Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By postruck
#550157 Εταιρικά shell,σε Κόρινθο και Αργος-Ναυπλιο,εδώ και 2 χρόνια σχεδόν σταθερά ακριβότερα της Κορίνθου απο 4-9 λεπτά!! Α! τα βυτία της φορτώνουν στην motor-oil... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#550159
postruck έγραψε: Α! τα βυτία της φορτώνουν στην motor-oil... :hmmm:

που'ναι το περίεργο; αφού το σήμα το έχει νοικιάσει στη motor oil.
Η BP το νοίκιασε στην ΕΚΟ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#550160 Άργος και Ναύπλιο,ειδικά αυτό, πουλάνε πολύ φτηνά,έως αφύσικα φτηνά.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#550213 Τη Δευτέρα το βράδυ έβαλα ΕΚΟ 100ρον στον Γέρακα (Ασμάτογλου). Την είχε 1,598 (!!). Είχα βάλει πριν δύο μέρες στην Κηφισιά με 1,789. Έχω ένα δρομολόγιο κάθε 10 μέρες για Γέρακα. Αξίζει να γεμίζω τότε.
Πολύ μεγάλη διαφορά ωστόσο. Πολύ παλιά (2008) έβαζα στο ίδιο πρατήριο γιατί είχε πάντα καλες τιμές - αλλά δεν ξέρω τι ισχύει με την ποιότητά του σήμερα.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#550220 Από ποσότητα citastak ήταν εντάξει;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By citastak
#550229 Ναι λογικά νούμερα. έβαλα 35 λίτρα και είχα 3 γραμμές ακόμα, που είναι 150 χλμ χονδρικά, άρα καμιά 15αριά λίτρα (50 στο σύνολο).
Μάλλον νορμάλ θα έλεγα. Θα ξαναβάλω όταν θα είμαι άδειος για να καταλάβω καλύτερα.
Θα πάω να βάλω και πετρέλαιο στο volvo. και σε αυτό είχε καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#550327
mousatos έγραψε:
postruck έγραψε: Α! τα βυτία της φορτώνουν στην motor-oil... :hmmm:

που'ναι το περίεργο; αφού το σήμα το έχει νοικιάσει στη motor oil.
Η BP το νοίκιασε στην ΕΚΟ.

Το περίεργο είναι, οτι το ίδιο scania που πάει το πρωί στο Ναυπλιο,το μεσημέρι έρχεται στην Κόρινθο.Αν οι τιμές ήταν μεγαλύτερες στην Αργολίδα,να το δεχτώ λόγω μεταφορικών,αλλα έλα που είναι μεγαλύτερες στην Κόρινθο!
Σήμερα το απόγευμα πάντως στην Κόρινθο,μειώσαν την διαφορά στα 4-5 λεπτά! Μας διαβάζουν??
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#550353
citastak έγραψε:Τη Δευτέρα το βράδυ έβαλα ΕΚΟ 100ρον στον Γέρακα (Ασμάτογλου). Την είχε 1,598 (!!). Είχα βάλει πριν δύο μέρες στην Κηφισιά με 1,789. Έχω ένα δρομολόγιο κάθε 10 μέρες για Γέρακα. Αξίζει να γεμίζω τότε.
Πολύ μεγάλη διαφορά ωστόσο. Πολύ παλιά (2008) έβαζα στο ίδιο πρατήριο γιατί είχε πάντα καλες τιμές - αλλά δεν ξέρω τι ισχύει με την ποιότητά του σήμερα.

Ο Ασμάτογλου δεν είχε και την ΕΚΟ στην Κύμης?
Νομίζω τώρα πρόσφατα άλλαξε ιδιοκτησία.
Η τιμή της κατοσταρας περίεργη...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#551286 Και τα 2 εταιρικά της Shell είναι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#551587 Ενημερωτικα στο λεω οτι η αντλια βενζινης στο C Max κοστιζει 1850 τιμη καταλογου + κανα 500ρικο τα εργατικα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#551589
Geo f1 έγραψε:Το αφηνω να ξεροσταλιασει.
Μετα παει για πλυσιμο και 100αρα. Εικόνα

.
Αν το κάνεις σκόπιμα κακώς το κάνεις γιατί ταλαιπωρείς την αντλία καυσίμου, τραβάει και αέρα εκτός από καύσιμο, ενδεχομένως να τραβήξει και κανένα σκουπιδακι από τον πάτο του ρεζερβουάρ.

< Note >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#551590 Ρε αφήστε τον εκεί πέρα μπας κάνει κάνα κράου και αναγκαστεί να πάρει κάνα σοβαρό αμάξι.