Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#555361 εμένα πάντως με δυσαρεστεί να βλέπω πχ ανθρώπινα ζόμπι να κάνουν σαν τρελοί για τα ψίχουλα του μερίσματος, λες και αυτό είναι το πιο σπουδαίο πράγμα στη ζωή τους που θα τους σώσει (οικογένειες σκοτώνονται παρεμπιπτόντως..)

τέτοια κατάντια δεν πίστευα παλιότερα ότι θα συναντούσα και δεν μπορώ να το χωνέψω ότι συμβαίνει
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555424 Όταν κάθε μηνα περιπου αυξάνεται το ιδιωτικο χρεος προς το κρατος καιαυτο ουσιαστικα δειχνει ποσο εχει στεγνωσει η αγορα ακομα και τα 200 ευρω για καποιους είναι πλεον σοβαρο ποσο. Το κρατος χρωστάει ληξιπρόθεσμα πανω από 2.5 δις, ας τα ξοφλαγε να ανασανει η πραγματικη οικονομια. Όμως όχι να τα δωσει τα 700+ εκατ ώστε να αγορασουν ψιλοπράγματα και να συνεχισει να χρωστάει στην αγορα.
Επαγγελματιας που του χρωστανε διαφορα ποσα από το 2015 Του πληρωσαν τα χρωστουμενα του 17 γιατι ηταν μνημονιακη υποχρεωση και όχι τα πιο παλια…!!!! Με τετοια τερτίπια ελπιζει να παρει ψηφουλακια...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#555483 το '17 έδιναν λεφτά no questions asked, είχα πάει για επιστροφές φπα και τα έδιναν πίσω σε χρόνο dt χωρίς πρακτικά να ελέγχουν τίποτα, δεν είχα ξαναδεί κάτι τέτοιο :dizzy:

και αυτό επειδή είχαν τραβήξει το αυτί από έξω
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#556061 Ομιλία Αντώνη Σαμαρά στο συνέδριο της ΝΔ.

"χαβιάρι και φαγοπότι με τον Άρη Βελουχιώτη"
"ο Κατσίφας έχασε τη ζωή του για την γαλανόλευκη"
"κλαίνε και οδύρονται για την ήττα του ΕΑΜ αλλά δεν μας λένε που θα ήμασταν τώρα αν είχανε κερδίσει εκείνοι"

Θέλω κι εγώ τέτοια πρέζα :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#556073 Τι σου κάνει εντύπωση ακριβώς?
Τόνοι μλκς για ψήφους... αφού υπάρχουν άνθρωποι που τον αγκαλιάζουν, τον φιλούν και του σφίγγουν το χέρι όταν κυκλοφορεί...
Αντίστοιχες μλκς έλεγε και ο Τσίπρας... και οι προηγούμενοι...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#556074 Είναι ξεκάθαρο ότι η ΝΔ έχει πάθει ΣΥΡΙΖΑ.
Μην εκπλαγειτε αν δείτε κάποιο τυχάρπαστο τσουτσεκι σε νίκη της ΝΔ να βάζει στο τρανζίστορς κάποιο άσμα κατά των ανταρτών και να τον παίρνουν τα ζουμια.

Δυστυχώς στις επερχόμενες εκλογές ο φαταουλας δεν θα προλαβαίνει να αδειάζει βόθρο.
Και εννοείται μην ξεχνιόμαστε, όλη αυτή η σταυροφορία της |λογοκρισία| έχει ένα και μοναδικό στόχο --> υπουργικές καρέκλες και μετακλητους διορισμούς.

#pasok
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#556111
rx8_drifter έγραψε:Ομιλία Αντώνη Σαμαρά στο συνέδριο της ΝΔ.

"χαβιάρι και φαγοπότι με τον Άρη Βελουχιώτη"
"ο Κατσίφας έχασε τη ζωή του για την γαλανόλευκη"
"κλαίνε και οδύρονται για την ήττα του ΕΑΜ αλλά δεν μας λένε που θα ήμασταν τώρα αν είχανε κερδίσει εκείνοι"

Θέλω κι εγώ τέτοια πρέζα :s_wacko


Το δεύτερο είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά....
Για τα άλλα 2, ζεις έξω, και μάλλον δεν έχεις ιδέα τι γίνεται....

rx8_drifter έγραψε:Θέλετε να μου πείτε δλδ οτι ο Σαμαράς αυτά που λέει δεν τα πιστεύει?

