Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#555418 Δεν έβλεπα διαφημίσεις για την F1 του χρόνου και είπα μήπως την έχει μόνο η ΕΡΤ.
Το καλό με την cosmote είναι ότι δεν βάζει διαφημίσεις σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#555428 Και πολύ ανώτερο σπικαζ
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#555429
Red Garland έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
Κανείς δεν θα κάτσει να ασχοληθεί. Δεν πιάνουν πλέον αυτές οι νοοτροπίες "θα φύγω θα πάω αλλού, τι μου δίνεις να μείνω;" Θα σε πάρουν να σε ρωτήσουν το γιατί φεύγεις και σου κάνουν προσφορά ΑΦΟΥ κάνεις αίτηση σε άλλον πάροχο, όταν λάβουν δηλαδή το αίτημα φορητότητας

Κι όμως το μόνο που ισχύει σήμερα είναι να πεις στην εταιρία σου "τι μου δίνεις για να μείνω".
Αν κάνεις αίτημα φορητότητας σύμφωνα με την νέα απόφαση τελείωσε η υπόθεση, θα συνδεθείς με τον καινούργιο θέλεις δε θέλεις.
Αυτό ακριβώς
Και γενικά πιάνει
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#555430 Στο τι μου δίνεις για να μείνω να μην ξεχνάτε και νέα συσκευή. Γιατί αν πάτε αλλού θα σας δώσουν, αν μείνετε στον ίδιο καλό είναι να υπάρχει κι εκεί ανανέωση. Ή αν δεν σου δίνει είναι επιχείρημα για πίεση ακόμα χαμηλότερης τιμής.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#555433
Red Garland έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
Κανείς δεν θα κάτσει να ασχοληθεί. Δεν πιάνουν πλέον αυτές οι νοοτροπίες "θα φύγω θα πάω αλλού, τι μου δίνεις να μείνω;" Θα σε πάρουν να σε ρωτήσουν το γιατί φεύγεις και σου κάνουν προσφορά ΑΦΟΥ κάνεις αίτηση σε άλλον πάροχο, όταν λάβουν δηλαδή το αίτημα φορητότητας

Κι όμως το μόνο που ισχύει σήμερα είναι να πεις στην εταιρία σου "τι μου δίνεις για να μείνω".
Αν κάνεις αίτημα φορητότητας σύμφωνα με την νέα απόφαση τελείωσε η υπόθεση, θα συνδεθείς με τον καινούργιο θέλεις δε θέλεις.

Μάλιστα, πάλι άλλαξε ο Μανολιός :lol: Good to know :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#556293 Εδώ και λίγο καιρό κάτι έχει γίνει και το ίντερνετ που βγαίνει από τα powerlines (από τα οποία τραβάω καλώδιο Ethernet σε κοντινές συσκευές) σέρνεται. Γένικα η σύνδεση προς τα έξω είναι σταθερή , ότι παίζει μέσω wifi από router δεν έχει επηρεαστεί.
Λέμε για μεγάλη διαφορά, μετράω τώρα τα wifi, router δίνει 36, powerline βγάζει 6 με το ζόρι
Παλιότερα παίζανε αξιοπρεπώς, εδώ και πάνω από χρόνο.δεν Είχα θέμα....
Καμία ιδέα που να ξεκινήσω να κοιτάω;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#556316 Παίζει καμία πρίζα/πολυπριζο ασφαλείας στο ενδιάμεσο; Συνήθως κόβουν χρήσιμες συχνότητες
Άβαταρ μέλους
By melos86
#556488 Η μηπως εβαλε κανενας γειτονας και αυτος powerlines και λιγο μπερδευονται τα σηματα?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#556959 Γμτ μου γύρισε αρκετά νωρίτερα η γραμμή σε VoIP και δεν πρόλαβα να πάρω router
Ζαχαρώνω το AVM 7530. Εδώ όλοι από του χρόνου λένε θα το φέρουν.
Στο Amazon την άλλη Παρασκευή με expedited, παρόλο που είναι instock και είμαι και prime :x

btw θα δουλεύει εδώ να υποθέσω (επειδή λέει for Deutchland);
https://www.amazon.co.uk/AVM-High-End-R ... s=avm+7530
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#557100
Bayern7 έγραψε:
Andreasdik έγραψε:F1 απο του χρόνου γιοκ (νομίζω, δεν είμαι σίγουρος).

Κανονικά θα δείχνει f1 η cosmote,
απλά πήρε και η ΕΡΤ το πλήρες πακέτο με δοκιμαστικά κλπ


Δυστυχώς σύγαυρε θα σε στεναχωρήσω..... :s_no
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#557121
touring the m3 1.6 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Andreasdik έγραψε:F1 απο του χρόνου γιοκ (νομίζω, δεν είμαι σίγουρος).

Κανονικά θα δείχνει f1 η cosmote,
απλά πήρε και η ΕΡΤ το πλήρες πακέτο με δοκιμαστικά κλπ


Δυστυχώς σύγαυρε θα σε στεναχωρήσω..... :s_no

Τα πήρε αποκλειστικά η ερτ; :hmmm:
Καλύτερα. Για όταν είμαστε εκτός έδρας και ψάχνουμε links μιας και το ελεεινό cosmote tv go δουλεύει όποτε του καπνίσει. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#557138 Αποκλειστικά η ΕΡΤ όλο το πακέτο. Να και κάτι που πληρώνουμε και αποδίδει επιτέλους.
6 εκ. ζεστά για 3 χρόνια φουλ έξτρα πακέτο, ελεύθερα -κατακτηριες-αγωνας live όλα.
Άβαταρ μέλους
By g47
#557180 Σκεφτομαι να βαλω netflix.
Mε κλασσικη 24αρα συνδεση και τηλεοραση hd, θα μπορω ταυτοχρονα να παιζω on-line η θα μου φωναζουν απο μεσα μου κοβεταιαιαιαιαι (η ακοα χειροτερα θα εχω εγω lag :omg: )?
Δε ξερω ποσο bandwidth θα μου τρωει με λιγα λογια.
Άβαταρ μέλους
By skous
#557181 Νομίζω για HD θέλει 5Mbps

Βασικά δοκίμασε, ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν


< >
Άβαταρ μέλους
By g47
#557182 Tο ειδα αυτο, στο site του netflix το αναφερει.

5.0 Megabits per second - Recommended for HD quality
25 Megabits per second - Recommended for Ultra HD quality

Δε ξερω αν αυτο ειναι αξιοπιστο και αν μεταφραζεται σε κοψιματα σε μια τυπικη 24αρα οταν παραλληλα χρησιμοποιει μερος του upload κυριως.

Για να δοκιμασω πρεπει να αγορασω tv box και αν μου κοβεται δε μου κανει. :lol: