Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#555389 σε περισσότερους αρέσει ο punisher όμως
Άβαταρ μέλους
By drdino
#555391
EDDIE_147 έγραψε:Απλά Ντίνο εδώ το αγόρι που σπάει τα πάντα εμφανίζεται σαν ήρωας όχι σαν τον κακό της υπόθεσης.

Υπάρχει πάντως ακόμα πιο γαμάτο βιντεάκι (πραγματικό όχι σκηνοθετημένο).
Αμάξι σταματάει σε φανάρι λίγο πιο μέσα στη διάβαση πεζών και πεζός περνάει πάνω από το καπό to prove a point*.

Φαντάζομαι Ντίνο αν πέσεις σε επαναστατημένο νιάτο που σου καταστρέψει το καπό με τον παραπάνω τρόπο θα του πεις 'συγνώμη δικέ μου - ωραία ξηγήθηκες'.

*Το γεγονός ότι ο οδηγός φαινόταν ότι δεν θα πρόβαλλε πολλές αντιρρήσεις το βάζουμε στην άκρη :ninja:
#aganaktisi


Όχι, εμφανίζεται σαν ένα παιδί που τα έκανε λαμπόγυαλο και τελικά συνελήφθη και πέρασε μια βραδιά στη φυλακή γιατί έκανε ό,τι έκανε. Πάνω που ως θεατής λες "καλά του κάνανε του μπάσταρδου", σου δείχνει γιατί ο συγκεκριμένος έφτασε εκεί που έφτασε. Ήρωας μόνο ως κεντρικός χαρακτήρας του βίντεο, όχι ήρωας για ανδριάντα.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#555422
EDDIE_147 έγραψε:...προάριστο...

Που τη θυμήθηκες αυτή τη λέξη!
Άβαταρ μέλους
By Govus
#555423
kubiak έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:...προάριστο...

Που τη θυμήθηκες αυτή τη λέξη!

:lol:
Άβαταρ μέλους
By VPap
#555441
224v έγραψε:ομορφα λοιπον δυο λενε ότι δεν θα ειχαν πρόβλημα να τους εχουν μεγαλωσει ομοφυλα ζευγάρια.
Επαναλαμβάνετε κατι που δεν ειπα,. δλδ ότι εχω πρόβλημα με ομοφιλοφυλο παιδι. δεν εχω λοιπον εαν είναι από την φυση του ετσι, εάν όμως οι γονεις του το επηρεασαν με την συμπεριφορά τους εχω θεμα με τους γονεις του, εσεις προφανως δεν εχετε.

Η κακοποιηση παιδιων για οποιοδηποτε λογο φυσικα ειναι κατι το απαραδεκτο και δεν καταλαβα γιατι μπαινει στη συζητηση?. .


Δηλαδη αν ο μικρος Κωστακης μεγαλωσει με δυο μπαμπαδες θα "επηρεαστεί" και θα αρχισει να γουσταρει να τρωει πουτσα;

Πως ακριβως το γκει ζευγαρι επηρεαζει το παιδι του διαφορετικα απο ενα straight ζευγαρι;

Στην τελικη, αμα ο μικρος Κωστακης γουσταρει ψωλη, αυτο δεν θα αλλαζε ουτε αν μεγαλωνε εντος της αγιας ελληνικης οικογενειας.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#555448 Γιατί όλοι οι ομοφυλόφιλοι γεννιούνται έτσι; :dizzy:

Από πότε συμβαίνει αυτό;

Φυσικά και επηρεάζει το περιβάλλον
Άβαταρ μέλους
By VPap
#555452
QsisVTS έγραψε:Γιατί όλοι οι ομοφυλόφιλοι γεννιούνται έτσι; :dizzy:

Από πότε συμβαίνει αυτό;

Φυσικά και επηρεάζει το περιβάλλον


Lol

1950 kai vgale
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#555463 Κιούση από πάντα.

Το πρόβλημα δεν είναι αν θα πουστεψει (sic) το παιδί αλλά αν θα έχει ομαλή κοινωνικοποίηση.
Σε μια υγιή και ώριμη κοινωνία ίσως να μην υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα.

Επειδή όμως ζούμε στο Ιλλαντα τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#555501 Με μικτούς γάμους τι λέμε; Κι εκει τα παιδιά παιζει να έχουν κανα πρόβλημα ομαλης κοινωνικοποίησης (sic), Οχι γιατί έχουμε κανα θεμα αλλά Νταξ μωρε στην Ελλάδα ζουμε και ειναι λίγο πιο δυσκολα τα πράγματα (sic)
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#555502 Εγώ σαν δηλωμένος άθεος, μπορώ να υιοθετήσω, ή θα κάνω το παιδί μου άθεο, και ενταξει τωρα δεν ειναι οτι εχει κανεις πρόβλημα με αυτο, αλλά στη Ελλάδα ζούμε και μπορεί το παιδί μου να εχει θέμα ομαλής κοινωνικοποίησης...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#555506 Μιτζακωβε πιες λίγο μητρικό γάλα και αφού νιώσεις γράψε κάποια καλύτερη τρολια.
:)
Δεν παίρνω θέση για το αν είναι καλή η κακή η υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια.
Αναφέρω ποιο είναι το κύριο πρόβλημα εν Ελλάδι.

Στη Σουηδία είναι μικρότερη η πιθανότητα να τρώει καζουρα ένα παιδάκι που θα πηγαίνουν στο σχολείο του δύο μπαμπάδες σε σχέση με την Ελλάδα.

Το οποίο πρόβλημα δεν είναι του ζευγαριού αλλά της κοινωνίας.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#555510 The most culturally chauvinist people in Europe? Greeks, new research suggests
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#555511 Καρμπόν τα ίδια επιχειρήματα άκουγα για το θέμα βάφτισης παιδιού. «Δεν ειναι οτι ειναι κακό καθαυτό, αλλά να το παιδί στο σχολείο τι θα του λένε, στην Ελλάδα είμαστε ...»

Κάπως ψυλλιάζομαι οτι κάποιος θα άκουγε παρόμοια για το να μην παντρευτεί καμια ΜΑΥΡΗ
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#555512 Περίεργα πράγματα.
Γνωστός μου παντρευτηκε βραζιλιανα στην Αθήνα, μετά απο 8 μήνες γνωριμίας.
Δεν υπήρχε κανένα απολύτως θέμα
(ο γαμος δε κράτησε αλλα αυτό ειναι μια αλλη ιστορία).

Στο δημοτικό ειχαμε μαυρο συμμαθητή, Νταρι. Χωρίς να είναι η πιο συνηθισμένη εικόνα για επαρχιακή πόλη, δεν θυμάμαι ποτέ να μου είπε κατι άσχημο συμμαθητής μου για το παιδί αυτό.

Γκει είχαμε στο στρατό, με τα parade του και ολα. Ξηγημενος κ δεν έφαγε καμια καζούρα. Προφανώς κ συζητήθηκε σε επίπεδο κουτσομπολιου στρατού, καμια έκπληξη, άκουσα πολυ χειροτερα πράγματα (αιμομιξία π.χ)

Πολλοί φίλοι μου δεν πιστεύουν σε καποια θρησκεία ή μετέχουν σε θρησκευτικές εκδηλώσεις για επαγγελματικους/ψηφοθηρικους λογους.

Προφανώς εν ετει 2018, παρά τριχα 2019, η Ελλάδα δεν ειναι νομος 4000, Ζωη Λασκαρη, Μαρθα Βουρτση κ μπακαλογατος.
Εχει ακόμη πολλά περιθώρια για βελτίωση αλλα να λογίζεται κάποιου είδους πλαίσιο.