Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#548131
Scotch έγραψε:Υπάρχουν παραλλαγές ή ένας τύπος υπάρχει;

< >

Ένας τύπος υπάρχει έχω την εντύπωση. Για κάτω από 60€, είναι ότι ψάχνεις και με το παραπάνω. Παίζει και plex με το synology νομιζω
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#548373 Διευκρίνιση...είναι και ψηφιακός δέκτης; Έχει αναλογικό δεκτή η τηλεόραση.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#548530
Scotch έγραψε:Διευκρίνιση...είναι και ψηφιακός δέκτης; Έχει αναλογικό δεκτή η τηλεόραση.

< >


Όχι, αλλά μπορείς να του κοτσάρεις ένα USB DVB-T2 tuner (~ 10-15 ευρώ), αρκεί να δουλεύει σε Android.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#548740 Στο σημείο που βρίσκεται η τηλεόραση (κρεμασμένη στον τοίχο, χωρίς κάποιο ραφάκι κοντά), και η μία πρόσθετη συσκευή, όπως είναι ο ψηφιακός δέκτης, δημιουργεί πρόβλημα και ακαταστασία. Γι αυτό και μέχρι τώρα έπαιρνα κάποιον σαν αυτόν που έχω πιο πάνω στο link, που εξαφανίζεται πίσω από την τηλεόραση. Έλεγα απλώς μήπως από την τελευταία αφορά ψηφιακού δέκτη έχουν εξελιχθεί τα πράγματα και πια υπάρχουν combo συσκευές με τις δυνατότητες του xiaomi αλλά ΜΕ ψηφιακό δέκτη :hmmm:

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#548763 Σωστή η προσδοκία σου, αλήθεια, δεν υπάρχουν είτε android κουτιά με δέκτη ή δέκτες με android; Κάτι θα πρέπει να υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#550277
red_monster έγραψε:Απέχω χρόνια από το σπορ της TV.

LG ή Samsung
4K
Smart

μέχρι 450 αυστηρά
μεταξύ 40-43in αυστηρά

Την πιο φθηνή που θα βρω στο σκρουτζ ή προσέχω κάτι συγκεκριμένο ?


Το προχώρησες τελικά; Σκέφτομαι κι εγώ να πάω για νέα TV τελικά, αντί να ψάχνω για ψηφιακούς δέκτες και smart συσκευές :s_dunno . Είναι και 14 ετών τηλεόραση, οπότε ό,τι και να της βάλω πάνω, το αποτέλεσμα θα είναι μέτριο.
Τώρα έχω 26'' (2,5m απόσταση, υπνοδωμάτιο) και σκέφτομαι να πάω σε μεγαλύτερη. Να δω για 32 ή να ανέβω σε 40-43;
Μια καλή επιλογή δείχνει αυτή η LG (και μετά υπάρχει αυτή η philips :inlove: ).
:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#550283
Scotch έγραψε:υπάρχει αυτή η philips :inlove: ).


Εντυπωσιακό τηλεκοντρόλ!!
Από πίσω είναι πληκτρολόγιο!!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#550286
Scotch έγραψε:αυτή η philips :inlove: ).
:hmmm:

Μονο και μονο για το ambilight :inlove: αξιζει. Αααααααλλη εμπειρια θεασης!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#550313 Πράγματι, το ambilight είναι πολύ ωραίο. Αλλά αν η philips υστερεί σε άλλα χαρακτηριστικά, σε σχέση με τις αντίστοιχες samsung και lg, τότε μάλλον θα προσπεράσω. Και το τηλεκοντρόλ ωραίο φαίνεται, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα αξίζει στην πράξη.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#550322 Αν εχεις κανει sign in σε καποιο app με το τηλεκοντρολ το εκτιμας λιγο παραπανω το πληκτρολογιο :lol:

Edit Αν σκοπευεις να χρησιμοποιεις και browser το εκτιμας ΠΟΛΥ παραπανω


< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#550324
Ναι, δεν το συζητάμε ότι θα είναι καλύτερα σε σχέση με το συμβατικό. Περισσότερο σκεφτόμουν αν η Samsung ή η LG είχε κάτι άλλο κατά νου, όπως π.χ. ένα mobile app που να υποκαθιστά το τηλεκοντρόλ και να κάνει αυτό της Phillips να μοιάζει τελικά περιττό/παρωχημένο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#550326 Η lg εχει τετοιο app ειμαι σχεδον βεβαιος

Αλλιως συνδεεις μικρο bluetooth πληκτρολογιο αν θες


< >