Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#560109
mousatos έγραψε:Εύχομαι να φας μια φυματίωση να στρώσεις.
Nice.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#560119
VPap έγραψε:
mousatos έγραψε:Εύχομαι να φας μια φυματίωση να στρώσεις.


Εγω παλι δεν εύχομαι να πεσει το μερισμα της μπι πι 99.9%. :)


Και να χρειαστεί να μεταναστεύσει στην Βουλγαρία και να τον κοιτάνε στα δόντια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#560140
mousatos έγραψε:Εύχομαι να φας μια φυματίωση να στρώσεις.
Αυτή η σκατοψυχιαση γιατι σου βγαίνει τώρα τελευταία.
Επίσης επειδή καποια στιγμη κέρδισες μια πράσινη κάρτα δε νομίζω πως σε κάνει expert στα της μετανάστευσης και της ζωής στις ΗΠΑ.
Έχεις πατήσει αλήθεια ποτέ το πόδι σου εκεί έστω και σαν τουρίστας;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#560143
mirage έγραψε:
mousatos έγραψε:Εύχομαι να φας μια φυματίωση να στρώσεις.
Αυτή η σκατοψυχιαση γιατι σου βγαίνει τώρα τελευταία.
Επίσης επειδή καποια στιγμη κέρδισες μια πράσινη κάρτα δε νομίζω πως σε κάνει expert στα της μετανάστευσης και της ζωής στις ΗΠΑ.
Έχεις πατήσει αλήθεια ποτέ το πόδι σου εκεί έστω και σαν τουρίστας;


Και αν καποιος πηγε επισκεψη μερικες φορες εκει παλι δεν του πεφτει λογος τι κανουν στις ΗΠΑ. Περα ότι δεν θα εχεις και καλη γνωση της ζωης εκει περα. Μονο Αμερικανοι πολιτες μπορουν να εχουν γνωμη για θεματα που αφορουν την χωρα τους.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#560145 Προφανώς και ο τουρίστας δεν μπορεί να έχει γνώμη και προφανώς οι ξένοι μονο αποψη μπορει να έχουν και δεν τους πέφτει λόγος για το τι κάνουν οι ΗΠΑμερικανοι. Βέβαια συνήθως τα παλικάρια που ανέφερα πιο πάνω θέλουν ντε και καλά να έχουν γνωμη για το τι κάνουν όλοι οι άλλοι στις χώρες τους. Υπαρχει μια αντίφαση σε αυτό αλλα δε βαριέσαι.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560148
mirage έγραψε: θέλουν ντε και καλά να έχουν γνωμη για το τι κάνουν όλοι οι άλλοι στις χώρες τους. Υπαρχει μια αντίφαση σε αυτό αλλα δε βαριέσαι.


mirage έγραψε:Εχω συναδελφο στην South Carolina που έχει ξεκινήσει ερανο για να βοηθήσει τον Donald να πληρώσει τον φράχτη τι να λέμε τωρα... Φυσικά και το υπόλοιπο 90% των λευκών συναδελφων από το ίδιο μέρος ψηφίζουν δαγκωτό Donald. Τα ακούω αρκετα συχνά...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#560150
GTS έγραψε:
elteo έγραψε:
Κάπου διάβασα ότι ο Καναδάς θα πάρει 1 εκ. μετανάστες στα επόμενα 3 χρόνια. Τους χρειάζεται.

πως το ξερεις?


Σου είπα το διάβασα.

Ο Καναδάς χρειάζεται... 1 εκατ. μετανάστες στα επόμενα τρία χρόνια
https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/16 ... ria-xronia
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#560152
mirage έγραψε:
mousatos έγραψε:Εύχομαι να φας μια φυματίωση να στρώσεις.
Αυτή η σκατοψυχιαση γιατι σου βγαίνει τώρα τελευταία.
Επίσης επειδή καποια στιγμη κέρδισες μια πράσινη κάρτα δε νομίζω πως σε κάνει expert στα της μετανάστευσης και της ζωής στις ΗΠΑ.
Έχεις πατήσει αλήθεια ποτέ το πόδι σου εκεί έστω και σαν τουρίστας;


An idle mind is devil's workshop :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#560156
mousatos έγραψε:
mirage έγραψε: θέλουν ντε και καλά να έχουν γνωμη για το τι κάνουν όλοι οι άλλοι στις χώρες τους. Υπαρχει μια αντίφαση σε αυτό αλλα δε βαριέσαι.


mirage έγραψε:Εχω συναδελφο στην South Carolina που έχει ξεκινήσει ερανο για να βοηθήσει τον Donald να πληρώσει τον φράχτη τι να λέμε τωρα... Φυσικά και το υπόλοιπο 90% των λευκών συναδελφων από το ίδιο μέρος ψηφίζουν δαγκωτό Donald. Τα ακούω αρκετα συχνά...
Ναι αλλα εγω δεν συμφώνησα με την άποψη του GTS πως δεν εχω δικαίωμα να εκφράζω γνωμη για τον κάθε ψυχακια WASP που μαζεύει πυρομαχικά σπιτι του σε περίπτωση που χρειαστεί να αμυνθεί κατά της Αμερικανικής κυβέρνησης αμα πεσει στα χέρια τπτ σοσιαλιστών κλπ κλπ.
Γενικά ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#560162
elteo έγραψε:
GTS έγραψε:
elteo έγραψε:
Κάπου διάβασα ότι ο Καναδάς θα πάρει 1 εκ. μετανάστες στα επόμενα 3 χρόνια. Τους χρειάζεται.

πως το ξερεις?


Σου είπα το διάβασα.

Ο Καναδάς χρειάζεται... 1 εκατ. μετανάστες στα επόμενα τρία χρόνια
https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/16 ... ria-xronia


Ο στοχος είναι να παρουν 1 εκατ, όμως είναι υπερβολικος και είναι λαθος επιλογή της παρουσας κυβερνησης την οποια με πρωτη ευκαιρια θα την καταψηφησω σε αυτό το θεμα. Η χωρα δεν εχει δουλειες για 1 εκατ ατομα οποτε σιγουρα δες τους χρειαζεται. 1 εκατ επενδυτες χρειαζεται.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#560163
mirage έγραψε:Προφανώς και ο τουρίστας δεν μπορεί να έχει γνώμη και προφανώς οι ξένοι μονο αποψη μπορει να έχουν και δεν τους πέφτει λόγος για το τι κάνουν οι ΗΠΑμερικανοι. Βέβαια συνήθως τα παλικάρια που ανέφερα πιο πάνω θέλουν ντε και καλά να έχουν γνωμη για το τι κάνουν όλοι οι άλλοι στις χώρες τους. Υπαρχει μια αντίφαση σε αυτό αλλα δε βαριέσαι.


Δεν ξερω αν θελουν να εχουν γνωμη, συνηθως δεν ενδιαφέρονται τουλάχιστον αυτοι που εχω μιλησει. Σε κάθε περιπτωση η Αμερική είναι ο ισχυρος οποτε σε μερικα πραγματα μπορει να λεει τι θελει.

Τωρα να πας για δουλεια στην αμερικη και να τους λες τα διαφορα που γράφονται εδώ γιατι δεν το κανεις να δεις τι θα σου πουν?

Πες τους να ανοιξουν τα σύνορα να περασουν 50 εκατ από την λατ Αμερική :lol: