Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#554243 καλά δεν είπαμε ότι θα κλείσει αύριο, αλλά θα αργήσει μέχρι να έρθει στα ίσα της, δεν μπορούν οι τύποι να παρουσιάσουν κάτι καλύτερο στο άμεσο μέλλον άσχετα τι πίστευαν πολλοί. φάνηκε πλέον ότι δεν είχαν έτοιμη κάποια εξωγήινη τεχνολογία στα συρτάρια τους

για αυτόν πάντως που δεν πάει σαν πρόβατο να αγοράσει επεξεργαστή ήδη είναι πολύ ανταγωνιστική η amd και σε αρκετές περιπτώσεις πιο συμφέρουσα, αλλά πλέον θα γίνει ισοπεδωτική

και για τις gpu τους πάντως ψήνομαι (gpu το έχω ρίξει αποκλειστικά σε κόκκινους εδώ και πολλά χρόνια βέβαια), μου φαίνονται πολύ καλές οι τιμές τους για αυτά που θα δίνουν

επίσης playstation 5 θα σκοτώνει με ryzen και navi μέσα και κάνα 500αρικο

γενικά πάντως πολύ καλά νέα, σε μια αγορά που είχε γίνει φοβερά ασύμφορη τα τελευταία χρόνια από έλειψη ανταγωνισμού
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
georgetz έγραψε:To αποθεματικό της Intel λογικά πρέπει να είναι αρκετό για να στείλει την AMD στο περίπτερο να πάρει τσίχλες
και να κρατήσει κ τα ρέστα.
5-6 φορές.

Δεν είναι ακριβώς έτσι...
Και την έτσουξαν αρκετά οι Ryzen...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
QsisVTS έγραψε:καλά δεν είπαμε ότι θα κλείσει αύριο, αλλά θα αργήσει μέχρι να έρθει στα ίσα της, δεν μπορούν οι τύποι να παρουσιάσουν κάτι καλύτερο στο άμεσο μέλλον άσχετα τι πίστευαν πολλοί. φάνηκε πλέον ότι δεν είχαν έτοιμη κάποια εξωγήινη τεχνολογία στα συρτάρια τους

για αυτόν πάντως που δεν πάει σαν πρόβατο να αγοράσει επεξεργαστή ήδη είναι πολύ ανταγωνιστική η amd και σε αρκετές περιπτώσεις πιο συμφέρουσα, αλλά πλέον θα γίνει ισοπεδωτική

και για τις gpu τους πάντως ψήνομαι (gpu το έχω ρίξει αποκλειστικά σε κόκκινους εδώ και πολλά χρόνια βέβαια), μου φαίνονται πολύ καλές οι τιμές τους για αυτά που θα δίνουν

επίσης playstation 5 θα σκοτώνει με ryzen και navi μέσα και κάνα 500αρικο

γενικά πάντως πολύ καλά νέα, σε μια αγορά που είχε γίνει φοβερά ασύμφορη τα τελευταία χρόνια από έλειψη ανταγωνισμού

αν τα leaks του adored που πανω κατω πεφτει μεσα παντα ειναι σοβαρα τοτε οντως μιλαμε για fisting χωρις σαλιο στην intel.. να δινει entry level 6Cores και να δινει 12cores στα 5ghz θα ειναι ταφοπλακα ακομη και να φερει τα 10nm

σκεψου μονο οτι ενας 1950x ΤΩΡΑ κοστιζει 530 ενω 2 χρονια πριν με 530 επερνες εναν low grade 6Πυρηνο intel χωρις καν να ειναι k
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
MIXOStsi έγραψε:
georgetz έγραψε:To αποθεματικό της Intel λογικά πρέπει να είναι αρκετό για να στείλει την AMD στο περίπτερο να πάρει τσίχλες
και να κρατήσει κ τα ρέστα.
5-6 φορές.

Δεν είναι ακριβώς έτσι...
Και την έτσουξαν αρκετά οι Ryzen...

Τοσο πολυ που πεταει στην αγορα, χωρις κανενα απολυτος σχεδιο, ακυρους επεξεργαστες, με ηλιθιο chipset
Πας να στησεις media editing workstation με intel και καταληγεις να κανεις διατριβη στα pdf της intel...

