Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#553855 στο α1 η στοκ είναι δράμα δεν βλέπονται οι φωτό

σε μεταγενέστερα τσιαόμι όμως η δουλειά που έχει πέσει στο θέμα της φωτογραφίας είναι εμφανής
Άβαταρ μέλους
By alexm
#553875
QsisVTS έγραψε:στο α1 η στοκ είναι δράμα δεν βλέπονται οι φωτό

σε μεταγενέστερα τσιαόμι όμως η δουλειά που έχει πέσει στο θέμα της φωτογραφίας είναι εμφανής
Ποια gcam προτείνουμε για mia1? Χωρίς ρουτ παντα

.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#553877 Έχω μείνει πίσω σε εκδόσεις

Έκανα ερώτηση στο myphone σήμερα σχετικά με αυτό, περιμένω
Άβαταρ μέλους
By alexm
#553887
QsisVTS έγραψε:Έχω μείνει πίσω σε εκδόσεις

Έκανα ερώτηση στο myphone σήμερα σχετικά με αυτό, περιμένω
Μόλις μάθεις ενημέρωσε και εδώ γιατί το mia1 της καλής μου είναι τραγικό στο θεμα φωτο

.
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#553896 Εδώ και 3 μέρες δουλεύω το Nokia 8. Μέχρι στιγμής όλα (αναμενόμενα) καλά. Είχα γράψει κι εδώ ότι είχα βάλει στο μάτι το LG G7 (λόγω εξαιρετικής εμπειρίας από το πιστό μου G2 και γιατί τα LG έχουν πάντα άνω του μέσου όρου το κομμάτι του ήχου από την έξοδο ακουστικών (dedicated DAC κλπ). Αυτή τη φορά με νίκησε η προσφορά του Γερμανού στη Μαύρη Παρασκευή. Δυστυχώς για μας τους LG fans αλλά ευτυχώς για την τσέπη μου και την ψυχική μου υγεία, λες και κάποιο αόρατο χέρι με προστάτεψε από το G7 (πολύ κρίμα πάντως αν το συγκεκριμένο πρόβλημα αποδειχθεί γενικευμένο μετά και την ήττα με το ανάλογο πρόβλημα του G4).
https://techmaniacs.gr/anafores-bootloo ... es-mnimes/
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#553914 Έχω επιδότηση για τσάμπα Χαβάη p smart dual ή Samsung Galaxy A6 2018.
Η επιδότηση είναι για μένανε αλλά το κινητό θα το πάρει η μανα γιατί πλέον το Sony E1 του 2012, δεν παλεύεται.
Γενικά είμαι υπέρ του Χαβάη απλώς δεν ξέρω.. Καλοβλεπω και σαμσουνγκ.
Χρήση πιο τυπική πεθαίνεις. Ούτε βιμπερ ουτε σερφαρισμα ούτε φωτογραφίες. Η αλλαγή μάλλον θα γίνει γιατί όταν καλούμε τον αριθμό που είναι στο Sony, φαίνεται η συσκευή ότι είναι κλειστή ενώ δεν είναι με αποτέλεσμα να χάνονται σημαντικές κλήσεις.

Εν τω μεταξύ η μομ έχει ξενερώσει γιατί είναι και τα δύο γκουμουτσες και δεν το γουστάρει καθόλου.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#554107 Τελικά έπεσε παραγγελία του p smart.

Και δω τώρα μου μπαίνουν ιδέες μήπως το τσιμπήσω εγώ και δώσω το redmi note 5 στον πατέρα μου που έχει το p9 lite και το p9 lite πάει στη μάνα μου.

Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι γιατί δεν βρίσκω κάποιο στοιχείο που να με τρελαίνει στο p smart.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#554109 Αφού δεν σε τρελαίνει γιατί θες να το πάρεις;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#554112
elteo έγραψε:Αφού δεν σε τρελαίνει γιατί θες να το πάρεις;
Λοιπον. Το καλοκαιρι μου έσπασε το 4χ. Λιγο ο στρατος, λιγο η ελλειψη χρηματων, ο φαδερ, μου πήρε το redmi note 5. Συνεπως έλεγα τώρα να "αποκατασταθεί η τάξη" και το redmi note 5 να πάει σ αυτόν που έδωσε τα χρήματα. Είναι καινούργιο και οι κάμερες του Χαβάη φαντάζομαι θα είναι πιο καλές. Τεσπά μεθαύριο θα μας το φέρουν και θα κρίνω.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#554117 Για κινητό <200Ε είναι καλό allrounder
Tο Xiaomi (5 ή 6, θα σε γελάσω, αχα, σε γέλασα :s_tongue )
φαίνεται απολύτως εντάξει επίσης απο CPU-GPU, κάμερες δεν ξέρω όπως και τι διαχείριση επίσης κάνει στα 4 GB RAM που έχει (το P έχει 3).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#554263 χμμ βρήκε η beta 9 του a1 και από ότι βλέπω ενεργοποιούν και το ράδιο
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#554300 Βγήκε η MIUI 10.1 stable στο Xiaomi 4x της :inlove: και λίγο με ενδιαφέρει τι διαφορές έχει. Της το έβαλα και τέρμα, κάτι λέει για εμφάνιση και ήχους.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#555417 Ψάχνω ένα σχετικά φτηνό κινητό για τη μάνα μου...

Μάλλον κλίνω προς το Xiaomi RedMi 6A (16GB, δεν θέλει και παραπάνω) .
Καμμιά γνώμη για τίποτε αντίστοιχο στην περιοχή των 100 € :hmmm: ;
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#555427 Πάρε το σκέτο redmi 6.
Το 6Α χωλαίνει στον επεξεργαστή
Άβαταρ μέλους
By corsair
#555447
Govus έγραψε:Ψάχνω ένα σχετικά φτηνό κινητό για τη μάνα μου...

Μάλλον κλίνω προς το Xiaomi RedMi 6A (16GB, δεν θέλει και παραπάνω) .
Καμμιά γνώμη για τίποτε αντίστοιχο στην περιοχή των 100 € :hmmm: ;


To πιο κοντινο που βρίσκω: https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-6 ... rehouse=HK

Γενικά απέφυγε Mediatek.