Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#551592 Το μόνο αρνητικό είναι ότι ζεσταίνεται αναίτια η αντλία. Σκουπίδια κλπ μπορεί να τραβήξει οποιαδήποτε στιγμή.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#551595 95 βαζω. Απλα μια στο τοσο κανω αυτο το πραγμα. Και για ψυχολογικους λογους:p

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#553046
Govus έγραψε:Μια είδηση που αφορά άλλες χώρες...

Εικόνα

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ium=social
Μην αγχώνεσαι, μόλις πάρει πάλι την ανηφόρα θα μας αφορά και μας.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#553069 Άρα προλαβαίνουμε να βάλουμε πετρέλαιο θέρμανσης πριν ξαναπεράσει το 1€.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#576900 Παιζει καμια οδηγια για να αλλαξουν αντλιες τα βενζιναδικα?
Πηγα να βαλω χθες σε μια bp και ξηλωναν τις παλιες αντλιες. Το βραδυ που περασα ειχε αλλες.
Διαφορετικη μανικα μου ειπε για τις αναθυμιασεις? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#576901 H BP το κανει εδώ και κάνα χρόνο, σε λίγο και τα ΕΚΟ, τουλάχιστον όσοι έχουν παλιές αντλίες, κτλ. Θα μάθω περαιτέρω και θα σου πω.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#576905 Σιγουρα παιζει το stage 2 (ανακτηση ατμων) για πρατηρια που βρισκονται κατω απο πολυκατοικιες η μεσα στον ιστο της πολης (κοντα σε χωρους συναθροισης κοινου)!
Απο εκει και περα απο οτι φαινεται η ΕΚΟ-BP τρεχει προγραμμα για αντικατασταση των αντλιων των πρατηριων τους στα πλαισια του εκσυγχρονισμου αυτων! Δεν ξερω τι παιζει απο αποψη κοστους για τους πρατηριουχους αλλα ειναι μια εξαιρετικη επιλογη παραυτα που συμβαλει ποικιλοτροπως στην βελτιωση του πρατηριου γενικοτερα... Ειτε αυτο αφορα στη χρηση συγχρονου εξοπλισμου, ειτε στην ομορφη εικονα των πρατηριων και την ομοιομορφια τους αλλα και στην μειωση του κοστους καθως τα ανταλλακτικα θα ειναι για εναν τυπο αντλιας και θα αφορα ολα τα πρατηρια!
Καλο θα ηταν να το εφαρμοσουν και αλλες εταιριες στην πολιτικη τους!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#610457 Τη μεγαλύτερη κλοπή από "αρρύθμιστη" αντλία παρατήρησα σήμερα. BMW E39 με ντεπόζιτο 70 λίτρων, μέγιστο γέμισμα από εντελώς άδειος, πιστοποιημένο από βενζινά με ίδιο αυτοκίνητο και βεβαιωμένο από μένα, 76λτ. Βάζω βενζίνη σήμερα χωρίς να έχω καν μπει στη ρεζερβα 8 λίτρων. Άρα περιμένω 76-8=68, το πολύ 68 δηλαδή αφού δεν είχε ανάψει λαμπάκι. Κατάφερε και μου έβαλε 79+....
Μετά από σχετική δήλωση μου ότι δεν χωράει τόσο κλπ κλπ πλήρωσα για 68. Αλλά έχω και την απόδειξη της αντλίας με τα 79+. Σουβενίρ...

< >
Άβαταρ μέλους
By Morx
#610465 Δεν ξερω εαν το εχω ποσταρει παλιοτερα, αλλα με εχουν κατακλεψει.
Ο πρατηριουχος με κοιταει σαν βλαμμενος οταν του ειπα (μεσες ακρες) πως σε μια μηχανη δεν γινεται να μπουν ετσι ευκολα 6 λιτρα παραπανω!
Με κοιταει σαν χανος, για αρκετα δευτερολεπτα.
Ο πρατηριουχος πολυ πιθανον πλεον να μην ζει γιατι ειχε και μια Α ηλικια, αλλα το ρημαδι το πρατηριο το εχω δει 2 φορες σε λιστα "επικηρυγμενων".
Κλεινω ταπα, βαζω κλειδι, βαζω μπρος, φοραω γαντια, γεια σας χωρις πολλα πολλα.
Εαν με βλεπει απο 'κει ψηλα ή οπου σκατα βρισκεται .... .!.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#610467 Γι'αυτό κι εγώ 9/10 φορές βάζω μόνος μου από τον αυτόματο πωλητή αργά το βράδυ ή τις Κυριακές.