Με τους team RED το μονο που εχεις να προσεξεις ειναι οι RAM να ειναι συμβατες με τον Threadripper που θα βαλεις
Άβαταρ μέλους
By g8777
georgetz έγραψε:Είναι να τη λυπάσαι :( :s_sarcastic

Τους τα γραψα στο ινστα georgetz

BOSS IS CRAZY.PRICES OF COST. CLOSED SPEECH RETIREMENT

ΘΡΗΝΩ Georgetz
:s_cry
Άβαταρ μέλους
By krom
#554314 Τι παίχτηκε, πότε χρεωκοπεί η ίντελ?
ΘΑ ΤΗΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ Η ΤΙΜ ΡΕΝΤ?

Θυμάμαι leaks από BULLDOZED -I7 KILLER
-ωραίες εποχές
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#554316 Ήδη τους πηδάνε, απλά θα τους πηδήξουν πολύ περισσότερο

Αν όντως ανεβάσουν και συχνότητες θα πέσει και το τελευταίο κάστρο που είναι τα παιχνίδια (θεωρητικά, γιατί σε high end συστήματα που παίζεις σε μεγάλες αναλύσεις ο επεξεργαστής δεν έχει τόση σημασία, όλα τα τεστ τα βασίζουν ακόμα σε 1080.. gpu 300€+ και gpu 600+ για να παίζεις 1080.. :dizzy: )
Άβαταρ μέλους
By g8777
#554319 Καλό είναι αυτό βέβαια, αν είναι για φούντο η Ιντελ θα τα βγάλει όλα σκοτωμένα. :metalo:
Δεν θα χάλαγε κανέναν 9900k στα 150 ευρώ. :metalo:
Πιστεύω οτι μέχρι του χρόνου τα Χριστούγεννα θα έχουμε εκποίηση. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#554320 Δηλαδή πιστεύει κανείς ότι η Intel ενδιαφέρεται τόσο για τις consumer CPUs? Πέρα από το hype?

https://www.notebookcheck.net/AMD-s-ser ... 130.0.html

Γελάνε τα τροφοδοτικά...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
dimik έγραψε:Δηλαδή πιστεύει κανείς ότι η Intel ενδιαφέρεται τόσο για τις consumer CPUs? Πέρα από το hype?

https://www.notebookcheck.net/AMD-s-ser ... 130.0.html

Γελάνε τα τροφοδοτικά...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ο καθένας κάπου στοχεύει. από πού και ως πού οι server είναι το μόνο που αποφέρει χρήματα;

Το consumer προφανώς και είναι αυτό που ακούγεται

Θες να μιλήσουμε τι θα γίνει αν (ή μάλλον όταν) τους παρατήσει η apple? Η να παραβλέπουμε και την αγορά των 100 εκατομμυρίων κονσολών;

Λίγο πολύ όλοι από κάπου θα βρουν να βγάλουν

Επίσης τα κριτήρια που γίνονται οι προμήθειες μέσα σε εταιρείες λίγο πολύ ξέρεις πώς πάνε, αλλά και πάλι δεν αφορά τους περισσότερους

Αν πάντως δεν είχε πάρει φωτιά ο κωλος τους δεν θα είχαν την αντιμετώπιση που έχουν, τουλάχιστον στο "ασήμαντο" consumer κομμάτι

Ή μήπως τους έπιασε η ψυχοπονια να βγάλουν σοβαρούς επεξεργαστές όταν επί μία δεκαετία σχεδόν κορόιδευαν με τις σαβουρες που έβγαζαν από χρονια σε χρονια επειδή δεν είχαν ανταγωνισμό;

Μόνο και μόνο για την κοροϊδία δεν ψήνομαι να τα ακουμπήσω ξανά στους μπλε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#554346 Έχω χάσει λίγο τις εξελίξεις. Τι εννοείτε με team blue + red στις cpu;
Εγώ ξέρω τις team red και blue στο infosec κομμάτι :hmmm: