Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#558855 Το black mirror ένωσε τις δυνάμεις του με seismic και μας τίναξε τα μυαλά στον αέρα πάλι. :metalo:

Μόνο καί μόνο για την αλληλεπίδραση που πρόσφερε με τον τηλεθεατή άξιζε να Netflix, υποθέτω χάθηκε η μισή μαγεία . :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#559291 Ναι, είδα όσα είδα, δεν είναι άσχημο. Θα το προτιμούσα πιο Jack Ryan και λιγότερο Jason Bourne βέβαια...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#559718 To prime έχει υπότιτλους στα ελληνικά; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#559741 Τελείωσα το "The americans".
Μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις καθώς τρελαίνομαι για το κατασκοπικό είδος και το γενικότερο πολύ πετυχημένο ύφος της σειράς. Έχω μόνο καλά λόγια να πω παρά το γεγονός ότι κάπου στις σαιζόν 4 και 5 ήταν λίγο επαναλαμβανόμενη-ανούσια.
Τώρα να δω τι θα κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#559745 Dogs of Berlin
Ενδιαφέρουσα γερμανική αστυνομική σειρά, είδαμε το πρώτο επεισόδιο χθες βράδυ στο Netflix και θα την συνεχίσουμε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#559750
sargus έγραψε:Τελείωσα το "The americans".
Μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις καθώς τρελαίνομαι για το κατασκοπικό είδος και το γενικότερο πολύ πετυχημένο ύφος της σειράς. Έχω μόνο καλά λόγια να πω παρά το γεγονός ότι κάπου στις σαιζόν 4 και 5 ήταν λίγο επαναλαμβανόμενη-ανούσια.
Τώρα να δω τι θα κάνουμε.


Και μενα μου αρεσε. Δεν ειναι απο τις σειρες που σε κρατανε με κομμενη την ανασα, αλλα βλεπεται πολυ ευχαριστα και εχουν πιασει καλα το πνευμα της εποχης που διαδραματιζονται τα γεγονοτα.

Οσο για τις σαιζον και την κοιλια που εκανε σε καποια φαση, καμια εκπληξη. Το ιδιο συμβαινει στις περισσοτερες σειρες. Τις ξεχειλωνουν απλα επειδη πουλανε. Παιζουν αναμεσα πολλα ανουσια επεισοδια στα οποια δεν εξελισσεται η υποθεση. Μια καλη σειρα με 5 σαιζον θα ηταν τελεια αν την κανανε 3 σαιζον και μια με 9 σαιζον θα επρεπε να εχει 6 για να μη δινει την αισθηση της κοιλιας...

Και φυσικα μερικες σειρες δεν κανουν απλα κοιλια, αλλα απο καποια φαση και μετα κουραζουν εντελως και δε βλεπονται. Παλιοτερα σκεφτομουνα "ελα μωρε τοσες σαιζον ειδα, ας το τελειωσω να δω τι θα γινει". Πλεον δε βασανιζομαι αλλο. Οταν δω οτι το παραχεζουν το θεμα, απλα το σταματαω και διαβαζω μια περιληψη μετα απο 1-2-3 χρονια να δω πως τελειωσε!
Άβαταρ μέλους
By sargus
#559752 Το ενδιαφέρον είναι ότι η σειρά δεν έκανε πολύ καλά νούμερα, αλλά ο διευθυντής του καναλιού ένιωσε "committed" να την ολοκληρώσουν. Βοήθησε ότι η σειρά είχε διάσημους οπαδούς όπως ο Bertolucci, ο Obama κ.α.
Άβαταρ μέλους
By soch
#559980
sargus έγραψε:Τελείωσα χθες την 1η σαιζον του Bron...

Ψάχνω να βρω τις torrent εκδόσεις NoGRP/NorTV/NODLABS της πρώτης σεζόν αλλά όσες βρίσκω δεν seedαρουν.
Υπάρχει κάποιο ενεργό link διαθέσιμο;
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#559991
sargus έγραψε:Τελείωσα το "The americans".
Μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις καθώς τρελαίνομαι για το κατασκοπικό είδος και το γενικότερο πολύ πετυχημένο ύφος της σειράς. Έχω μόνο καλά λόγια να πω παρά το γεγονός ότι κάπου στις σαιζόν 4 και 5 ήταν λίγο επαναλαμβανόμενη-ανούσια.
Τώρα να δω τι θα κάνουμε.

+1 σε ολα, και επιπλεον ατου το οτι στηριζοταν σε παλια, καλη, "παραδοσιακη" :lol: κατασκοπεια και οχι σε ηλεκτρονικα, internet, drones, δορυφορους κτλ, οπως οι σειρες που διαδραματιζονται στη συγχρονη εποχη και με εχουν κουρασει.
Εφοσον σου αρεσε το Αμερικανς, είναι πιθανο να σου αρεσει και τo Deutchland 83, που αφορα την ιδια περιπου περιοδο, και μοιαζει στην υποθεση, αλλα εκτυλισσεται στη Γερμανια. Ειναι μινι σειρα και εχει και συνεχεια, την οποια δεν εχω δει ακομα.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#559998
soch έγραψε:Ψάχνω να βρω τις torrent εκδόσεις NoGRP/NorTV/NODLABS της πρώτης σεζόν αλλά όσες βρίσκω δεν seedαρουν.
Υπάρχει κάποιο ενεργό link διαθέσιμο;


Φίλε μου είχα κατεβάσει πριν πάρα πολύ καιρό από greek-team και δεν ξέρω τώρα αν υπάρχει κάπου. Αν μπορώ να στην ανεβάσω εγώ κάπου να την πάρεις, πολύ ευχαρίστως.

kantoniou έγραψε:Εφοσον σου αρεσε το Αμερικανς, είναι πιθανο να σου αρεσει και τo Deutchland 83, που αφορα την ιδια περιπου περιοδο, και μοιαζει στην υποθεση, αλλα εκτυλισσεται στη Γερμανια. Ειναι μινι σειρα και εχει και συνεχεια, την οποια δεν εχω δει ακομα.


Ευχαριστώ για την πρόταση. Μπήκε στη λίστα μου!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#560014 Αν θες στείλε μου πμ να στο στείλω με wetransfer. Νομίζω το έχω ακόμα.