Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#556474 Ντριφτη 58 κιλά flame και τελικά αυτοί που γραφαν μπούρδες μας το έκαναν μια χαρά ταληρακια (κι εγώ για τα pool cars δεν είχα καταλάβει ακριβώς τι ίσχυε).

Επί του πρακτεου δεν κελαηδησες: Kodiaq η Χ2;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#556476
KiloMeater έγραψε: το οτι μεταφέρεις τις αναζητήσεις απο το κινητό δε παίζεται... ψάχνεις απο το σπιτι που θα πας , μπαινεις βάζεις μπροστά και το εχεις έτοιμο
πλέον...)


Αυτο το εχουν τωρα πια ολα τα BMW (αρκει να εχεις Ναβι για να τρεξεις το λινκ με τον προορισμο).
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#556505 Η πιο έξυπνη κίνηση όσον αφορά μεγάλα οχήματα κ δη suv , ειδικά στην Ευρώπη κ στη Γερμανία, είναι το Leasing, ειδικά αν είναι κ παροχή από εταιρία. Δε δεσμεύεις το κεφάλαιο κ δε χάνεις στη μεταπώληση. Λόγω πετρελαίου οι τιμές αλλάζουν γρήγορα. Αγόρασε ένας γνωστός εδώ επταθέσιο Q7 52.000€ μεταχ. 2 ετών πριν 2 έτη κ του χρόνου τον Σεπτέμβριο απαγορεύεται να κυκλοφορήσει.

Ως ιδιώτης Leasing στη Γερμανία πάλι δε συμφέρει τόσο.

Άκουγα σήμερα πως ψηφίστηκε νέος νόμος για μείωση 35% ρύπων τα ερχόμενα χρόνια.

Νίκο εγώ θα σου έλεγα κ το tiguan με Panorama οροφή. Εφόσον ξέμπλεξες με καρότσια κτλ.


< >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#556509
EDDIE_147 έγραψε:Ντριφτη 58 κιλά flame και τελικά αυτοί που γραφαν μπούρδες μας το έκαναν μια χαρά ταληρακια (κι εγώ για τα pool cars δεν είχα καταλάβει ακριβώς τι ίσχυε).

Επί του πρακτεου δεν κελαηδησες: Kodiaq η Χ2;


Επί του πρακτέου έμαθε κι ο Νίκος μετά από 18 σελίδες τι είναι το πουλ καρ και ποιος πληρώνει τι.
Στο άλλο φόρουμ μπορεί και να μη μάθαινε ποτε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#556512 Πες μαρή. :x

Μπέμπα ή Τσέχα;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#556515
rx8_drifter έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Ντριφτη 58 κιλά flame και τελικά αυτοί που γραφαν μπούρδες μας το έκαναν μια χαρά ταληρακια (κι εγώ για τα pool cars δεν είχα καταλάβει ακριβώς τι ίσχυε).

Επί του πρακτεου δεν κελαηδησες: Kodiaq η Χ2;


Επί του πρακτέου έμαθε κι ο Νίκος μετά από 18 σελίδες τι είναι το πουλ καρ και ποιος πληρώνει τι.
Στο άλλο φόρουμ μπορεί και να μη μάθαινε ποτε :shifty:


Όταν εγώ είχα pool car και ex-van, εσύ ακόμα πήγαινες με το λεωφορείο αγαπητέ. :roll:

Τις εξυπνάδες, αλλού. Αν δεν καταλαβαίνεις να διαβάζεις και να κατανοείς Ελληνικά να ξεκινήσεις μαθήματα.

Βλέποντας το τελευταίο σου σχόλιο, σε τσούζει λίγο, ε? :shifty:

Υ.Γ. Δε σε ξέρω, δε με ξέρεις. Θα χρησιμοποιείς το nickname μου.
Άβαταρ μέλους
By soch
#556516 Νίκο μείνε στην ίδια μάρκα και χτύπα το Kodiaq. Είναι λίγο μεγάλο για πόλη αλλά εφόσον κρίνεις πως το Karoq δεν σε αρκεί, είναι μονόδρομος.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#556520 Ξαναπροτείνω το Renegade με μπαγκαζιέρα. Θα έχεις ένα μοντέλο πολύ πιο ευέλικτο και μανιτζέβελο από το Kodiaq, πολύ πιο όμορφο από το άχαρο κουτί. Θα πληρώνεις λιγότερα σε βάθος τετραετίας, θα είναι και λίγο πιο ικανό εκτός δρόμου. Θα ξεφύγεις κι από την Βαγκίλα.
Λόγω μικρότερων διαστάσεων, θα προκαλεί λιγότερο από το μαμούθ. Αυτό βέβαια μπορεί να είναι κι αρνητικό, αν υπάρχει κάποιος ενδοεταιρικός ανταγωνισμός κύρους μεταξύ των στελεχών.