Για κουνίστε λίγο το κεφάλι σας


Λίγο με νοιάζει αν τα πιστεύει... Αυτό που ξέρω, είναι ότι γυρίσαμε 50 χρόνια πίσω, σαν πολιτικό ύφος. Και αυτό είναι σχεδόν 100 % έργο Σύριζα. Αυτοί ξέθαψαν τα τσεκούρια του εμφυλίου. Με όλη τη ρητορική τους και τις πράξεις τους. Γερμανοτσολιαδες, φασίστες κλπ τα ακούς από το στόμα τους σαν να παίζει κασέτα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#556142
rx8_drifter έγραψε:Θέλετε να μου πείτε δλδ οτι ο Σαμαράς αυτά που λέει δεν τα πιστεύει? :lol:

Για κουνίστε λίγο το κεφάλι σας :lol:


Τα πιστεύει αλλά αυτό δεν τον κάνει λιγότερο #pasok.*
Ο λόγος που ξερναει τέτοια ατζέντα είναι για να παίξει το παιχνίδι της πόλωσης και του οπαδοφανατισμου.
Μη τυχόν ξεφύγει κανένας ΝΔκρατης και δεν ψηφίσει την ομαδαρα που αγαπάει ...σορι το κόμμα.

*Inb4 προωροι συνταξιούχοι και βολεμα οσετζηδων manatzareus σε φιλέτα τύπου υπουργείο πολιτισμού.

Αυτό που έχει ενδιαφέρον να δούμε είναι πως θα χειριστεί το θέμα 'πολιτικο κεφάλαιο Καραμανλή' ο Coolio.

Και αυτό είναι σχεδόν 100 % έργο Σύριζα. Αυτοί ξέθαψαν τα τσεκούρια του εμφυλίου. Με όλη τη ρητορική τους και τις πράξεις τους. Γερμανοτσολιαδες, φασίστες κλπ τα ακούς από το στόμα τους σαν να παίζει κασέτα


Βασικά ΝΑΙ.
Όταν είχαμε γαλάζιο και πράσινο ΠΑΣΟΚ το χειρότερο που θυμάμαι να είχε παίξει ήταν το gamise ton pusti ton giorgaki.

Αυτή η χολέρα που βιώνουμε τώρα απασφαλισε ο ΣΥΡΙΖΑ γιατί αυτός ήταν ο καλύτερος τρόπος να αρμεξει το so called κίνημα των so called αγανακτισμένων.
Τώρα που η ΝΔ παίζει το ίδιο σιχαμενο βιολί τουλάχιστον μην πέφτετε από τα σύννεφα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#556163 Φανταζομαι η ΝΔ με Καλαμποκα και λοιπους κενταυρους μονο πολιτικο ηθος εχει να επιδειξει στο ενδοξο παρελθον της...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#556168 Για πότε μιλάτε ρε αλάνια;;
Εσείς δεν ήρθατε να τα αλλάξετε τα χάλια. Με το ηθικό πλεονέκτημα;
Ο πατέρας μου διαγνώστηκε πρόσφατα με όγκο στο κεφάλι. Και για να κάνει μια θεραπεία, μπας και τη γλιτώσει, πρέπει να περάσει μια επιτροπή... Ξέρετε ποιο ήταν το ΠΡΩΤΟ που μας είπαν, από το κέντρο ;;; Για να περάσει γρήγορα την επιτροπή ΑΛΛΑ και για να υπάρξει θετική εισήγηση, να ψάξουμε κάποιο πολιτικό μέσο στο Σύριζα.
Πάρτε λοιπόν την αριστερά και βάλτε την στον πάτο σας.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#556172 Τζημερος προ κρίσης;

Μιλάω για 2010 και μετά.

Μπιμπεντουμ τότε υπήρχαν αντίθετης απόχρωσης γκρεμλινς.

Το 2004 οι κένταυροι φώναζαν πάρτυ πάρτυ στις 7 του Μάρτη;
Μήπως ήταν δαπιτες που πήγαν καπάκι Κιάμο;

Χτίσε μου όμως το fail σου μη το αφήσεις έτσι.