Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#555879
Anonymous Founder έγραψε:Με βενζίνη, θα ήσουν 1.5 λίτρο πάνω λογικά, ίσως και 2.


Μιλώντας για κάποιο σύγχρονο αντίστοιχο και με τέτοια μέση ταχύτητα δεν βλέπω πως θα έφτανε τόσο.
Χωρίς να γνωρίζω βέβαια τις συνθήκες και την κίνηση.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#556106 Πολλή κίνηση από Παλαιό Φάληρο έως και Ασπρόπυργο. Ενδεικτικά το google maps με έστειλε από Χαμοστέρνας-Κωνσταντινουπολεως-Αθηνων για να αποφύγω τον Κηφισό. Συνεχής βροχή μέχρι και το ύψος της Πάτρας και cruise control στα 130χαώ με λίγες διαφοροποιήσεις. Στην επιστροφή cruise control στα 140χαώ με κίνηση πριν τη γέφυρα του ΣΕΦ λόγω Μίλαν.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#565832 σηκωνουν βελτιωση :shifty: οι μωτ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565834 Ναι, αλλά όχι όση νομίζεις... Έχει μέσα στάση για βενζίνη, τιμολόγιο, κατούρημα, και αγορά red bull (όλα μαζί βέβαια, αλλά έχασα μπόλικα λεπτά εκεί!).
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#565836 Πώς καταφέρνετε τέτοιες ΜΩΤ... ενώ εγώ μόλις δω τέτοια στιγμιαία ταχύτητα, εμφανίζεται άμεσα ο gianik; :hmmm:

Με αναμμένη μηχανή τα έκανες όλα αυτά;


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565837 Είδες τι ώρα ταξίδευα; Ο δρόμος είναι άδειος, οπότε δεν έχει ούτε αστυνομία.
Δεν θέλω να βρεθώ στην ανάγκη του gianik, γιατί μου είπε πως όσο δεν αγοράζω Skoda, δεν μπορεί να κάνει κάτι...
:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#565839
Anonymous Founder έγραψε:Ναι, αλλά όχι όση νομίζεις... Έχει μέσα στάση για βενζίνη, τιμολόγιο, κατούρημα, και αγορά red bull (όλα μαζί βέβαια, αλλά έχασα μπόλικα λεπτά εκεί!).


Γρηγορη ασε τις δικαιολογιες,ξερω αστρα 1,4 που εχει βγαλει πολυ μεγαλυτερες.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#565840 Τώρα τη βλέπω. Διάβασα ξημερώματα και φαντάστηκα οδήγηση με κάποιο φως. Νύχτα προσωπικά φοβάμαι να τρέξω, οπότε πάνω από 130 πολύ δύσκολα παίζει. Βέβαια σ' αυτόν τον δρόμο, με καλά φώτα, κάτι γίνεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565844 Πολύ μεγάλο κομμάτι του δρόμου είναι φωτισμένο. Γενικώς, δεν θα πω πως δεν παίζει κανένας κίνδυνος, αλλά πρακτικά είναι πολύ πιο ασφαλές απ' όσο φαίνεται.
Ο βασικός λόγος πάντως είναι για να μείνω ξύπνιος. Την προηγούμενη φορά, παρόμοια ώρα, με το cruise κλειδωμένο στα 150, παραλίγο να με πάρει ο ύπνος!
:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#565847 Προσωπικα, βραδυ με καλα φωτα σε Εγνατια ας πουμε, εχω ταξιδεψει flat out παρα μα παρα πολλες φορες ξεγνοιαστος.
Πολυ πιο ξεγνοιαστος απ'οτι τη μερα!

Για επαρχιακο, το εντελως αντιθετο, δε διαφωνω!
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#565852
dimviii έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ναι, αλλά όχι όση νομίζεις... Έχει μέσα στάση για βενζίνη, τιμολόγιο, κατούρημα, και αγορά red bull (όλα μαζί βέβαια, αλλά έχασα μπόλικα λεπτά εκεί!).


Γρηγορη ασε τις δικαιολογιες,ξερω αστρα 1,4 που εχει βγαλει πολυ μεγαλυτερες.


Ού λήψει το όνομα Αυτού επί ματαίω. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#565909 Πρώτο φουλάρισμα με το Seat προχθές. Θυμίζω: Leon Cupra MY19 290hp DSG7.

Χλμ: 370
Ποσότητα: 41,82λτ 100αρας
Μ. κατανάλωση: 11,3λτ/ 100χλμ (το trip έδινε 11,8)

Ευλαβικό στρώσιμο δεν παίζει. Κάνω κανονικά κάποια λίγα ανοίγματα έως και κόφτη αλλά έφαγε και πολύ κίνηση στα πηγαινέλα της δουλειάς. Γενικά αξιοπρεπέστατη κατανάλωση που είναι ήδη ακριβώς 3λτ κάτω σε σχέση με το Q5 στις ίδιες ακριβώς συνθήκες.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#565913 Σε καμία περίπτωση. Ότι έκανα και στο Audi. Στα 10 γεμίσματα άντε τα 2 να είναι 100αρα στο τσακίρ κέφι. Εξάλλου βάζω αποκλειστικά Aegean που απ' ότι έχω καταλάβει πρέπει να είναι της πλάκας τελειώς άρα τι 95αρα τι 100αρα μάλλον ίδιο και το αυτό.