλατ ο οποίος μετά τον Προμηθέα δήλωσε... «Αυτό που έχει κάνει ο Γιώργος Μπόγρης στα τελευταία παιχνίδια με τον σημαντικό χρόνο που του έχει δοθεί δείχνει πόσο επαγγελματίας είναι και τι προσωπικότητα και χαρακτήρα έχει. Και να σας πω την αλήθεια, είμαι στον χώρο πολλά χρόνια όπως ξέρετε και με την θέληση του Θεού θα παραμείνω για κάμποσα ακόμα, αλλά όπου πάω θα πάρω μαζί μου αυτόν τον παίκτη. Για αυτό και ο Ολυμπιακός τον πήρε πριν έρθω εγώ. ΓιατΊ το κατάλαβαν αυτό. Είναι αυτό που θέλει η ομάδα».
Άβαταρ μέλους
By edmond
#560619 Και η Κοκκίνου γι' αυτό τον είχε τόσα χρόνια. Ωριμότητα. Τόνοι απο δαύτη ξεχειλίζουν. Την βλέπουμε και στον τρόπο που σβουρλίζει την πετσέτα του στον πάγκο(αφού τον έχει γυαλίσει 2-3 φορές :roll: ) σε κάθε καλάθι συμπαικτών του.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560631 Είχε τα προσόντα για καλύτερη καριέρα αλλά ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος που χαράμισε το ταλέντο του .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560646 Εν τω μεταξύ ο Κιλπάτρικ Βγήκε τεφαρίκι. Με τη Κύμη σήμερα έκανε καλό παιχνίδι ,όπως και ο Βουγιούκας :inlove: βεβαίως-βεβαίως. Κάνας εκ των έσω να μας πληροφορήσει για ποιό λόγο είναι σε δυσμένεια και τον βάζουν μέσα στη χάση και στη φέξη;
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 14 Ιαν 2019, 21:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#560647 Εγώ, έτσι όπως τον έχω δει πάντως, δε μου φαίνεται να ξέρει και κανένα τρελό μπάσκετ.
Απλά απ' ότι φαίνεται μπορεί να κάνει τα βασικά, να στήσει ένα πικερό και να του βγάλει πάσα "πάρε-βάλε" ο εκάστοτε Σπανούλης.
Και παρά το κορμί του, έχω δει να τον πάνε καροτσάκι με πλάτη μέσα στη ρακέτα αντίπαλοι με μικρότερο όγκο.
Επίσης αρκετές φορές στα ριμπάουντ δεν κάνει σωστό μπλοκ άουτ και του βγαίνει μπροστά ο αντίπαλος ψηλός.
Γενικά δλδ τίποτα ιδιαίτερο, αλλά για τρίτο σέντερ σε ομάδες με το μπάτζετ του Ολυμπιακού/παναθηναικού κλπ μπορεί να κάνει.
Βέβαια ούτε εγώ ξέρω κανα τρελό μπάσκετ, ας μας πουν οι πιο ειδικοί.

*Για τον Μπόγρη τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560650
Bayern7 έγραψε:Απλά απ' ότι φαίνεται μπορεί να κάνει τα βασικά, να στήσει ένα πικερό και να του βγάλει πάσα "πάρε-βάλε" ο εκάστοτε Σπανούλης.

Αυτό το κάνει καλά. Συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560998 Παίζει αυτή τη στιγμή live συνέντευξη του Μπλατ στο gazzeta.gr για το παιχνίδι με την Χίμκι και ο δημοσιογράφος ρωτάει (στα ελληνικά):
Μακάκας δημοσιαγράφος : περιγράψτε μας την Χίμκη με μία λέξη
Απαντάει ο Μπλάτ (με ύφος απορημένο , μα με μια λέξη?? wtf , τί με ρωτάει τώρα το βλαμμένο; ) , versatile.
-ver-sa-tile ?? ρωτάει η ξανθιά μεταφράστρια
-Μπλάτ : εχουν πολλούς παίχτες που μπορούν να κάνουν διάφορα πράγματα .
- συγνώμη λέει η ξανθιά μεταφράστρια , τη λέξη δεν την ήξερα.

Τι κάνεις εκεί κορίτσι μου;
Ωραία εικόνα δώσαμε στον άνθρωπο με δυο άσχετους να του παίρνουν συνέντευξη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#561472 Ο ΠΑΟ μάζεψε όλα τα καθυστερημένα , και τον προπονητή μαζί.
Γιατί, προπονητής που επιμένει να χρησιμοποιεί τον ΠΑΠJ είναι χαζός.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#561481 Οι πιθανότητες βέβαια η Ζαλγκίρης να παίζει ντοπέ (γενικά όχι μόνο σήμερα) είναι στο 98,6% . Όσες φορές την έχω δει , στο β' ημίχρονο ανεβάζει ταχύτητα λες και έβαλε νίτρο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#561486 Σα ζαλισμένα κοτόπουλα έτρεχαν οι δικοί μας στο β' ημίχρονο. Κλάταραν και σωματικά και πνευματικά.