Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#554251
Anonymous Founder έγραψε:(Σουβλάκια τρώω μια φορά το μήνα και μόνον ένα

Γιατί καταπιέζεις τόσο τον εαυτό σου; :(
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554253 Γιατί είμαι 40+ (μεσήλικας δηλαδή ), με ελάχιστο χρόνο για να προλάβω γυμναστήριο και δεν αντέχω να βλέπω τον εαυτό μου χοντρό. :oops:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#554254 Ειναι αναλογΑς σε τι φωτισμο τον κοιτας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#554256 4000Kcal ε; :s_whiteflag

Με κολα ζιρο ετσι; :s_sarcastic

Ξεκινα Intermittent fisting. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#554257
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Έριξα μια ματιά για να αναβαθμιστώ από ADSL σε VDSL και οι τιμή είναι 10€ πάνω για 30άρι και 15€ πάνω για 50άρι.
Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι πως τώρα πιάνω ταχύτητα 6Mbps με το ADSL γιατί αν πάει παραπάνω, τρελαίνεται στα CRC errors και δεν μπορώ να δω Vodafone TV.
Τώρα πληρώνω 26€.
Βρίσκω παράλογα υψηλότερο το κόστος και μιας και ακόμη δεν μου χρειάζεται, θα μείνω εκεί που είμαι. :ninja: :help:

είναι ακριβό, αλλά και δεν είναι.. η διαφορά στο internet είναι τεράστια

εγώ μέχρι τα 50 με τα ούτε 30€ το βρίσκω οκ.. αλλά το κόστος για παραπάνω να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα το έδινα :hmmm:

σίγουρα όμως δεν ψήνομαι να ξαναπέσω κάτω από 50 και δουλειά δηλαδή που έχω 8αρα το βρίσκω ψιλοφρικτό



Η vodafone μου δίνει το φοιτητικό (με έχουν ξεχασμένο από το μτχ :lol: ) στα 14e/μήνα (15-1 αν πληρωθεί μέσω κάρτας) με πραγματική ταχύτητα περί τα 20 με καλύπτει απόλυτα για netlix, youtube κλπ :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#554258
g8777 έγραψε:4000Kcal ε; :s_whiteflag

Με κολα ζιρο ετσι; :s_sarcastic

Ξεκινα Intermittent fisting. :s_whiteflag
Νομίζω fasting λέγεται. Το fisting είναι άλλο



Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#554269
Anonymous Founder έγραψε:Τα 32 πού τα βρήκες; Είπα, για τα ίδια που έχω τώρα (internet, τηλεόραση -και τα δύο απαραίτητα, τηλέφωνο-όχι απαραίτητο), για να πάω σε VDSL 30 θέλω +10€ το μήνα και σε 50άρι +15 (άλλα 5€).
Από την στιγμή που δεν τα χρειάζομαι, δεν θα κάνω το βήμα, αν πάλι αλλάξω γνώμη, θα ενημερώσω.
Αλλά ειλικρινά, δεν με ενδιαφέρει πόσα ευρώ πληρώνω το Mbps (και όντως με 6 αυτή την στιγμή που κοστίζει πανάκριβα...), αλλά πάνω απ' όλα με ενδιαφέρει πόσα φεύγουν από το πορτοφόλι κάθε μήνα.
Καμία όρεξη δεν έχω να πληρώσω τα +10€ αν δεν υπάρχει λόγος. Προτιμώ να τα φάω σουβλάκια (4 τον αριθμό μηνιαίως, καθόλου άσχημα :ninja: ).
Α, και το μόνο που δεν κόβω είναι η Vodafone TV, μόνον εκεί βλέπω τηλεόραση, στην Digea δεν γυρνάω ποτέ... :s_blush


Εαν μια μερα εχεις λιγο χρονο να κωλοβαρεσεις, παρε τηλ την Wind και πες τους οτι εισαι στη Voda τηλεφωνο, aDSL internet και VodaTV πες τους τι πληρωνεις και οτι θα ηθελες να δεις αν σε συμφερει να πας σε αυτους....

:whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554272 Το πρόβλημα είναι πως η Wind δεν έχει όλα τα κανάλια ντοκιμαντέρ που έχει η Vodafone, αλλά σίγουρα είναι μια καλή ιδέα μπας και πετύχω καλύτερη τιμή στην Vodafone. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#554305
Anonymous Founder έγραψε:Το πρόβλημα είναι πως η Wind δεν έχει όλα τα κανάλια ντοκιμαντέρ που έχει η Vodafone, αλλά σίγουρα είναι μια καλή ιδέα μπας και πετύχω καλύτερη τιμή στην Vodafone. :s_thumbsup


Μα.... Δεν σου πα να ΠΑΣ στη wind :iconcool: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#554330 εγω σε κεντρο
ADSL κλείδωνε σταθερά στο 18..
το γυρναω σε 50αρα VDSL

με τιποτα.. καθε 3 και λιγο αποσυνδέσεις........
την εχουμε κλειδωσει στα 37-38....
και ΔΕΝ υπαρχει δυνατοτητα να παω σε καφαο ( που ειναι σχετικά πιο κοντα)

αυτο για το αν εχεις καλη ADSL θα εχεις και καλή VDSL

Wind περιοχη Γερακας
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 07 Δεκ 2018, 10:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#554331
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί είμαι 40+ (μεσήλικας δηλαδή ), με ελάχιστο χρόνο για να προλάβω γυμναστήριο και δεν αντέχω να βλέπω τον εαυτό μου χοντρό. :oops:
Γυμναστήριο δεν εχεις χρονο, τηλεόραση και ντοκιμαντέρ πόση ωρα βλέπεις?..

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#554335
fokion έγραψε:εγω σε κεντρο
ADSL κλείδωνε σταθερά στο 18..
το γυρναω σε 50αρα VDSL

με τιποτα.. καθε 3 και λιγο αποσυνδέσεις........
την εχουμε κλειδωσει στα 37-38....
και ΔΕΝ υπαρχει δυνατοτητα να παω σε καφαο ( που ειναι σχετικά πιο κοντα)

αυτο για το αν εχεις καλη ADSL θα εχεις και καλή VDSL

Wind περιοχη Γερακας

και στην αδερφή μου τα ίδια έλεγαν με τη forthnet (κλείδωνε 33-35) αλλά μετα από παράπονα την πήραν κάποιους μήνες αργότερα και ευτυχώς δεν την είχαν ξεχάσει και μόλις άδειασε θέση σε καφάο την έβαλαν σε καφάο. αυτή μένει σχεδόν δίπλα στο κέντρο , η απόσταση από το kv που την έβαλαν είναι υπερδιπλάσια, είναι πιο κοντά στο δικό μου σπίτι (εγώ έχω 2 kv έξω από το σπίτι μου, άρα μοιραία τα πράγματα θα ήταν καλά στη περίπτωσή μου) αλλά δουλεύει καλύτερα

και είχε επίσης αποσυνδέσεις, έτσι άρχισε να παρατηρεί τα όποια θέματα..

το κέντρο είναι μούφα για vdsl, δεν ξέρω το γιατί αλλά είναι

ίσως θα έπρεπε να επιμείνεις ή να βρεις άλλο πάροχο που να το κάνει σωστά
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#554340
fokion έγραψε:εγω σε κεντρο
ADSL κλείδωνε σταθερά στο 18..
το γυρναω σε 50αρα VDSL

με τιποτα.. καθε 3 και λιγο αποσυνδέσεις........
την εχουμε κλειδωσει στα 37-38....
και ΔΕΝ υπαρχει δυνατοτητα να παω σε καφαο ( που ειναι σχετικά πιο κοντα)

αυτο για το αν εχεις καλη ADSL θα εχεις και καλή VDSL

Wind περιοχη Γερακας


Το τελευταίο (bold) είναι γενίκευση και είναι λάθος. Εξήγησα παραπάνω πώς λειτουργεί.
Εσύ συνδέθηκες στο ΑΚ γι'αυτό και τα προβλήματα. Είχες χαλκό από το σπίτι σου εώς τον ΑΚ ! Οπτική ίνα πουθενά. Αν έπαιρνες από καμπίνα, θα λογιζόταν μόνο ως απώλεια η απόσταση χαλκού από το σπίτι σου εώς την καμπίνα. Το γιατί δεν σε πήγαν σε καμπίνα δεν το ξέρω. Μήπως δεν έχει αναβαθμιστεί; Ποιά είναι η επίσημη απάντησή τους; Μήπως ο χαλκός από την οικοδομή σου καταλήγει κατευθείαν στο ΑΚ αντί για την καμπίνα; Παίζει κι αυτό
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#554353 αν είσαι κοντά σε κέντρο σε βάζουν σε κέντρο, είναι πάγια τακτική όλων :thumbsdown:
από μία απόσταση και πέρα δεν το κάνουν, γιατί θα είναι διασυρμός η ταχύτητα που θα πιάσεις αλλά κάτω από 800 μέτρα νομίζω ότι σε χώνουν και ο,τι γίνει

από την άλλη πάνε και βάζουν σε kv adsl και σε κάποιες περιοχές δεν έχει διαθέσιμες γραμμές και για αυτούς που θέλουν να πληρώσουν :dizzy:

σε πυκνοκατοικημένες περιοχές υπάρχει θέμα