Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#550042
QsisVTS έγραψε:αααα

άρα ούτε και το παλιό δουλεύει;

είσαι δηλαδή χωρίς τίποτα; :hmmm:
Τίποτα....
Παίρνω από το πάνω όροφο...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#550043 βέβαια είναι και το θέμα του κόστους.. εγώ πάντως από σήμερα που δεν έχω καμιά δέσμευση θα πάω να μιλήσω ώστε να μειωθεί το συμβόλαιό μου κλείνοντας όλες τις ανούσιες υπηρεσίες (δορυφορικές, κινητά , εξωτερικά ) και θα κρατήσω μόνο vdsl και το υποχρεωτικό τηλέφωνο έστω και με χρονοχρέωση (άλλωστε από κινητά παίρνω μόνο)

δεν ξέρω σε τι φάση θα είμαι να έβαζα ακόμα πιο ακριβό :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#550049
QsisVTS έγραψε:χθες πάντως που ήθελα να κατεβάσω 80GB ακόμα και το vdsl μου φάνηκε λίγο :s_empathy τι γίνεται με τα fiber? βάζουν πουθενά ή είναι απροσδιόριστο το πώς και πότε;


Destiny 2?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#550050
Chris έγραψε:
QsisVTS έγραψε:χθες πάντως που ήθελα να κατεβάσω 80GB ακόμα και το vdsl μου φάνηκε λίγο :s_empathy τι γίνεται με τα fiber? βάζουν πουθενά ή είναι απροσδιόριστο το πώς και πότε;


Destiny 2?

ακριβώς :s_thumbsup

ζω το hdr όνειρό μου πλέον :lol:

θα το παίξω 1440p (μέχρι τόσο το σηκώνει η gpu μου, 4Κ θα αργήσω) και hdr

απλά ξενέρωσα γιατί έπρεπε να κοιμηθώ με ανοικτό pc μέχρι να το κατεβάσει όλο και αυτό μου χαλάει τον ύπνο μου :x

πάλι καλά πάντως που ενώ το έχω και τζάμπα στο ps4 δεν το ξεκίνησα εκεί και θα έχω ευκαιρία για pc, νομίζω πολύ καλύτερα να το παίξω εκεί
Άβαταρ μέλους
By Chris
#550051 Κι εγω το εβαλα χθες, η δικη μου ιιιισως να σηκωνει 4κ, θα δουμε το σ/κ :lol:


< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#550052 τι κάρτα έχεις; :hmmm:

εγώ θα το αρχίσω μόλις τελειώσω το devil may cry 3 (μην ρωτάς το γιατί παίζω τόσο παλιό παιχνίδι βίτσια, αλλά έχω ακομη 4 missions άρα όπου να ναι τελειώνει) και θα το παίζω παράλληλα με το odyssey που θα το παίζω για χίλια χρόνια καθώς το παίζω μαζί με τη γυναίκα

αυτό είναι το μοντέλο μου παίζω πάντα ένα που αρέσει στη γυναίκα μαζί της (αλλά αυτό μπορεί να πάρει καιρό καθώς δεν είναι πάντα στη φάση να κάτσουμε να παίξουμε, το witcher 3 για παράδειγμα πήρε κάνα 7μηνο :lol: ) και παράλληλα παίζω μόνος μου παιχνίδια που δεν της αρέσουν, το destiny είναι ένα από αυτά

απλά λόγω hdr πέρασε μπροστά στη σειρά, έχω ψαρώσει με τέτοιου είδους content πλέον


edit

τώρα θυμήθηκα ότι πήρες 1060 που είναι ανάλογης δυναμικής με την 480 μου

όχι δεν κάνει για 4Κ, εκτός αν θες να παίζεις με κονσολο-fps αλλά νομίζω πώς ούτε και το 30αρι μπορεί να διατηρήσει σε 4Κ (ή είναι κάπου εκεί avg, αλλά και πάλι δυσάρεστο.. )

για 1440p πας κι εσύ να πλησιάζεις το 60αρι...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#550066
kostis20 έγραψε:
QsisVTS έγραψε:αααα

άρα ούτε και το παλιό δουλεύει;

είσαι δηλαδή χωρίς τίποτα; :hmmm:
Τίποτα....
Παίρνω από το πάνω όροφο...

< A3003 >

Κωστη ειναι βλακες. Δυο φορες αλλαξα ρουτερ απο adsl σε vdsl και τις δυο φορες το ιντερνετ κοπηκε για 10 λετα και για μιση ωρα το τηλεφωνο. Φυσικα με ειχαν ενημερωσει με sms. Μετα εκανε και 3-4 επανεκινησεις το ρουτερ και ολα ρολοι.
Στην δουλεια δε μου εστελναν και συγνωμες για την ταλαιπωρια. :lol:

Στην Κοσμοτε αυτα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#550077 ωραία, μετά από κουβέντα στο κατάστημα αν τα ξηλώσω όλα και αφήσω μόνο σταθερό και vdsl η τιμή είναι 28 που από 53 που είναι τώρα ο λογαριασμός, είναι καλή διαφορά (κάνα 300αρι το χρόνο..)

αλλά είπε ο τύπος να μην ανανεώσω άμεσα, έστειλε αίτημα να πάρουν τηλέφωνο να δώσουν προσφορά μπας και δώσουν τίποτα καλύτερο

αλλά όπως και να χει στη χειρότερη 28αρι

τα κόστη θα πέσουν και η εξοικονόμηση θα εκτοξευθεί :superman:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#550185
Νίκος Παππάς έγραψε:
kostis20 έγραψε:
QsisVTS έγραψε:αααα

άρα ούτε και το παλιό δουλεύει;

είσαι δηλαδή χωρίς τίποτα; :hmmm:
Τίποτα....
Παίρνω από το πάνω όροφο...

< A3003 >

Κωστη ειναι βλακες.

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Μ'ονο απο το chat στο τεχνικό τμήμα μπορώ να μιλήσω.
Όπου μου λένε ότι δεν εχει παραδώσει ακόμα τη γραμμή ο ΟΤΕ και το τεχνικό τμήμα δε βλέπει ακόμα τίποτα :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#550191 Η μονη αλλαγη απο παροχο σε παροχο που πηγε seamless και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και καθολου downtime ηταν οταν επεστρεψα στον ΟΤΕ. Ολες οι αλλες ειχαν θεματα και επρεπε να ασχοληθω..
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#550192 Εγώ δεν άλλαξα πάροχο.Vodafone είχα απλά απο adsl πήγα σε vdsl...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#550226 Αν επαιρνες ιντερνετ απο αστικο κεντρο και σου εδωσαν vdsl απο καμπινα του οτε, δεν εχει και μεγαλη διαφορα η διαδικασια για τον τεχνικο του οτε που θα την αναλαβει! ;)
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#550350 Μου έστειλαν μήνυμα ότι θα στείλουν τεχνικό τη Δευτέρα στο σπίτι...Έτσι στο άσχετο
Ούτε να ρωτήσουν αν μπορώ ούτε τίποτα,ούτε ώρα είπαν... :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#550351 Ωραία πράματα, πάρε άδεια και κάτσε από το πρωϊ μέχρι το βράδυ να τους περιμένεις. Και μετά θα μειωθεί η ανεργία και θα έρθουν επενδύσεις.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#550839 Τελικά δεν ήρθε κανείς αλλά ήρθε το internet....
ΧΑ ΧΑ
Τηλέφωνο ακόμα γιοκ

< A3003 >