Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#554227
funkyreverend έγραψε:Είναι πολλά ή λίγα;
Εξαρτάται, αγοράζεις ή πουλάς?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#554266 Astra G μέσα στην πόλη με 10-11 λίτρα /100 km απλά το ξεχνάς. Πιστεύω από 10+ θα κυμαίνεται και τo Golf.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554273 Για το Astra G μέλος του φόρουμ που πλέον δεν συμμετέχει δεν έλεγε πως έγραφε καταναλώσεις γύρω στα 5-6 λίτρα;
Λέτε να έλεγε ψέμματα;
:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By alexm
#554278
Anonymous Founder έγραψε:Για το Astra G μέλος του φόρουμ που πλέον δεν συμμετέχει δεν έλεγε πως έγραφε καταναλώσεις γύρω στα 5-6 λίτρα;
Λέτε να έλεγε ψέμματα;
:s_dunno
Μάλλον ειχε ειδική έκδοση γιατί το δικό μου astra g 1.4 του 2003 είχε γύρω στα 7.5-8 με πολύ νορμάλ οδήγηση

.
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#554287 5.3 ειχα δει σε εθνική οδό σε ταξίδι που η μέγιστη ταχύτητα ήταν τα 110 km/h. Αθήνα-Αμαλιάδα 300 χλμ. απόσταση. Στην πόλη κάτω από τα 10 δεν έχω δει. Νορμάλ και μερικές φορές γρήγορη οδήγηση.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#554311 Και εγώ αυτήν την εικόνα είχα από οδήγηση πόλης στο Αστρα 1.4. Το συγκεκριμένο έκαιγε πολύ και έξω, αλλά ήταν και ανάλογα δυνατό από όσο θυμάμαι. Τουλάχιστον άξιζε τα ευρώ...

@belgarion
:lol: :lol: :lol:
Μάλλον δεν θα ήμουν ευχαριστημένος ούτε αν πουλούσα ούτε αν αγόραζα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#554801
saxon_747 έγραψε:Κάτι τέτοιο; (Αν και 1600cc μπορεί να βρεθεί και 1400)
https://www.car.gr/18375026-volkswagen- ... -8v-105-hp


Μ Α Κ Ρ Υ Α


Δεν θα το κοίταζα ούτε με κιάλια στα οποία δεν έχω βγάλει το κάλυμμα των φακών. :rtfm: Έχουμε τραβήξει τα πάνδεινα με ένα τέτοιο, με την εξαίρεση του μοτέρ (1,6 8ν) και του κιβωτίου, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ υπήρχε να χαλάσει, χάλασε (τουλάχιστον μία φορά, πολλά και περισσότερες). Και να μην αρχίσω για τα "ποιοτικά" πλαστικά, που σε 2-3 χρόνια δεν βλέπονται... :tomato: Και μακάρι να μπορούσα να πω πως ήταν η εξαίρεση το δικό μας, όποιος μάστορας το έβλεπε ξεκινούσε με "ωχ"... :lol:


saxon_747 έγραψε:Μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα... Δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερα ακριβό να αλλαχθεί, άσε που σε αυτά τα χλμ θα έχουν αλλαχθεί όλα. Αν όχι, δε θα χαλάσουν.


:lol: :lol: Εκ φύσεως αισιόδοξος άνθρωπος, ε;;; :lol:

Μιλάμε για Golf IV, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως το ίδιο ανταλλακτικό χαλάει ξανά και ξανά! :rtfm: Αφού τα προβλήματα που έβγαζαν δεν ήταν bug, ήταν feature! :rtfm: :lol:

Παραδόξως βέβαια, υπήρχαν και κάποια που δεν έκαναν κιχ... :hmmm: Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες 1-2 παιδιά να διαφέρουν από τα υπόλοιπα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#554833 Και μιλάμε για ένα αυτοκίνητο που το 1999 είχε ως καινούριο 6μηνη αναμονή. Ίσως βέβαια οι πωλητές τότε να το έλεγαν για αποτροπή ...