Στα 1-2-3 ταξίδια το χρόνο, κουμπώνεις το φέρετρο στην οροφή κι έφυγες. Πιο σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι δε θα έχεις διαθέσιμες τις επτά θέσεις για όποτε χρειασθούν.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#556521 Λες

Dimsabas έγραψε:Αν δεν ήταν το θέμα των χώρων, θα πρότεινα το Renegade. Να δεις κάτι διαφορετικό. Ίσως με μπαγκαζιέρα οροφής;


Και σου απαντάει επι προσωπικού

Nikos! έγραψε:Γιατί βρε ψυχή μου να σκεφτώ μπαγαζιέρα οροφής ενώ το kodiaq στα 790 λίτρα χωράει σχεδόν το μισό renegade? :lol: ,

Δεν υπάρχει πλήρης ελευθερία. Επιλογές μόνο group vag & BMW. :rtfm:


Και του ξαναγράφεις το ίδιο :dizzy: :dizzy:

Dimsabas έγραψε:Ξαναπροτείνω το Renegade με μπαγκαζιέρα. Θα έχεις ένα μοντέλο πολύ πιο ευέλικτο και μανιτζέβελο από το Kodiaq, πολύ πιο όμορφο από το άχαρο κουτί. Θα πληρώνεις λιγότερα σε βάθος τετραετίας, θα είναι και λίγο πιο ικανό εκτός δρόμου. Θα ξεφύγεις κι από την Βαγκίλα.
Λόγω μικρότερων διαστάσεων, θα προκαλεί λιγότερο από το μαμούθ. Αυτό βέβαια μπορεί να είναι κι αρνητικό, αν υπάρχει κάποιος ενδοεταιρικός ανταγωνισμός κύρους μεταξύ των στελεχών.

Στα 1-2-3 ταξίδια το χρόνο, κουμπώνεις το φέρετρο στην οροφή κι έφυγες. Πιο σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι δε θα έχεις διαθέσιμες τις επτά θέσεις για όποτε χρειασθούν.






Γιατί βρε ψυχή μου δεν διαβάζεις όταν σου απαντάνε ?
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#556529 Το είχα δει τι απάντησε και θεώρησα σωστό να αναλύσω για ποιους λόγους είναι καλή εναλλακτική το Renegade. Εκείνος μόνο ξέρει πού κλίνει η ζυγαριά: ίδια χωρητικότητα αποσκευών αλλά κυκλοφορώ μονίμως με ένα τεράστιο αμάξι στο χάος της Αθήνας vs περίγελος επειδή έχω μπαγκαζιέρα.

Κωστή, το Arona είναι για σφιχτά πορτοφόλια, δεν προτείνεται σε λαρτζ καταστάσεις.
Επίσης, δεν παρεξηγείται ποτέ η εύθυμη διάθεση, μόνο τα κόμπλεξ.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#556530 Ναι μόνο που δεν μπορεί να διαλέξει εταιρικό από την Jeep, μόνο BMW και Vag λέμε :lol:
Νίκος! η Χ1 δεν αποτελεί επιλογή; Βλέπω έχει 505 λίτρα χώρο αποσκευών. Α βλέπω την έχεις στο πρώτο ποστ νομίζω χωροταξικά θα σε καλύψει καλύτερα από όλα τα υπόλοιπα premium X2, tiguan.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#556579
NiTse έγραψε:Ναι μόνο που δεν μπορεί να διαλέξει εταιρικό από την Jeep, μόνο BMW και Vag λέμε :lol:
Νίκος! η Χ1 δεν αποτελεί επιλογή; Βλέπω έχει 505 λίτρα χώρο αποσκευών. Α βλέπω την έχεις στο πρώτο ποστ νομίζω χωροταξικά θα σε καλύψει καλύτερα από όλα τα υπόλοιπα premium X2, tiguan.


Αποτελεί, απλά η Χ2 μου αρέσει περισσότερο. Έχει βγάλει και μια καλή προσφορά κιόλας.

Αλλά ΛΤΠΦ στα 24.500.